Jak szybko wyszukiwać emotikony na iPhonie lub iPadzie

Emotikony to świetne narzędzia do szybkiego wyrażania złożonych myśli, ale znalezienie właściwego może być trudne podczas korzystania z Wiadomości i innych aplikacji. Na szczęście istnieje sposób na przeszukiwanie emotikonów na iPhonie lub iPadzie, aby znaleźć ten, którego szukasz. Oto jak.

Działa to w niektórych aplikacjach na iPhone’a i iPada, ale nie w innych. W naszych testach działał w aplikacjach do przesyłania wiadomości Messages i Slack, ale nie w innych aplikacjach. Spróbuj i zobacz, czy działa w Twojej ulubionej aplikacji.

Wyszukiwanie emotikonów w aplikacjach do obsługi wiadomości, takich jak Apple Messages, działa tylko wtedy, gdy włączona jest funkcja przewidywania tekstu. Zwykle jest domyślnie włączona, ale możesz to sprawdzić, otwierając „Ustawienia” i przechodząc do opcji Ogólne> Klawiatura. Następnie znajdź opcję „Przewidywanie” i naciskaj przełącznik, aż stanie się zielony.

Włącz przewidywanie tekstu w ustawieniach Apple na iPhonie

Następnie uruchom aplikację, taką jak Wiadomości, i znajdź rozmowę, do której chcesz dodać emoji.

Aby wyszukać emoji, użyj tego samego obszaru wprowadzania tekstu, którego zwykle używasz do rozmowy ze znajomymi. Po prostu wpisz słowo lub opis związany z emoji, które chcesz znaleźć.

Na przykład możesz wpisać „Uśmiech”, aby zobaczyć uśmiechnięte buźki, lub „Kot”, aby zobaczyć emotikony kota. Wynik zostanie wyświetlony po prawej stronie paska sugestii przewidywania tekstu nad klawiaturą ekranową.

Wpisz wiadomości, aby zobaczyć przewidywane wyszukiwanie emotikonów

Jeśli to nie jest odpowiedni emoji, usuń wyszukiwany tekst i wpisz coś innego. Możesz to zrobić tyle razy, ile potrzebujesz. Po znalezieniu idealnego emoji dotknij go w obszarze przewidywania tekstu, aby go uruchomić.

Stuknij emoji w obszarze przewidywania tekstu, aby wstawić je do wiadomości Apple

Po dotknięciu sugerowanego emoji, Wiadomości wstawią emoji do pola wprowadzania tekstu, aby można było go używać w rozmowie. Druga osoba nie może go zobaczyć, dopóki nie naciśniesz strzałki wysyłania.

Wstawianie emoji w Apple Messages

Nawet jeśli nie wiesz dokładnie, jakiego emotikonu szukasz, możesz wyszukiwać według kategorii. Na przykład wpisz „Owoce”, a popularne emotikony z owocami pojawią się w obszarze sugestii.

Wyświetlanie wyników wyszukiwania emotikonów owoców w Apple Message

Następnie naciśnij strzałkę wysyłania i poczekaj na reakcję oszołomionego przyjaciela. Baw się dobrze!