Mac

Jak sterować Apple Music z paska menu w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

iTunes jest częścią systemu macOS od bardzo dawna. Klawisze multimedialne na klawiaturze komputera MacBook były w stanie otworzyć aplikację i sterować nią. Jeśli podłączysz iPhone'a do komputera Mac, iTunes się otworzy. iTunes zniknął, a jeśli chodzi o twoją muzykę, nowa aplikacja Muzyka jest tym, co zajęło jego miejsce. Interfejs aplikacji jest prawie dokładnie taki, jak iTunes. Zanim iTunes stał się przestarzały, szczególny rodzaj aplikacji był bardzo popularny; aplikacja, która może kontrolować iTunes z paska menu. Teraz, gdy użytkownicy komputerów Mac muszą pracować z muzyką, będziesz również potrzebować aplikacji do sterowania Apple Music z paska menu. Rozważ użycie Music Bar.

Steruj Apple Music z paska menu

Music Bar jest bezpłatny, więc śmiało Ściągnij to. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie przechodzi bezpośrednio do paska menu. Po kliknięciu ikony paska menu aplikacji otworzy się małe okienko wyskakujące z elementami sterującymi umożliwiającymi przejście do następnego lub poprzedniego utworu oraz odtwarzanie / wstrzymywanie. Zobaczysz także pasek wyszukiwania, za pomocą którego możesz przeskoczyć do dowolnego miejsca odtwarzanego utworu / pliku audio.

Ikona paska menu aplikacji pokazuje ostatnio odtwarzany utwór.

Pasek muzyczny ma zarówno jasny, jak i ciemny motyw, który jest zgodny z jasnym i ciemnym motywem w systemie macOS. W Catalinie istnieje możliwość automatycznej zmiany motywu w zależności od pory dnia, co zreplikował pasek muzyki. Ta funkcja jest niezależna od ustawienia motywu w macOS. Wybierz „Auto” dla wyglądu na karcie Wyświetlanie, aby ją włączyć.

  Jak dodać niestandardowe dzwonki do iPhone'a z macOS Catalina

Pasek muzyki pozwala wybrać jakość okładki albumu, a także wybrać sposób wyświetlania tytułu aktualnie odtwarzanego utworu na pasku menu.

Pasek muzyki jest open source i podstawowy. Widzieliśmy wiele aplikacji, które zostały opracowane do sterowania iTunes z paska menu i miały wiele funkcji, takich jak wyszukiwanie, polubienie / faworyzowanie utworu, dodawanie tagów, powtarzanie i zapętlanie utworów i list odtwarzania, dostęp do list odtwarzania i więcej . Istnieje wiele funkcji, które można dodać, ale Catalina nie ma jeszcze roku. Prawdopodobnie w końcu zostaną opracowane lepsze aplikacje do nowej aplikacji Muzyka.

Zobaczymy, czy aplikacja Muzyka jest tak popularna jak iTunes. iTunes był czymś, z czego wielu użytkowników musiało korzystać, ale jeśli chodzi o odtwarzacze muzyki, istnieje kilka świetnych opcji innych firm.

x