Szukasz sposobów na ominięcie zakazu Netflix VPN? Przeprowadziliśmy dla Ciebie badania. Zaczynamy od wyjaśnienia, w jaki sposób Netflix blokuje VPN, a następnie pokazujemy nasze najlepsze możliwości pokonania zakazu geolokalizacji z dowolnego miejsca na świecie.

Prawie 100 milionów ludzi z całego świata korzysta z serwisu Netflix do oglądania programów telewizyjnych i filmów. Być może słyszałeś jednak, że Netflix oferuje różne treści w różnych krajach. Mimo że wszyscy użytkownicy przechodzą przez tę samą stronę internetową, netflix.com, treści, do których mają dostęp, różnią się w zależności od ich lokalizacji.

Zauważysz to, jeśli podróżujesz za granicę i próbujesz obejrzeć coś w serwisie Netflix – załadowanie wybranego filmu może nie być możliwe, ponieważ nie jest on dostępny w regionie, w którym się znajdujesz. W miejscach takich jak Niemcy, Hiszpania i Hongkong użytkownicy Netflix nie mogą zobaczyć oryginalnych programów Netflix (na przykład House of Cards).

Wielu użytkowników Netflix korzystało z VPN w celu uzyskania dostępu do treści Netflix z innych krajów. Jeśli mieszkałeś w Niemczech, ale chciałeś obejrzeć program, który był dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, wystarczyło uruchomić oprogramowanie VPN, połączyć się z serwerem w USA, a następnie przejść do netflix.com i oglądać bez problemów. Ostatnio jednak ta metoda przestała działać dla wielu użytkowników.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Problem

Być może słyszałeś, że Netflix rozpadł się na korzystanie z VPN. Postanowili zablokować próby obejścia treści zablokowanych przez region za pomocą usług VPN, co utrudni dostęp do treści Netflix z innych krajów. Netflix został zmuszony do tej akcji przez właścicieli praw autorskich do filmów, ponieważ drogie prawa do strumieniowania dużych filmów są sprzedawane osobno w różnych krajach.

Gdy klienci korzystają z VPN do oglądania filmu, który nie jest licencjonowany w ich kraju, właściciele praw autorskich nie otrzymują zapłaty za ich oglądanie. Netflix wywierał więc presję, aby uniemożliwić użytkownikom obejście blokad regionu.

Netflix jest także twórcą treści, a także dystrybutorem treści – teraz, gdy ich programy, takie jak House of Cards i Orange is the New Black, odnoszą tak duży sukces. Kilka lat temu Netflix zajął bardziej tolerancyjne stanowisko w sprawie prawa dotyczącego prywatności i praw autorskich, ale wraz ze wzrostem znaczenia własnych treści, staje się coraz ostrzejszy względem potencjalnych problemów związanych z piractwem.

W końcu Netflix oświadczył, że chce zapewnić globalny dostęp do treści, abyś mógł oglądać całą zawartość w dowolnym miejscu na świecie. Osiągnięcie tego będzie jednak długim procesem negocjacji z właścicielami praw autorskich, więc prawdopodobnie nie zobaczymy Netflix na całym świecie w najbliższym czasie. Na razie jest wysoce prawdopodobne, że zawartość Netflix pozostanie zablokowana dla regionu w najbliższej przyszłości.

Najlepsze VPN do odblokowania Netflix

Co to jest wykrywanie VPN?

Gdy użytkownicy Netflix mają włączoną sieć VPN i odwiedzają witrynę Netflix, mogą przeglądać zawartość w zwykły sposób, korzystając z lokalizacji VPN. Na przykład, jeśli połączysz się z serwerem VPN w Wielkiej Brytanii i przejdziesz na netflix.com, zobaczysz brytyjską wersję witryny i wszystko będzie działać. Ale gdy wybierzesz wideo do odtworzenia, może pojawić się błąd serwera proxy z informacją „Ups, coś poszło nie tak… Błąd strumienia”. Poniżej znajduje się ostrzeżenie, że Netflix wykrył, że używasz odblokowania lub proxy i nie będziesz mógł odtworzyć wideo. Jeśli zobaczysz to ostrzeżenie, oznacza to, że Netflix zablokował twoją sieć VPN i nie będziesz mógł oglądać swoich treści.

Przyczyną tego problemu jest zaawansowane wykrywanie VPN, z którego korzysta Netflix. Początkowo VPN działa, gdy strona Netflix widzi adres IP w Wielkiej Brytanii, a więc obsługuje brytyjską wersję strony (odczytuje kod kraju przychodzącego adresu IP i obsługuje odpowiednią wersję strony). Jednak serwer Netflix, który hostuje rzeczywistą treść wideo, a nie stronę internetową, stosuje znacznie surowsze metody wykrywania w celu ustalenia, czy używana jest sieć VPN. Zapobiega to oglądaniu wideo, nawet jeśli możesz poruszać się po stronie.

