Jak stworzyć swój własny kanał na Instagramie

Instagram pozwala teraz użytkownikom tworzyć własne kanały i transmitować z nich filmy. Ta nowa funkcja nazywa się IGTV, czyli Instagram TV. Aplikacja społecznościowa dubbinguje go jako kanał wideo dla pionowych filmów, ponieważ wszyscy potrzebujemy ich więcej. Ta nowa funkcja nie jest wyłączna dla niektórych użytkowników. Jeśli chcesz, możesz stworzyć własny kanał na Instagramie.

Upewnij się, że aplikacja Instagram jest aktualna. Ta funkcja jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida.

Utwórz kanał na Instagramie

Otwórz aplikację Instagram i dotknij nowej ikony telewizora w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do ekranu IGTV, na którym możesz zobaczyć każdy kanał utworzony przez użytkowników, których obserwujesz, i zobaczyć, co wybrali do transmisji. Na tym ekranie zauważysz ikonę koła zębatego. Dotknij go.

Kliknięcie ikony koła zębatego otworzy menu z opcją Utwórz kanał. Dotknij go, przesuń palcem po trzech ekranach wejściowych i na końcu dotknij przycisku Utwórz kanał.

Nie zostaniesz poproszony o wpisanie nazwy kanału. Przechodzi przez twoją nazwę użytkownika. Po dotknięciu przycisku Utwórz kanał zostanie utworzony i powrócisz do głównego ekranu IGTV. Tutaj zobaczysz swoją własną ikonę profilu, która pojawiła się tam, gdzie była ikona koła zębatego. Stuknij, aby przesłać coś na swój kanał na Instagramie.

Kliknij przycisk plusa, aby udostępnić coś na swoim kanale. Prześlij film, nadaj mu tytuł i opis. Jeśli chcesz, możesz udostępnić wideo na swojej stronie na Facebooku.

Wygląda na to, że nie ma jeszcze sposobu na usunięcie kanału na Instagramie. Nie ma również ustawień zarządzania kanałem, tj. Nie możesz zablokować komuś oglądania tego, co nadajesz. Można bezpiecznie założyć, że wszystko, co jest nadawane, jest publiczne.

Użytkownicy, których zablokowałeś na Instagramie, nie będą mogli przeglądać Twojego kanału, jednak nie ma selektywnego blokowania kanałów, tak jak w przypadku historii na Instagramie.

Kanał na Instagramie umożliwia użytkownikom udostępnianie dłuższych filmów iw przeciwieństwie do relacji na Instagramie, filmy nie znikają po 24 godzinach. Historie z Instagrama są dość popularne wśród twórców treści. Użytkownicy, którzy nie udostępniają tak często, zawsze mają możliwość udostępnienia posta innego użytkownika w jego historii na Instagramie. To sprawia, że ​​każdy może podzielić się swoją historią. Przewaga IGTV nad historiami i innymi postami polega na tym, że można go używać do udostępniania dłuższych filmów, co z pewnością spodoba się wielu użytkownikom.

x