Jak stworzyć klasę online za pomocą Zoom

COVID-19 wysyła kraje na całym świecie do blokady i nie wiadomo, kiedy blokada zostanie zniesiona. To zależy od kraju, w którym mieszkasz i od dostępności testów. Ludzie, którzy mogą (bardzo mała liczba ludności) przechodzą na model Praca z domu. Szkoły, kolegia i uniwersytety zostały zamknięte, ale wiele instytutów próbuje przejść na naukę online.

Uwaga: Uważaj na to, co czytasz online i strzeż się fałszywych wiadomości na temat COVID-19.

Nauka online istnieje od dłuższego czasu w formie kursów online. Istnieją specjalne usługi, które umożliwiają uczestnictwo w kursach online, np. TreeHouse, Udemy, Coursera itp., Ale nie mają żywych instruktorów. Jeśli jesteś nauczycielem, który próbuje kontynuować nauczanie podczas blokady, musisz wiedzieć, jak utworzyć klasę online.

Istnieje wiele narzędzi, które umożliwiają prowadzenie spotkań online, ale Zoom jest tym, co zalecamy do wykorzystania w klasie.

Dlaczego warto korzystać z Zoom?

Zalecamy korzystanie z Zoomu z następujących powodów;

  1. Możesz skorzystać z usługi za darmo.
  2. Każda osoba zaproszona na spotkanie Zoom (lub w klasie) może dołączyć do niego bez tworzenia konta online. Jest to przydatne, jeśli uczysz dzieci, które mogą nie być w stanie samodzielnie założyć konta.
  3. Dzięki darmowemu kontowi możesz jednocześnie przyjmować / uczyć 100 uczniów.
  4. Uczestnicy mogą „podnieść rękę”, aby zadawać pytania.
  5. Zoom pozwala stworzyć klasę i pozwolić uczniom dołączyć do niej z dowolnej platformy.
  6. W Zoom jest zintegrowana funkcja czatu grupowego.
  7. Dostajesz tablicę, a jeśli chcesz, możesz udostępnić swój ekran.

Czas trwania zajęć

To ważne i dlatego zajmiemy się tym osobno. Każda sesja z bezpłatnym abonamentem może trwać 40 minut. Możesz rozpocząć kolejną i to też potrwa 40 minut. Możesz prowadzić nieograniczoną liczbę sesji jeden na jednego.

Możesz przeczytać więcej o Powiększ plany tutaj.

Utwórz klasę online

Odwiedź Zoomi utwórz bezpłatne konto. Po utworzeniu konta zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego. W tym miejscu możesz utworzyć spotkanie, które zasadniczo będzie działało jako twoja klasa online.

Nadaj spotkaniu nazwę i dodaj opis. Możesz wpisać, który rozdział książki będzie studiowany w klasie pod opisem.

Spotkanie można utworzyć w wybranej strefie czasowej. Ponadto możesz dodać hasło, które uczestnicy będą musieli wprowadzić, zanim dołączą do spotkania, ale prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł, jeśli uczysz młodsze dzieci.

Na część „Wideo” warto zwrócić uwagę. Możesz zezwolić zarówno gospodarzowi (to Ty), jak i uczestnikom na połączenie online za pośrednictwem wideo. Może to być świetne, ponieważ daje każdemu w domu małą firmę, ale wpłynie to na przepustowość sieci i obecnie większość sieci jest bardzo obciążona. Jeśli możesz obejść się bez udziału wideo, ogranicz to, aby tylko Ty korzystałeś z wideo.

Następnie znajduje się sekcja „Opcje spotkania”. Możesz włączyć opcję „Włącz dołącz przed hostem”. Dzięki temu uczestnicy mogą dołączyć do spotkania, nawet jeśli nie będzie Cię na czas. I na koniec, możesz także chcieć włączyć opcję, która automatycznie rejestruje sesję spotkania / zajęć. Kliknij „Zapisz”.

Zaproś uczniów do klasy

Zoom oferuje wiele sposobów zapraszania uczniów do klasy. Obsługuje zaproszenia kalendarza online za pośrednictwem Kalendarza Google, Outlooka i Yahoo. Możesz również skopiować link do klasy (wskazany poniżej) i wysłać go za pomocą dowolnego wybranego medium, np. E-mail, czat, wiadomość tekstową itp.

Dołączanie do klasy

Gdy uczestnicy odwiedzą udostępniony im link, otrzymają mały plik do zainstalowania na komputerze. To jest aplikacja Zoom. Jest prosty w instalacji. Po zainstalowaniu aplikacja zostanie otwarta, a uczestnicy będą mogli zobaczyć spotkanie.

Po dołączeniu każdy uczestnik wprowadza nazwę. Jest to nazwa, którą pojawiają się w klasie i nie można jej zmienić po rozpoczęciu sesji.

Zoom oferuje wiele pomocnych przewodników dla osób odkrywających usługę podczas COVID-19. Jeśli Ty lub którykolwiek z Twoich uczniów ma problemy z poznaniem zasad działania usługi, sprawdź dostępne zasoby za darmo.

x