Jak transmitować na żywo na Facebooku z iOS i Androida

Facebook – czy ci się to podoba, czy nie, wszyscy słyszeli o gigancie sieci społecznościowych. Firma stara się nadążyć za wszystkimi najnowszymi trendami, a nawet kupiła kilka firm w przeszłości, aby to zrobić – Oculus, WhatsApp i Instagram są tego dobrymi przykładami. Jednak aplikacje takie jak Periscope i Meerkat pokazały, że kolejną „wielką rzeczą” jest transmisja na żywo ze smartfona i chociaż Facebook pierwotnie oferował tę funkcję celebrytom, teraz została wprowadzona na całym świecie. Tutaj pokażemy Ci, jak na żywo na Facebooku na Androida i iOS, wraz z kilkoma wskazówkami, jak w pełni wykorzystać możliwości transmisji na żywo na Facebooku.

Jak rozpocząć transmisję na żywo na Facebooku na Androida i iOS

Konfiguracja transmisji na żywo na Facebooku na Androida i iOS jest dość łatwa, wystarczy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami:

Krok 1) Przejdź do kanału wiadomości na Facebooku i dotknij „Status”, aby napisać nowy status na Facebooku.

Krok 2) W prawym dolnym rogu okna kompozycji statusu powinien pojawić się nowy przycisk przedstawiający sylwetkę osoby z falami promieniującymi z jej głowy – dotknij go, aby skonfigurować transmisję wideo na żywo.

Krok 3) Wybierz opcje prywatności (nie chcesz, aby Tom, Dick ani Harry oglądali Twoją transmisję, prawda?) i podaj krótki opis swojej transmisji na żywo, aby zachęcić znajomych/fanów do oglądania.

Krok 4) Gdy będziesz szczęśliwy, dotknij „Przejdź na żywo”. Na ekranie pojawi się trzysekundowe odliczanie, aby przygotować Cię i rozpocznie się Twoja transmisja na żywo.

Krok 5) Transmisja! Spraw, aby było interesujące i miej oko na sekcję komentarzy, aby wchodzić w interakcje ze znajomymi/fanami. Facebook twierdzi, że wymienianie komentatorów z imienia i nazwiska podczas transmisji będzie dla nich „ekscytujące”, chociaż zakładamy, że ta rada jest dla celebrytów, a nie dla przeciętnego dżokeja.

Krok 6) Po zakończeniu transmisji dotknij „Zakończ” w prawym dolnym rogu, aby zakończyć transmisję.

Krok 7) Twoja transmisja wideo zostanie następnie przesłana do Twojego profilu na Facebooku, aby inni (którzy nie byli wtedy online) mogli oglądać. Otrzymasz wiadomość informującą o tym, jak długo trwała transmisja, wraz z możliwością jej usunięcia. Jeśli nie chcesz go w swoim profilu, po prostu dotknij „usuń”, a zostanie usunięty.

Porady i triki dotyczące transmisji na żywo na Facebooku: Jak w pełni wykorzystać transmisje na żywo na Facebooku

1) Upewnij się, że masz dobre połączenie z Internetem. Nikt nie chce siedzieć w strumieniu niskiej jakości, który ciągle się ucina, więc najlepiej jest być podłączonym do szybkiej sieci danych lub sieci Wi-Fi. Prawdopodobnie jednak unikalibyśmy używania danych, chyba że jest to konieczne, ponieważ nadawanie wideo na żywo może pochłonąć dużą część twojego limitu danych.

2) Transmituj na żywo za pośrednictwem strony na Facebooku. Chociaż wielu zakłada, że ​​jedynym sposobem na bycie na żywo na Facebooku jest korzystanie z ich osobistych profili, są w błędzie. Facebook pozwala również użytkownikom na transmisję na żywo za pośrednictwem strony na Facebooku, umożliwiając celebrytom i publikacjom bezpośrednie łączenie się z fanami za pośrednictwem kanału publicznego.

3) Wybierz, kto może zobaczyć Twoją transmisję. Nie mówimy o zmianie ustawień prywatności transmisji, jak wspomnieliśmy powyżej. Zamiast tego mówimy o możliwości transmisji wideo na żywo do określonej grupy na Facebooku, ale tylko wtedy, gdy zezwala na to administrator grupy. Zapewnia to użytkownikom o określonych zainteresowaniach możliwość oglądania/nadawania wideo na żywo bez przeszkadzania reszcie znajomych na Facebooku. To samo dotyczy również stron wydarzeń, dając tym, którzy kliknęli „być może”, wgląd w to, czego im brakuje w czasie rzeczywistym.

4) Poproś znajomych/fanów, aby Cię obserwowali. Za każdym razem, gdy rozpoczniesz transmisję na żywo, widzom zostanie wyświetlony przycisk „Obserwuj” pod Twoim strumieniem. Powinieneś poprosić widzów o stuknięcie przycisku „Obserwuj”, ponieważ za każdym razem, gdy rozpoczniesz transmisję na żywo, otrzymają oni powiadomienie, zwiększając zarówno liczbę wyświetleń, jak i zaangażowanie.

5) Bądź kreatywny. Chociaż funkcje nie zostały jeszcze wdrożone w naszych osobistych profilach na Facebooku, Facebook dodał ostatnio możliwość dodawania przyciemnionych filtrów i rysunków do transmisji na żywo. Nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego chcesz rysować w swojej transmisji na żywo, ale hej, w razie potrzeby dostępna jest opcja!

x