Jak trwale odinstalować aplikację Microsoft Teams w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli aplikacja Microsoft Teams wciąż ponownie instaluje się na komputerze z systemem Windows i uruchamia się podczas rozruchu, istnieje rozwiązanie. Nie możesz po prostu odinstalować Microsoft Teams w zwykły sposób: musisz odinstalować go dwukrotnie.

To głupie, ale tak to działa. W szczególności musisz odinstalować zarówno „Microsoft Teams”, jak i „Instalator Teams dla całego komputera”. Jeśli po prostu odinstalujesz aplikację Microsoft Teams, instalator dla całego komputera zainstaluje ją ponownie przy każdym logowaniu do komputera. Aby całkowicie odinstalować Teams, musisz usunąć obie aplikacje.

Aby odinstalować oba, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Aplikacje i funkcje w systemie Windows 10.

  Jak sklonować instalację serwera Ubuntu za pomocą Clonezilla

W sekcji Aplikacje i funkcje wyszukaj „Teams”. Odinstaluj zarówno Microsoft Teams, jak i instalator Teams dla całego komputera.

Aby odinstalować te aplikacje, możesz również użyć klasycznego Panelu sterowania. Przejdź do Panelu sterowania> Programy> Odinstaluj program, wyszukaj „Teams” i odinstaluj zarówno Microsoft Teams, jak i instalator Teams dla całego komputera.

Usuwanie Microsoft Teams za pośrednictwem Panelu sterowania.

Jesteś skończony! Gdy następnym razem zalogujesz się do komputera, aplikacja Teams nie zostanie automatycznie ponownie zainstalowana. Pozostanie on usunięty z twojego systemu, dopóki ty pobierz i zainstaluj celowo.

Tak jak Witryna firmy Microsoft zauważa, aplikacja Teams zostanie również odinstalowana w przypadku odinstalowania pakietu Office z systemu. Wydaje się, że Microsoft Office w wielu przypadkach automatycznie instaluje zarówno Teams, jak i instalator Teams dla całego komputera.

  Jak wymusić wyłączenie MacBooka

x