Jak trwale usunąć konto na Instagramie

Spójrzmy prawdzie w oczy, Instagram może być czasami przytłaczający.

Biorąc pod uwagę ilość treści wideo, które oglądasz codziennie, wydaje się, że przewijanie stało się nawykiem nie do powstrzymania, ponieważ nie chcesz przegapić „następnej interesującej rolki”. Godzina przewijania zmienia się w 4 godziny w krótkim czasie, a jeśli jesteś podobny do mojego kuzyna, Twój czas przed ekranem może nawet dotykać dachu.

Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony uzależnieniem od mediów społecznościowych, czy po prostu czujesz, że Instagram już ci nie służy, usunięcie konta wydaje się logicznym pomysłem.

Problem polega na tym, że nie jest to tak prosty proces, jak kiedyś. W przeszłości wystarczyło przejść do Ustawień i zobaczyć opcję natychmiastowego usunięcia konta. Tak już nie jest.

Proces ten jest obecnie trochę zagmatwany, zwłaszcza po kilku najnowszych aktualizacjach. Możesz jednak usiąść i śledzić, jak przedstawiam kroki w najprostszy sposób w tym poście.

Jeśli zamiast tego wolisz obejrzeć samouczek krok po kroku, oto krótki film:

Dowiedzmy się więcej.

Dlaczego możesz chcieć usunąć swoje konto na Instagramie

Bez względu na to, jak uzależniający może być Instagram, są sytuacje, w których usunięcie konta wydaje się najlepszą rzeczą do zrobienia. Oto kilka powodów, dla których możesz chcieć usunąć swoje konto na Instagramie.

# 1. Porównywanie swojego życia z życiem innych 👥

Łatwo jest dać się wciągnąć w idealny świat przedstawiony przez użytkowników Instagrama, który przez większość czasu nie jest rzeczywistością. Możesz być również zmęczony porównywaniem swojego życia z pięknymi chwilami innych i żałować, że nie prowadzisz takiego życia.

Jest to poważny problem w naszym społeczeństwie i im szybciej zdamy sobie sprawę z jego wpływu, tym lepiej dla nas.

Przeczytaj także: Naucz się nowych umiejętności dzięki tym aplikacjom

#2. Potrzeba przerwy 🌴

Robienie przerw jest konieczne i dotyczy wszystkich aspektów życia. Jeśli czujesz, że naprawdę potrzebujesz przerwy od mediów społecznościowych, usunięcie konta może być świetnym krokiem w tym kierunku.

Nieustanne bombardowanie powiadomieniami i potrzeba bycia połączonym „zawsze” może być wyczerpujące psychicznie dla większości ludzi.

#3. Spędzanie zbyt dużej ilości czasu dziennie ⌛

Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na przeglądaniu Instagrama, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wpływa to na Twój harmonogram. Możesz zauważyć, że korzystasz z Instagrama nawet wtedy, gdy jest pora pracy lub snu.

Tworzenie kopii zapasowych danych

Zanim przystąpimy do procesu usuwania, możesz wykonać kopię zapasową i pobrać całe dane swojego konta, przechodząc do swojego profilu, dotykając 3 linii, dotykając opcji Twoja aktywność, a na koniec dotykając opcji Pobierz swoje informacje.

Umożliwi to pobranie danych z Twojego konta, takich jak relacje, zdjęcia, rolki, zarchiwizowane posty itp.

Jak trwale usunąć konto na Instagramie

Oto kroki, które musisz wykonać, aby trwale usunąć swoje konto na Instagramie.

Krok 1: Otwórz Instagram i dotknij ikony profilu.

Krok 2: Stuknij w trzy linie w prawym górnym rogu.

Krok 3: Stuknij w Ustawienia i prywatność.

Krok 4: Przewiń w dół, aż zobaczysz Pomoc. Stuknij w to.

Krok 4: Stuknij w Centrum pomocy.

Krok 5: Powinieneś zobaczyć taki ekran. Musisz dotknąć trzech linii w prawym górnym rogu.

Krok 6: Stuknij w Zarządzaj swoim kontem.

Krok 7: Stuknij w Usuń swoje konto.

Krok 8: Stąd musisz dotknąć miejsca, w którym jest napisane „Tymczasowo dezaktywuj swoje konto na Instagramie”.

