iOS

Jak tworzyć alarmy oparte na lokalizacji w systemie iOS


Długie dojazdy do pracy i z pracy często powodują odpływ. Niektórzy wykorzystują ten czas, czytając książkę, nadrabiając zaległości w e-mailach lub próbując wyczyścić poziom w Candy Crush. Zabijać jest dużo czasu i nie każdemu udaje się produktywnie go wykorzystać. Jednym z powszechnych i często pomijanych sposobów korzystania z długich dojazdów do pracy jest po prostu ich przespanie. Oczywiście nie możesz tego zrobić, jeśli jedziesz samochodem, ale jeśli jedziesz autobusem lub pociągiem, możesz wykorzystać podróż, aby nadrobić zaległości w śnie. Jedynym problemem jest budzenie się na czas, aby wysiąść tam, gdzie trzeba. Alarm on Place to bezpłatna aplikacja na iOS, która może Ci w tym pomóc. Może tworzyć alarmy oparte na lokalizacji w systemie iOS. Możesz go użyć do oznaczenia miejsca pracy lub miejsca, w którym wysiadasz z pociągu lub autobusu, i obudzi Cię, gdy tam dotrzesz.

Alarmy oparte na lokalizacji

zainstalować Alarm na miejscu i przejdź do lokalizacji, dla której chcesz utworzyć alarm na wbudowanej mapie aplikacji. Dotknij i przytrzymaj lokalizację, aby dodać alarm.

Możesz nazwać alarm, ustawić promień określający, jak blisko powinien być, aby alarm się włączył, oraz włączyć drzemkę. Jeśli normalnie jedziesz do pracy autobusem lub pociągiem, powinieneś ustawić odpowiednio duży promień, aby obudzić się tuż przed przystankiem. Jeśli włączysz drzemkę, będziesz mógł odłożyć alarm, w przeciwnym razie alarm nie będzie miał opcji drzemki. Alarm on Place pozwala ustawić odległość w jednostkach imperialnych lub metrycznych. Możesz także dostosować dźwięk alarmu.

Ograniczenia

Aby Alarm on Place działał, musi wiedzieć, gdzie jesteś. Jeśli w dowolnym momencie Twój telefon nie może odebrać informacji o lokalizacji, aplikacja nie będzie działać. To jest coś, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz korzystać z aplikacji. Powinieneś przeprowadzić kilka testów w lokalizacjach, w których planujesz go używać.

Chociaż aplikacja jest świetna, jeśli zwykle śpisz podczas dojazdów do pracy, możesz jej użyć, aby przypomnieć sobie, kiedy wysiąść z autobusu lub pociągu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często tęsknisz za miejscem, w którym musisz wysiąść, lub jeśli podróżujesz w nowe miejsce, w którym nie znasz systemu transportu publicznego. Aplikacja nie wpłynie znacząco na żywotność baterii. Jeśli masz już włączone usługi lokalizacyjne w telefonie, aplikacja nie będzie miała żadnego wpływu na baterię urządzenia.

x