Jak synchronizować dane przeglądarki między komputerem a systemem Android w przeglądarce Firefox 29

Mozilla w końcu wypuściła Firefox 29, najnowszą wersję niezwykle popularnej przeglądarki internetowej firmy, przeznaczonej dla systemów Windows, Mac, Linux i Android. W wersji 29 Mozilla zadebiutowała nowy interfejs Australis, który w znacznym stopniu zapożycza się z Google Chrome. Ale poza tym Mozilla ulepszyła również funkcję synchronizacji przeglądarki; nowa funkcja synchronizacji jest lepsza niż kiedykolwiek i nie wymaga teraz przechowywania nieznośnego automatycznie generowanego kodu autoryzacji (tak jak w poprzednich wersjach), ale raczej wszystkie twoje dane są teraz synchronizowane przez e-mail i hasło za pośrednictwem konta Firefox. W tym przewodniku podkreślimy różnicę między nową i starą metodą synchronizacji, a także pokażemy, jak synchronizować dane między komputerem stacjonarnym a Androidem w przeglądarce Firefox 29.

Co nowego w synchronizacji?

Funkcja Firefox Sync, która umożliwia ładowanie tych samych kart, zakładek i innych danych przeglądania na wielu platformach mobilnych i stacjonarnych, nie jest nową koncepcją i istnieje już od jakiegoś czasu. Przed wersją 29 funkcja synchronizacji wymagała od użytkowników sparowania urządzeń, które musiały być połączone za pomocą automatycznie generowanego kodu autoryzacji. Ale w najnowszej wersji firma zrezygnowała z poprzedniej metody i teraz umożliwia synchronizację danych bezpośrednio za pomocą adresu e-mail i hasła. Ten proces umożliwia szybkie przywrócenie danych przeglądania bezpośrednio z serwerów Firefox.

Skonfiguruj synchronizację dla przeglądarki Firefox 29 – komputer

Nowa funkcja synchronizacji w przeglądarce Firefox 29 jest dość łatwa w użyciu. Jeśli już połączyłeś swoje urządzenia, musisz je najpierw odłączyć, postępując zgodnie z metodą opisaną poniżej. Otwórz przeglądarkę Firefox na komputerze i kliknij przycisk „Menu” po prawej stronie, a następnie „Opcje”.

Przejdź do zakładki „Synchronizacja” i kliknij „Odłącz to urządzenie” na dole tego okna. Te kroki są konieczne tylko wtedy, gdy jesteś już użytkownikiem Konta Firefoksa i połączyłeś wiele urządzeń. W przeciwnym razie możesz po prostu pominąć ten proces.

Odłącz istniejące

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Kont Firefoksa, kliknij przycisk Menu, a następnie kliknij „Zaloguj się, aby zsynchronizować”, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Firefox Sync_Click

Teraz kliknij „Rozpocznij” na następnej stronie.

Synchronizuj Rozpocznij

Istniejący użytkownicy mogą po prostu zalogować się przy użyciu tego samego konta Firefoksa, którego używali do synchronizacji przed przeglądarką Firefox 29. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je utworzyć, klikając „Utwórz konto”, a następnie wypełniając formularz rejestracji i weryfikując konto za pośrednictwem wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Nowe konto

Po zalogowaniu Firefox automatycznie rozpocznie synchronizację danych. Możesz też przejść do karty Synchronizacja w Opcjach, aby wybrać, co chcesz zsynchronizować.

Zarządzaj synchronizacją

Skonfiguruj synchronizację dla przeglądarki Firefox 29 – urządzenia mobilne

Następnie otwórz Firefoksa na Androida, przejdź do ekranu Ustawienia, dotykając menu (w dolnej krawędzi ekranu lub w prawym górnym rogu) i wybierz „Synchronizuj”, a następnie „Rozpocznij”.

Połącz Firefox Android_Step2 Połącz Firefox Android_Step1

Teraz po prostu zaloguj się na swoje konto Firefoksa, a po zalogowaniu Firefox Sync zacznie aktualizować wymagane informacje w systemie Android. Na przykład wszystkie otwarte karty w Firefoksie na twoim komputerze są dostępne na twoim Androidzie, przechodząc do kart Synchronizacja. Podobnie wszystkie zakładki są również synchronizowane na obu platformach.

Połącz Firefox Android_Step3 Połącz Firefox Android_Step4 Połącz Firefox Android_done

x