Krok 9: Przewiń w dół, aż zobaczysz link z tekstem „Usuń swoje konto na Instagramie”.

Krok 10: Stuknij menu rozwijane Pomoc aplikacji iPhone.

Krok 11: Stuknij w Pomoc przeglądarki mobilnej.

Krok 12: Przewiń w dół, aż zobaczysz link z tekstem „Usuń swoje konto”. Musisz go dotknąć.

Krok 13: Stąd musisz wybrać powód, dla którego chcesz usunąć swoje konto. Gdy zobaczysz najbardziej odpowiedni powód, dotknij go lub wybierz opcję „Coś innego”.

Krok 14: Aby potwierdzić, musisz wprowadzić hasło.

Krok 15: Na koniec dotknij Usuń i gotowe.

To były kroki, które musiałeś wykonać od końca. Następnie Instagram zajmie 30 dni, aby zakończyć proces usuwania. Jeśli w ciągu tych 30 dni zmienisz zdanie na temat usunięcia konta, możesz po prostu zalogować się ponownie, co spowoduje anulowanie usunięcia.

W ciągu 30 dni Twoje konto nie będzie widoczne publicznie.

Jak dezaktywować swoje konto na Instagramie

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz trwale usunąć swoje konto na Instagramie, zalecamy jego dezaktywację. Umożliwi to powrót do konta w dowolnym momencie i uniknięcie nieodwracalnych szkód.

Dezaktywacja to świetne tymczasowe rozwiązanie problemów, takich jak zmęczenie psychiczne i napięty harmonogram z powodu mediów społecznościowych.

Czynności dezaktywacji konta są prawie takie same, jak w przypadku usunięcia konta, z wyjątkiem tego, że na stronie, na której wybierasz powód usunięcia konta, musisz kliknąć łącze z tekstem „Tymczasowo dezaktywuj”.

Wybierz powód dezaktywacji na tej stronie, wprowadź hasło i naciśnij przycisk tymczasowej dezaktywacji.

Po dezaktywacji konta całe konto, w tym wszystkie zdjęcia, komentarze i polubienia, zostanie ukryte do czasu ponownego zalogowania się na konto.

Wskazówki, jak przestać czuć się przytłoczonym podczas korzystania z Instagrama

Czasami bardziej niż usunięcie lub dezaktywacja konta na Instagramie potrzebujesz lepszych sposobów zarządzania korzystaniem z aplikacji. Idealnym scenariuszem jest, aby aplikacja Cię nie pochłonęła. Oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci być zawsze na bieżąco z aplikacją.

# 1. Przestań obserwować niepotrzebne konta 👤

Jeśli zauważysz, że niektóre konta, które obserwujesz, sprawiają, że czujesz się źle ze sobą lub nie wnoszą wartości do Twojego życia, czas przestać je obserwować.

#2. Rób regularne przerwy 🌴

Jak wspomniano w tym poście, przerwa jest niezbędna dla każdego człowieka. Nadmierna ekspozycja na media społecznościowe może być wyczerpująca psychicznie, ponieważ jest tam zbyt dużo informacji, a nasz mózg potrzebuje od czasu do czasu odpoczynku.

#3. Jakość > Ilość ✅

Zamiast konsumować każdy fragment treści, który pojawia się na ekranie, spróbuj wejść w interakcję z kontami, które naprawdę dodają wartości do Twojego życia. Skup się na jakości, a nie na ilości.

#4. Użyj funkcji wyciszenia 🔇

Każdy telefon ma tę funkcję i dzięki Bogu za to. Jeśli nadal czujesz się przytłoczony mediami społecznościowymi, musisz częściej korzystać z funkcji wyciszania, aby zredukować hałas.

Myśli końcowe

Usunięcie konta na Instagramie może wydawać się dużym krokiem, a to może Cię powstrzymać. Jeśli jednak jesteś pewien, że wynik będzie dla Ciebie korzystny, polecam to zrobić.

Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz go dezaktywować lub spróbować lepiej radzić sobie z przytłoczeniem, które się z tym wiąże.

Następnie dowiedz się, jak wyłączyć konto firmowe na Instagramie i przejść do konta osobistego.

x