Jak stworzyć historię ogrodzoną geograficznie na Snapchacie

Historie chronione geograficznie na Snaphat to funkcja, która pozwala tworzyć historie widoczne tylko dla osób w ramach parametru geograficznego. Osoby w lokalizacji chronionej geograficznie mogą wyświetlać i dodawać snapy do historii. Ma na celu kierowanie na wydarzenia, na przykład, jeśli jesteś na imprezie, możesz stworzyć geo-ogrodzoną historię na Snapchacie i poprosić wszystkich na imprezie, aby dodali do niej snapy. Oto, jak możesz stworzyć historię Geo Fovered na Snapchacie.

Dostępność w poszczególnych krajach

Oficjalnie ta nowa funkcja jest dostępna tylko w Kanadzie, Australii, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Danii, Finlandii, Meksyku, Katarze, Kuwejcie i Libanie. Z jakiegoś powodu mogliśmy uzyskać do niego dostęp w nieobsługiwanym regionie bez korzystania z VPN. Jeśli nie widzisz tej funkcji, możesz ją uzyskać, używając VPN i podszywając się pod swoją lokalizację do jednego z obsługiwanych krajów.

Utwórz historię ogrodzenia geograficznego

Otwórz Snapchata i przesuń palcem w lewo. Na ekranie Historie dotknij przycisku plusa w prawym górnym rogu. Na ekranie Utwórz nową historię dotknij opcji „Historia geograficzna”.

Automatycznie wykryje Twoją lokalizację i doda obwód wokół niej. Nie możesz zmienić promienia obwodu. Nadaj mu nazwę i kliknij Zapisz. Następnie wybierz, kto może dodawać do niego zatrzaski i wyświetlać.

Teraz, gdy stworzyłeś już historię z geolokalizacją, możesz dodać do niej przystawkę. Zrób przystawkę tak jak zwykle, edytuj ją i dotknij Wyślij. Na ekranie wysyłania Twoja historia ogrodzona Geo pojawi się jako historia, do której możesz wysłać przystawkę. Dotknij go i gotowe.

Wszyscy twoi znajomi i ich znajomi, w zależności od ustawień historii, będą mogli wyświetlać i dodawać zdjęcia do historii, jeśli znajdują się w granicach ogrodzenia geograficznego.

Prywatność

Chociaż historia opiera się na lokalizacji, nadal szanuje prywatność. Możesz ograniczyć widoczność historii tylko do swoich znajomych i trzymać z daleka obcych. Ustawienia historii nie pozwalają na ograniczenie widoczności do wyboru znajomych. Jeśli tego chcesz, lepiej załóż grupę znajomych na Snapchacie.

Snapchat polega na otwartym udostępnianiu i życiu chwilą, więc nie możesz oczekiwać dalszego udoskonalania widoczności historii. Pamiętaj, jaki jest cel tej funkcji, a jeśli nie jest to, czego szukasz, spróbuj zamiast tego utworzyć prywatną historię.