Jak stworzyć ankietę w WhatsApp

Udostępnij teraz w social media:

Sondaże to doskonały sposób na szybkie uzyskanie opinii innych. Jeśli jesteś zagorzałym użytkownikiem WhatsApp, możesz skorzystać z ankiety, aby lepiej zrozumieć swoich znajomych, współpracowników i członków grupy.

Jednak w przeciwieństwie do większości platform mediów społecznościowych, WhatsApp nie oferuje wbudowanej usługi odpytywania.

Dobrą rzeczą jest to, że wielu programistów zewnętrznych wypełniło tę lukę i stworzyło narzędzia, które mogą pomóc w przeprowadzeniu szybkiej ankiety na WhatsApp. Niezależnie od tego, czy Twoje urządzenie działa w systemie Android, iOS czy Windows, Twoje potrzeby są uwzględnione.

W tym artykule pokażemy, jak działają te narzędzia. To dobrze przygotuje Cię do ankiet informacyjnych, które pomogą Ci podejmować decyzje szybciej i bardziej przejrzyście.

Jak utworzyć ankietę w grupie WhatsApp na iPhonie

Jeśli używasz iPhone’a, następujące narzędzia mogą pomóc w stworzeniu idealnej ankiety i zebraniu opinii na potrzeby podejmowania decyzji:

(a) Ferendum

Ferendum to darmowy kreator ankiet online, idealny do tworzenia szybkich ankiet, które można udostępniać na czacie grupowym WhatsApp. Umożliwia stworzenie unikalnej, w pełni spersonalizowanej ankiety z własnymi pytaniami i maksymalnie 10 opcjami odpowiedzi.

Gdy będziesz zadowolony z ankiety, możesz wygenerować link i udostępnić go na czacie grupowym. Aby oddać swoje głosy, członkowie mogą kliknąć link. Jako dodatkowy bonus, ani twórca ankiety, ani uczestnicy nie muszą zakładać konta.

  Przestań wysyłać potwierdzenia odczytu na Whatsapp dzięki tej Cydia Tweak [Jailbreak]

Oto jak stworzyć ankietę WhatsApp za pomocą Ferendum:

 • Otwórz Safari i odwiedź Kreator ankiet WhatsApp na oficjalnej stronie Ferendum.
 • Wpisz pytanie, które chcesz zadać w swojej ankiecie.
 • Dodaj „Komentarz”, aby ujawnić więcej informacji o ankiecie. Możesz użyć tej części, aby krótko wyjaśnić, jak działa ankieta lub utworzyć wezwanie do działania.
 • Wpisz swoje imię i nazwisko lub adres e-mail. Jeśli nie chcesz podawać tych informacji, możesz wygodnie pominąć tę sekcję.
 • Dodaj do 10 niestandardowych opcji.
 • W tym momencie możesz skonfigurować głosowanie według własnego uznania. Na przykład możesz zdecydować się na anonimowe głosowanie lub przejść do „Tabeli głosów”, jeśli chcesz, aby dane każdego członka pojawiały się obok jego głosu.
 • Zaakceptuj warunki użytkowania Ferendum.
 • Stuknij w „Utwórz ankietę dla WhatsApp”. Powinno to otworzyć nową stronę, na której będzie można skopiować link, który można następnie wkleić do czatu grupowego.
 • Dotknij „Zakończ”.
 • Stuknij opcję, aby skopiować łącze.
 • Wróć do WhatsApp i dotknij swojej grupy. Następnie wklej link.
 • Stuknij w link w WhatsApp, aby wrócić do Ferendum. Tutaj zobaczysz wyniki swojej ankiety.
 • W celu zapewnienia przejrzystości głosy są automatycznie podliczane po ich nadejściu. Gdy członek odda swój głos, będzie mógł zobaczyć wyniki ankiety.

  (b) Chat2Desk

  Chat2Desk to bot, który pomaga utworzyć ankietę bezpośrednio z konta WhatsApp w czterech prostych krokach. Nie musisz odwiedzać zewnętrznych witryn ani instalować niczego na swoim iPhonie. Chociaż deweloper ma siedzibę w Polsce, możesz korzystać z bota z dowolnego miejsca na świecie, w tym z USA

    Jak usunąć grupę w WhatsApp

  Oto jak to działa:

 • Dodaj następujący numer do swoich kontaktów i zapisz go jako „Bezpłatne ankiety” – +48 735 062 996.
 • Otwórz jako nowy czat z „Darmowymi ankietami” i wyślij słowo „Utwórz”. Powinno to automatycznie uruchomić „Krok 1”, w którym musisz wpisać swoje pytanie.
 • Wpisz swoje niestandardowe pytanie i naciśnij „Wyślij”.
 • W tym momencie bot poprosi Cię o określenie liczby opcji do uwzględnienia w ankiecie. Odpowiedz dowolną liczbą od „2” do „10”.
 • Teraz wpisz opcje w krótkim odstępie czasu. Po każdym wpisie bot poprosi Cię o „Wyślij następną możliwą odpowiedź z ankiety”.
 • Po wprowadzeniu wszystkich opcji określ, czy chcesz, aby uczestnicy „głosowali na więcej niż jedną odpowiedź”. Aby wyrazić zgodę, wpisz „Tak”. Jeśli chcesz, aby uczestnicy byli ograniczeni tylko do jednej opcji, odpowiedz „Nie”.
 • Po wykonaniu tej czynności bot wyśle ​​Ci link, który możesz następnie udostępnić w swojej grupie WhatsApp. Linkowi towarzyszy instrukcja głosowania.

  Jak utworzyć ankietę w grupie WhatsApp na urządzeniu z Androidem?

  Mimo że WhatsApp nie ma wbudowanej usługi odpytywania, kilka narzędzi innych firm może wykonać tę pracę w bezpieczny i wydajny sposób. Jedna z najpopularniejszych opcji nosi nazwę Opinion Stage.

  Kreator ankiety Opinion Stage został zbudowany od podstaw z dostosowanymi do potrzeb funkcjami, które pozwalają zaprojektować kolejną ankietę, kwestionariusz lub interaktywną kampanię w mediach społecznościowych bez żadnej wiedzy technicznej.

  To idealna platforma do wykorzystania mocy czatów grupowych WhatsApp. Dzięki temu narzędziu możesz korzystać z opinii, spostrzeżeń i porad członków, jak radzić sobie z ważnymi sprawami.

  Oto jak możesz stworzyć ankietę WhatsApp za pomocą etapu opinii:

    Jak zweryfikować kod bezpieczeństwa Whatsapp dla kontaktu
 • Otwórz przeglądarkę i odwiedź oficjalną scenę opinii stronie internetowej.
 • Wypełnij formularz tworzenia ankiety. Będziesz mógł ustawić pytanie i podać do 10 opcji.
 • Gdy ankieta będzie gotowa, otwórz swój pulpit nawigacyjny i dotknij „Osadź i udostępnij”.
 • Aby udostępnić swoją ankietę bezpośrednio w WhatsApp, dotknij ikony WhatsApp na dole ekranu.
 • Jak utworzyć ankietę w grupie WhatsApp na komputerze?

  Handy Polls to jedno z najprostszych narzędzi do tworzenia ankiet, jakie kiedykolwiek opracowano do użytku na komputerze PC. Wystarczy odwiedzić urzędnika Strona internetowawprowadź swoje pytania i opcje, a następnie wygeneruj link.

  Następnie możesz udostępnić link w swojej grupie WhatsApp, po czym otworzy się strona internetowa, na której będą mogli oddać swój głos.

  Często Zadawane Pytania

  Oto kilka dodatkowych odpowiedzi, które pomogą Ci tworzyć i wykorzystywać ankiety w WhatsApp.

  Czy WhatsApp ma wbudowaną opcję odpytywania?

  Niestety nie. Będziesz musiał skorzystać z usługi innej firmy, takiej jak te powyżej, aby odpytywać znajomych WhatsApp.

  Czy muszę założyć konto, aby zobaczyć wyniki ankiety?

  W większości przypadków nie. Na przykład Ferendum nie wymaga od nikogo podawania danych osobowych ani adresu e-mail. Każdy może zobaczyć wyniki ankiety, dotykając linku. Użytkownicy systemów iOS i Android mogą używać Ferendum do tworzenia i przeprowadzania ankiety WhatsApp.

  Korzystaj z ankiet, aby podejmować świadome decyzje

  Mimo że sondaże w mediach społecznościowych mogą nie mieć rygorów związanych z projektowaniem prawdziwych badań i analizą danych, zapewniają one ludziom opłacalny sposób ilościowego określania swoich opinii. Przeprowadzenie ankiety na WhatsApp to doskonały sposób na zaangażowanie wszystkich i pielęgnowanie ducha zespołu. Wysyła wiadomość, że grupa ceni przejrzystość i decyzje, które uwzględniają poglądy wszystkich.

  Czy próbowałeś stworzyć ankietę za pomocą któregoś z narzędzi omówionych w tym artykule? Jak poszło?

  Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x