Sprawdź -   Jak utworzyć wolumin APFS z przydziałem pamięci w systemie macOS

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak obejść błąd serwera proxy Netflix

Wspólne adresy IP

Pierwszym problemem, który bada wykrywanie VPN, są wspólne adresy IP. Wielu dostawców VPN używa wspólnych adresów IP, więc możesz mieć ten sam adres IP, co dziesiątki, a nawet setki innych użytkowników. Jest to korzystne ze względu na anonimowość, ale Netflix może łatwo sprawdzić, które adresy IP uzyskują dostęp do ogromnych ilości danych, co sugeruje, że są to wspólne adresy IP VPN, i je zablokować. Jednym z rozwiązań jest użycie indywidualnego adresu IP, który oferują niektórzy dostawcy VPN, ale traci to zaletę anonimowości udostępnianego wspólnego adresu IP.

Innym problemem jest to, że dostawcy VPN zazwyczaj kupują masowo adres IP, więc będą mieli wiele serwerów pod podobnymi adresami IP. Gdy Netflix odkryje, że dany adres IP jest używany przez VPN, czasami blokuje cały zakres adresów. Oznacza to, że ten problem może dotyczyć użytkowników, którzy nawet nie używają sieci VPN, ponieważ ich adres IP znajduje się w pobliżu wielu adresów IP VPN.

Reguły stosowane przez Netflix do wykrywania VPN nie są w pełni zrozumiałe, a ich wykrywanie VPN ewoluuje z czasem. To stworzyło sytuację, w której wiele, jeśli nie większość VPNów nie będzie już działać z Netflix. Nawet jeśli jesteś klientem serwisu Netflix, który chce mieć dostęp tylko do treści z własnego kraju, nadal nie będziesz mógł korzystać z usługi bez wyłączania sieci VPN i poświęcania prywatności.

Aplikacja Netflix a oglądanie Netflix w przeglądarce

Osobną komplikacją związaną z oglądaniem Netflix za pomocą VPN są dwa różne sposoby uzyskiwania dostępu do usługi Netflix. Oprócz blokowania adresów IP, Netflix wykrywa również VPN, sprawdzając, czy lokalizacja twojego adresu IP i serwera DNS jest zgodna. Jeśli używasz przeglądarki internetowej do oglądania Netflix i masz zainstalowaną sieć VPN, dostawca VPN będzie mógł kierować twój ruch przez serwer DNS, który podał. W ten sposób ruch i serwer DNS są zgodne i nie wywołujesz błędu proxy.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak uzyskać amerykański adres IP z dowolnego miejsca

Jednak korzystanie z Netflix w aplikacji na urządzenia z Androidem lub iOS nie zawsze działa. Aplikacje mogą zastąpić ustawienia DNS w urządzeniu i zmusić urządzenie do korzystania z domyślnego serwera nazw ISP. Oznacza to, że po włączeniu usługi VPN lokalizacja ruchu przechodzącego przez serwer nie zgadza się z serwerem DNS, dzięki czemu aplikacja może wykryć użycie sieci VPN. W takim przypadku wyzwolisz błąd proxy.

Wielu dostawców VPN nie było jeszcze w stanie rozwiązać tego problemu, aby umożliwić użytkownikom oglądanie Netflix za pośrednictwem aplikacji. Jednak sieci VPN, które wybraliśmy poniżej, znalazły sposób na obejście tego problemu, aby działał.

Alternatywną strategią zarządzania tym problemem jest instalacja oprogramowania VPN bezpośrednio na routerze, a nie na poszczególnych urządzeniach. W ten sposób każdy ruch wysyłany przez router (tj. Każdy ruch pochodzący z sieci domowej) będzie automatycznie szyfrowany. Po zainstalowaniu oprogramowania VPN na routerze musisz skonfigurować ustawienia, aby przekazywać zapytania DNS do serwerów DNS udostępnianych przez VPN. Teraz możesz oglądać Netflix na dowolnym urządzeniu – nawet za pośrednictwem aplikacji – bez wyzwalania błędu proxy. Instrukcje dotyczące instalowania oprogramowania VPN na routerze i konfigurowania ustawień DNS można znaleźć na stronie internetowej dostawcy VPN.

