Jak stworzyć grupę DM na Instagramie

Instagram umożliwia Ci DM, czyli bezpośrednie wiadomości do ludzi. Możesz łatwo wymieniać prywatne wiadomości z użytkownikami, którzy Cię obserwują. Możesz nawet wysyłać prośby o wiadomości do użytkowników, którzy Cię nie obserwują. Dodatkowo możesz użyć tej samej funkcji do wysyłania autodestrukcyjnych zdjęć na Instagramie. Aplikacja ma w zasadzie wbudowaną funkcję czatu, która działa dobrze, jeśli dwóch użytkowników podąża za sobą. Może cię więc zaskoczyć, gdy dowiesz się, że nie możesz utworzyć grupy DM na Instagramie, przynajmniej nie na pozór. Ekran Wiadomości bezpośrednich nie ma wyraźnej opcji grupy, ale możesz utworzyć grupę DM na Instagramie.

W rzeczywistości istnieją dwa sposoby tworzenia grupy DM na Instagramie, jeden jest bardziej oczywisty niż drugi.

Utwórz grupę DM – ekran wiadomości bezpośredniej

Otwórz Instagram i dotknij ikony papierowego samolotu w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do ekranu Wiadomości bezpośrednich. Nie ma tutaj opcji „Utwórz grupę”, jeśli jednak wybierzesz wiele osób z listy użytkowników, Instagram automatycznie utworzy grupę DM. Wygląda na to, że ten ekran pozwala wysłać wiadomość do wielu użytkowników oddzielnie, ale tak nie jest.

Nazwij grupę i wyślij wiadomość tekstową lub fotograficzną.

Utwórz grupę DM – historię na Instagramie

Instagram pozwala tworzyć historie, tak jak Snapchat. Snapchat umożliwia udostępnianie zdjęć wszystkim za pośrednictwem swojej historii, pojedynczym znajomym lub grupom znajomych. Instagram jest tego wiernym klonem.

Stuknij przycisk aparatu w lewym górnym rogu. Zrób zdjęcie i dotknij przycisku „Dalej” w prawym dolnym rogu. Spowoduje to przejście do ekranu wysyłania, na którym możesz wybrać, do kogo chcesz wysłać zdjęcie. W prawym górnym rogu tego ekranu znajduje się opcja „Utwórz grupę”. Dotknij go i utwórz grupę DM. Ta grupa DM pojawi się na ekranie wiadomości bezpośrednich.

Oczywiście interfejs użytkownika / UX wymaga trochę uwagi. Sposób, w jaki funkcja grup jest zaimplementowana, niczego nie podejrzewający użytkownicy mogą pomyśleć, że grupy są przeznaczone tylko dla obrazów, które robią na ekranie Stories. Wygląda to podejrzanie, jakby Instagram właśnie włożył nowe funkcje, nie zastanawiając się, jak będą ze sobą współpracować.

To nie jedyna różnica między ekranami wiadomości bezpośredniej i wysyłania historii. Jeśli wybierzesz poszczególnych użytkowników z ekranu wysyłania historii, faktycznie daje to możliwość oddzielnego udostępnienia obrazu użytkownikom. Jest to dokładnie ta sama rzecz, na którą wskazuje ekran Wiadomości bezpośrednich, ale w rzeczywistości tego nie robi.

x