iOS / Mac

Jak tłumaczyć emotikony iOS dla użytkowników Androida

Wiele traci się w rozmowach tekstowych. Wiadomość, którą wysyłasz lub otrzymujesz, może sprawiać wrażenie, że nadawca jest zły, niecierpliwy, sarkastyczny lub po prostu niegrzeczny. Dzieje się tak, gdy Twój sposób komunikacji jest suchy jak e-mail. Dzięki aplikacjom do wysyłania SMS-ów lub czatu rzeczy stają się bardziej niejasne w przypadku osób używających „mowy tekstowej”. Jednym ze sposobów obejścia tego jest użycie emoji, ale pomimo wielu postępów technicznych dokonanych w ostatniej dekadzie nadal nie mamy standardu emoji. Emotikony wyglądają inaczej na iOS i Androidzie. Emoji Platform Translator to aplikacja internetowa, która umożliwia tłumaczenie emotikonów iOS dla użytkowników Androida i zobaczenie, jak wygląda na iOS.

Tłumacz platformy emoji najlepiej używać na iPhonie. Odwiedź aplikację w Chrome lub Safari albo w dowolnej przeglądarce, której wolisz. Powinien działać w większości nowoczesnych przeglądarek iOS. Jeśli okaże się, że to nie działa, spróbuj przełączyć się na Safari.

Przetłumacz iOS Emoji na Androida

Emoji Platform Translator może „przetłumaczyć” jeden lub wiele emotikonów jednocześnie. W polu „Twoja wiadomość na iOS” wprowadź emoji, którego chcesz użyć, za pomocą klawiatury emoji w iOS. Kliknij „Przetłumacz”.

Tłumacz platformy Emoji pokaże Ci, jak wygląda każdy emoji na urządzeniu z Androidem. Aby wyszukać inny zestaw emotikonów, po prostu usuń te, które już wprowadziłeś, i wprowadź nowy. Ponownie dotknij „Tłumacz”, a aplikacja przetłumaczy nowe emotikony.

Ograniczenia

Ta aplikacja może tłumaczyć emotikony z iOS na najnowszą wersję Androida. Jeśli śledzisz nowinki dotyczące rozwoju Androida, być może wiesz, że Google usunęło ukochane emoji typu blob i zastąpiło je bardziej tradycyjnym zestawem emoji. Te emoji są bardziej podobne do tych, które można znaleźć na iOS, a nawet na Facebooku. Jest to również zestaw, którego Emoji Platform Translator używa do tłumaczenia emoji. Jeśli wysyłasz tekst do kogoś, kto nadal używa emoji typu blob, to narzędzie nie będzie zbyt pomocne. Podobnie niektórzy producenci telefonów, tacy jak Samsung, mają tendencję do dodawania własnego zestawu emoji, który różni się nawet od domyślnych wersji Androida. Jeśli Twój odbiorca korzysta z takiego telefonu, może zobaczyć emoji w zupełnie inny sposób.

Nie ma prostego sposobu na obejście tego. Emotikony powinny być znormalizowane. Aplikacja sama w sobie jest prosta i działa świetnie, ale nie spełnia typowych potrzeb. Powinien obsługiwać nie tylko domyślne emoji Androida, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak duża jest fragmentacja i jak bardzo użytkownicy Androida lubią modyfikować swoje urządzenia.

x