Jak trwale usunąć konto Github?

Udostępnij teraz w social media:

GitHub to najwyżej oceniana usługa hostingowa do kontroli wersji w tworzeniu oprogramowania. Inżynierowie oprogramowania na całym świecie uważają, że Github jest przydatny, ponieważ pozwala im współpracować przy projektach. Po zakończeniu procesu tworzenia oprogramowania i zatrzymaniu aplikacji programiści mogą potrzebować usunąć repozytorium GitHub. Usunięcie nieaktualnych repozytoriów może sprawić, że Twoje konto będzie lepiej prezentować się potencjalnym przyszłym pracodawcom. Jeśli chcesz wiedzieć, jak trwale usunąć konto Github, przeczytaj poniżej!

Jak trwale usunąć konto Github?

Jeśli jesteś właścicielem organizacji lub masz uprawnienia administratora do tego repozytorium lub rozwidlenia, możesz je usunąć. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie.

Należy wziąć pod uwagę

  • Wszystkie twoje repozytoria, forki prywatnych repozytoriów, wiki, problemy, pull requesty i strony, których jesteś właścicielem, zostaną zniszczone po zamknięciu konta. Jednak repozytorium upstream pozostaje nienaruszone.
  • Twoje problemy i żądania ściągnięcia, a także komentarze w repozytoriach innych osób nie zostaną usunięte. Zostaną dodani do Twojej listy użytkowników Ghost.
  • Twoja nazwa użytkownika/adres e-mail stanie się dostępny dla każdego, kto będzie chciał za jego pomocą utworzyć nowe konto.
  • Github automatycznie przestanie Cię ładować.

Wymagania wstępne

  • Utwórz kopię zapasową wszystkich swoich repozytoriów, prywatnych forków, wiki, problemów i żądań ściągnięcia, które należą do Twojego konta.

  • Jeśli jesteś jedynym właścicielem organizacji, musisz najpierw przenieść własność na inną osobę, a następnie kontynuować usuwanie.
  • Usuń siebie z organizacji przed dezaktywacją konta, na wypadek gdyby organizacja miała wielu właścicieli.

Jak trwale usunąć konto Github?

1. Przejdź do strony głównej GitHub i zaloguj się na swoje konto GitHub, klikając opcję Zaloguj się w prawym górnym rogu.

2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu strony.

3. Z menu rozwijanego wybierz Ustawienia, jak pokazano.

4. W lewym okienku wybierz opcję Konto.

5. Przewiń w dół strony i wybierz opcję Usuń swoje konto pokazaną poniżej.

6. Pojawi się okno potwierdzenia. Wpisz swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail i usuń moje konto w podanych polach.

7. Na koniec kliknij Anuluj plan i usuń to konto, jak pokazano poniżej.

Jak usunąć repozytorium w GitHub

Jeśli nie chcesz usuwać swojego konta GitHub i tylko kilku repozytorium, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby to zrobić:

1. Przejdź do strony głównej GitHub i kliknij opcję Zaloguj się podświetloną.

2. Aby zalogować się na swoje konto, wprowadź swoje dane logowania: Nazwa użytkownika lub adres e-mail i hasło.

3. W prawym górnym rogu kliknij symbol profilu.

4. Z menu, które pociąga za sobą, kliknij opcję Twoje repozytoria, jak pokazano.

5. Znajdź na tej stronie repozytorium, które chcesz usunąć i kliknij tytuł repozytorium.

6. W górnej części paska narzędzi wybierz opcję Ustawienia, jak pokazano poniżej.

7. Kontynuuj przewijanie, aż dojdziesz do sekcji Danger Zone na dole strony. Teraz kliknij przycisk Usuń to repozytorium, jak pokazano.

8. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o potwierdzenie, czy chcesz usunąć repozytorium. Dlatego w wyświetlonym polu tekstowym wpisz nazwę repozytorium, a następnie kliknij opcję Rozumiem konsekwencje, usuń to repozytorium.

Po usunięciu nastąpi przekierowanie do strony głównej GitHub.

Co się dzieje po usunięciu repozytorium GitHub?

Gdy programista usunie repozytorium GitHub za pośrednictwem panelu administracyjnego, żadne czyszczenie Git nie jest wykonywane na żadnym komputerze programisty ani DevOps. Wszelkie próby wypychania lub ściągania do usuniętego repozytorium repozytorium GitHub zakończą się niepowodzeniem z komunikatem nie znaleziono repozytorium. Deweloper musiałby ręcznie usunąć wszystkie powiązane pliki i foldery z fizycznego systemu użytkownika, jeśli chciałby usunąć wystąpienie użytkownika z repozytorium GitHub.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak usunąć konto GitHub. Skorzystaj z poniższego formularza, jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub sugestie. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

  Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Slack
x