Udostępnij teraz w social media:

Klucze Chromecast nie wymagają pilotów, ale zmieniło się to wraz z rozszerzeniem Chromecast z Google TV. To urządzenie posiada interfejs, po którym można się poruszać za pomocą dołączonego pilota. Jeśli jednak zgubiłeś pilota, możesz nim sterować za pomocą aplikacji na smartfona.

Jeśli nie masz pilota lub wolisz korzystać z telefonu, istnieje kilka opcji. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, Chromecast z Google TV to urządzenie Chromecast. Możesz przesyłać do niego filmy i muzykę z telefonu lub tabletu.

Chromecast z Google TV to także urządzenie z Androidem TV, co oznacza, że ​​można nim sterować za pomocą „zdalnej” aplikacji na telefonie lub tablecie. Umożliwi to nawigację po aplikacjach i menu telewizora.

Sam Google ma oficjalną aplikację do zdalnego sterowania Android TV na iPhone’a, iPada i urządzenia z Androidem. To całkiem dobry podstawowy pilot, ale jest jeszcze lepsza aplikacja innej firmy. Pokażemy Ci, jak używać obu.

Sprawdź -   Jak otwierać karty mobilne Chrome na pulpicie

Steruj Chromecastem za pomocą Google TV za pomocą aplikacji Google Remote

Najpierw pobierz zdalną aplikację Android TV na swój iPhone, iPadlub Android telefon lub tablet. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, poprosi Cię o zaakceptowanie warunków korzystania z usługi. Wybierz „Akceptuj i kontynuuj”, jeśli się zgadzasz.

Następnie musisz zezwolić aplikacji na łączenie się z Chromecastem przez Google TV. Wybierz „Kontynuuj”, a następnie zezwól na wymagane pozwolenie.

nadal akceptuj uprawnienia

Zobaczysz teraz listę dostępnych urządzeń do sterowania. Dotknij swojego Chromecasta w Google TV.

Wybierz swoje urządzenie

Na telewizorze pojawi się kod. Wpisz ten kod w aplikacji, a następnie wybierz „Sparuj”.

wprowadź kod parowania

Aplikacja zdalna zostanie teraz połączona. Możesz stukać wokół pada kierunkowego i używać klawiszy Wstecz i Strona główna tak, jak prawdziwego pilota. W prawym górnym rogu znajduje się ikona klawiatury do wprowadzania tekstu również na telewizorze.

Sprawdź -   Jak tworzyć i nazywać grupy iMessage na iOS

pilot google android tv

Fizyczne przyciski głośności na telefonie lub tablecie działają jak przyciski zdalnego sterowania, gdy aplikacja jest otwarta.

Niestety touchpad w menu nie będzie działał z Chromecastem z Google TV.

Steruj Chromecastem za pomocą Google TV za pomocą Remote Android TV

„Remote Android TV” firmy Innovation lab przenosi rzeczy na wyższy poziom. Zawiera przycisk włączania / wyłączania zasilania i regulację głośności bezpośrednio na ekranie. Ta aplikacja jest jednak dostępna tylko na urządzenia z Androidem.

Pobieranie Zdalny Android TV ze sklepu Google Play. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniesz poproszony o zezwolenie aplikacji na nagrywanie dźwięku. Wybierz „Zezwól”, aby kontynuować.

zezwól na głos

Następnie wybierz Chromecasta z Google TV z listy urządzeń.

Sprawdź -   Jak grać w Deep Rock: Galactic w systemie Linux

Wybierz swoje urządzenie

Na telewizorze pojawi się kod. Wpisz ten kod w aplikacji i kliknij „Sparuj”.

wprowadź kod parowania

Otóż ​​to. Możesz używać pada kierunkowego, przycisków Wstecz i Początek, sterować głośnością, włączać / wyłączać urządzenie oraz wprowadzać tekst za pomocą klawiatury. Niektóre przyciski, takie jak przyciski „P +” i „P-”, nie działają na Chromecast z Google TV.

przyciski pilota

Zakładki „Touchpad” i „Aplikacje” w menu nie są obsługiwane przez Chromecasta z Google TV.

Fizyczny pilot zwykle będzie łatwiejszy w użyciu, ale te aplikacje mogą się przydać, jeśli zgubisz pilota, nie chcesz wstawać, aby go znaleźć lub po prostu wolisz używać telefonu.