Sieci VPN współpracujące z Netflix

Oto nasza lista najlepszych VPN Netflix:

1. ExpressVPN

Oprócz bardzo szybkich serwerów, które idealnie nadają się do przesyłania strumieniowego wideo, najbardziej wiarygodnym dostawcą VPN do uzyskiwania dostępu do Netflix jest ExpressVPN. Dzięki ogromnej sieci serwerów w 145 miastach w 94 krajach możesz łatwo sfałszować swoją lokalizację, aby oglądać serwis Netflix z takich miejsc, jak USA, Kanada i Niemcy.

Sprawdź -   KB4515384 psuje dźwięk w systemie Windows 10

Może się okazać, że nie wszystkie serwery działają z Netflix podczas korzystania z ExpressVPN, ponieważ wykrywanie VPN Netflix ewoluuje z czasem. Jeśli wypróbowałeś kilka serwerów i nie znalazłeś działającego, możesz skontaktować się z obsługą klienta ExpressVPN 24/7 i poprosić o rekomendację, z którym serwerem się połączyć. Powinny być w stanie wskazać ci potrzebny serwer.

ExpressVPN obsługuje wiele różnych platform, w tym zarówno nowe, jak i starsze wersje systemu Windows (czyli Windows RT, Windows XP, Widows Vista oraz Windows 7, 8 i 10) oraz Mac OS, Linux i Android. Silne 256-bitowe szyfrowanie AES zapewnia bezpieczeństwo danych, a zasada braku logowania zapewnia prywatność.

Dowiedz się więcej w naszym pełnym zakresie Przegląd ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Żadne zasady rejestrowania nie są dobrze egzekwowane
 • Obsługa klienta 24/7.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. NordVPN

Inną opcją VPN dla użytkowników Netflix jest NordVPN. Ta usługa jest idealna dla użytkowników dbających o prywatność dzięki silnemu szyfrowaniu i zasadom braku logowania. Specjalizuje się w obchodzeniu blokad regionalnych, więc ma jedną z największych sieci serwerów z ponad 5 100 serwerami w 60 różnych krajach.

W rzeczywistości NordVPN ma zoptymalizowane serwery Netflix, które nie wymagają dodatkowej konfiguracji do działania. Są to specjalnie ponumerowane serwery, które zostały skonfigurowane specjalnie do oglądania Netflix. Dokładne instrukcje oglądania Netflix na stronie NordVPN można znaleźć tutaj. Według informacji NordVPN serwery współpracują obecnie z Netflix w Stanach Zjednoczonych, a także we Francji, Indiach, Holandii, Kanadzie, Niemczech i Australii.

Dowiedz się więcej w naszym pełnym zakresie Recenzja NordVPN.

Plusy

 • Plany po bardzo przystępnych cenach
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

Cyberghost udało się odkryć na nowo pod nową własnością. Znacząco usprawnili operacje, dodając zalew nowych serwerów i lokalizacji, poprawili prędkości o długi czas i podnieśli bezpieczeństwo całej swojej infrastruktury.

Dobrą rzeczą w reklamowaniu około 3600 serwerów na całym świecie jest to, że niektóre z nich są przeznaczone specjalnie do przesyłania strumieniowego Netflix – wystarczy otworzyć aplikację i wybrać preferowany serwer z menu przesyłania strumieniowego. Oznacza to, że nie musisz kontaktować się z obsługą klienta działających serwerów lub po prostu wypróbować losowe serwery za każdym razem, gdy napotkasz problem. Do tego dochodzi funkcja sprawdzania, która pozwala przesuwać w górę lub w dół adres IP serwera, który pinguje zespół pomocy technicznej, jeśli serwer został zablokowany, czy nie.

Z punktu widzenia prywatności Cyberghost ma siedzibę w Rumunii – kraju, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych, co oznacza, że ​​możesz przesyłać strumieniowo całkowicie prywatnie; brak dzienników i wycieku danych.

Dowiedz się więcej w naszym pełnym zakresie Recenzja CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Specjalny profil przeznaczony do prywatnego torrentowania
 • Wszechstronny i przyjazny dla użytkownika
 • Zero dzienników i dobre funkcje prywatności
 • Obsługa czatu na żywo (24/7).
Cons

 • Nie można odblokować niektórych popularnych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. PrivateVPN

PrivateVPN to kolejne świetne rozwiązanie do odblokowywania Netflix. Koncentrują się one silnie na prywatności i użyteczności, co oznacza, że ​​zapewni ci komfort uzyskiwania dostępu do treści w sposób bezpieczny. PrivateVPN ma aplikacje na smartfony, komputery, a nawet firestick – ma super lekki i dość elegancki interfejs, dzięki czemu każdy może z niego korzystać bez względu na to, jak jest zaawansowany technologicznie. Po prostu wybierz serwer i połącz się.

