Jak stworzyć i udostępnić historię na Facebooku

Na początku tego miesiąca Facebook Messenger dodał własną funkcję opowiadań. Ta funkcja jest klonem historii Snapchata. Facebook dodał podobną funkcję do Instagrama i Whatsapp, obu aplikacji, których jest właścicielem. Firma właśnie dodała historie do głównej aplikacji na Facebooku. Możesz teraz robić zdjęcia lub filmy z aplikacji Facebook iOS lub Android i dodawać je do swojej relacji na Facebooku. Historia pozostanie widoczna przez 24 godziny i możesz wybrać, kto może wyświetlać Twoją historię na Facebooku. Obecnie historie z Facebooka nie są wysyłane krzyżowo do Messengera. Oto jak to działa.

Otwórz aplikację Facebook na swoim telefonie. Jeśli historie z Facebooka zostały wprowadzone na Twoje konto, u góry zobaczysz miniaturę z napisem „Twoja historia”.

Utwórz relację na Facebooku

Istnieją trzy sposoby tworzenia historii; dotknij przycisku aparatu obok paska wyszukiwania, dotknij opcji „Twoja historia” lub przesuń palcem w prawo na karcie źródła wiadomości. To przeniesie Cię do zupełnie nowego aparatu w aplikacji Facebook. Ma wszystko, co ma aparat w Messengerze i nową funkcję o nazwie „efekty”. Masz do wyboru kilka domyślnych efektów i bibliotekę.

Dodaj efekty do obrazu

Możesz dodawać efekty do relacji na Facebooku, przesuwając palcem w górę lub w dół na ekranie wyszukiwarki kamer. Aby wyświetlić więcej efektów, dotknij magicznej różdżki w lewym dolnym rogu ekranu i przeszukaj bibliotekę.

Niektóre efekty, takie jak efekt Wonder Woman, Alien i Cat, są przydatne tylko wtedy, gdy na zdjęciu znajduje się osoba i najlepiej ich używać w filmie. Inne efekty, takie jak chmura burzowa i efekt I Miss You, będą wyglądać dobrze niezależnie od tego, jaki jest obiekt zdjęcia. Wskazówka Pro; zobacz efekt Wonder Woman.

Animowane efekty są świetne, jeśli nagrywasz wideo, ale działają również na zdjęciach.

Jest nawet zestaw artystycznych filtrów, które bardzo przypominają klon stylów oferowanych przez Prisma. Istnieje również kilka ramek do wyboru. Możesz zastosować tylko jeden efekt naraz. Dotknij przycisku przechwytywania, aby zrobić zdjęcie. Stuknij i przytrzymaj przycisk przechwytywania, aby nagrać wideo.

Dodaj tekst i narysuj obraz

Możesz dodać tekst i rysować na obrazie po jego przechwyceniu. Dotknij przycisku tekstu, aby wpisać tekst, i przycisku ołówka, aby narysować obraz. Możesz dostosować kolor tekstu i pędzla, którym rysujesz. Możesz także dostosować wagę pędzla.

Podziel się swoją historią

Dotknij przycisku strzałki skierowanej w prawo, aby udostępnić obraz lub film w swojej historii. Możesz dodać go do swojej historii lub opublikować na swojej osi czasu, aby wszyscy Twoi znajomi mogli go zobaczyć. Możesz również wysłać go bezpośrednio do dowolnego ze swoich kontaktów.

Aparat współpracuje zarówno z przednią, jak i tylną kamerą telefonu. Ponadto możesz także wybrać filmy i zdjęcia z rolki aparatu i dodać je do swojej relacji na Facebooku. Efekty dostępne dla zdjęć i filmów z rolki aparatu różnią się nieco od efektów dostępnych dla zdjęć i filmów przechwytywanych na żywo.

Prywatność

Twoja historia jest widoczna tylko dla Twoich znajomych. Jeśli opublikujesz nagrane zdjęcie lub wideo na swojej osi czasu, możesz wybrać jego widoczność na ekranie udostępniania. Zobaczysz te same filtry odbiorców, które widzisz w przypadku zwykłego posta na Facebooku, które możesz dostosować.

x