Usługa ma unikalną funkcję, dzięki której oglądanie Netflix będzie wyjątkowo łatwe. Rozumiemy przez to potwierdzone serwery współpracujące z usługą – wystarczy przejrzeć listę serwerów, a zobaczysz kilka dziwnych etykiet ? Netflix?, ? Hulu?, ? BBC? i inni; voila, nie masz już przypadkowego szczęścia, próbując znaleźć serwery współpracujące z Netflix. Połączenie i rozpoczęcie przesyłania strumieniowego zajmuje kilka sekund.

5. StrongVPN

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że StrongVPN nie działa z Netflix. Nasze testy wykazały, że mają specjalne serwery w USA do odblokowania Netflix US – Miami i Atlanta działały świetnie, ale jeśli napotkasz problemy, po prostu napisz do zespołu pomocy technicznej, który pomoże w pracy z serwerami.

Jedyne wady polegają na tym, że nie możemy użyć protokołu OpenVPN, który jest bezpieczniejszy niż PPTP (Uwaga: SSTP działał również w momencie pisania) i że nie można odblokować Netflix z aplikacji. Jeśli więc nie masz problemu z uruchomieniem Netflix w przeglądarce, StrongVPN jest „silną” opcją.

Jak korzystać z Netflix z VPN

Po wybraniu dostawcy VPN i zarejestrowaniu się w abonamencie korzystanie z VPN z Netflix jest proste. Zacznij od pobrania i zainstalowania oprogramowania VPN od wybranego dostawcy. Gdy uruchomisz oprogramowanie po raz pierwszy, zobaczysz listę serwerów w różnych krajach, z którymi możesz się połączyć. Znajdź taki, który jest w kraju, z którego chcesz oglądać Netflix i połącz się z nim.

Możesz sprawdzić, czy Twoja sieć VPN działa, przechodząc do https://whatismyipaddress.com/. Ta strona poda ci aktualny adres IP i pokaże lokalizację tego adresu na mapie. Upewnij się, że adres IP odpowiada lokalizacji, z której chcesz uzyskać dostęp do Netflix.

Teraz możesz otworzyć przeglądarkę i przejść do http://www.netflix.com/. Powinieneś zobaczyć wersję witryny, która odpowiada lokalizacji twojego serwera VPN. Jeśli więc wybrałeś serwer w Wielkiej Brytanii, powinieneś zobaczyć brytyjską wersję Netflix. Zaloguj się i możesz korzystać z witryny w zwykły sposób, ale teraz zobaczysz całą zawartość Wielkiej Brytanii zamiast treści z Twojego kraju.

Możesz użyć tej metody, aby uzyskać dostęp do Netflix z całego świata. Niektóre z najpopularniejszych wersji Netflix to te w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, ponieważ zawierają one wiele treści, których brakuje w innych krajach, takich jak Austria, Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania, Hongkong i Turcja.

Wniosek

Netflix postanowił sprawić, by omijanie blokad regionu w treściach było coraz trudniejsze w ciągu ostatniego roku lub dwóch i udało im się zablokować wielu użytkowników VPN. Chociaż może być zrozumiałe, że muszą egzekwować ścisłe reguły dotyczące blokowania regionu przed właścicielami praw autorskich, którzy udostępniają swoje treści, bardzo kontrowersyjne jest to, że blokują oni również dostęp do klientów, którzy chcą korzystać z VPN w celu ochrony swojej prywatności. Ostatecznie Netflix chce udostępnić całą swoją zawartość na całym świecie, ale na razie mamy problem z blokowaniem regionu.

Jeśli jednak chcesz uzyskać dostęp do treści Netflix z innych krajów, jest to nadal możliwe. Możesz użyć jednego z dwóch dostawców VPN, których tutaj zalecamy – ExpressVPN i NordVPN – w celu ominięcia blokad regionu Netflix. Wykrywanie Netflix VPN będzie nadal stawało się coraz bardziej wyrafinowane, więc być może będziesz musiał poprosić o wskazówki, aby znaleźć określone serwery, z którymi możesz się połączyć, aby uzyskać dostęp do Netflix, ale w obecnej sytuacji te dwa są najbardziej niezawodnymi opcjami dostępu VPN Netflix.

Czy próbowałeś ominąć blokady regionu Netflix? Czy korzystasz z jednej z zalecanych przez nas sieci VPN, czy jest inna, którą wolisz? Daj nam znać swoje wskazówki w komentarzach poniżej!