Jak tworzyć ankiety na Instagramie

Instagram Stories oferował opcję ankiety przez najdłuższy czas, dając ci zabawną funkcję interakcji z obserwującymi w aplikacji. Ale funkcja ankiet była bardzo prosta, ograniczając Cię tylko do dwóch opcji odpowiedzi. Cóż, Instagram w końcu znacznie ulepszył funkcję ankiet w aplikacji. W najnowszej aktualizacji firma wprowadziła szereg funkcji skoncentrowanych na funkcji czatu na Instagramie, a także opcję tworzenia ankiet w czatach grupowych. Odnowiona opcja ankiety została również rozszerzona na sekcję Stories. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się krokom, w jaki sposób możesz tworzyć ankiety na Instagramie na Androida i iOS.

Utwórz ankiety na Instagramie (2022)

Twórz ankiety na Instagramie w relacjach (Android i iOS)

1. Otwórz interfejs tworzenia historii na Instagramie, przesuwając palcem w prawo na ekranie głównym. Następnie kliknij zdjęcie lub nagraj wideo i dotknij ikony naklejki w prawym górnym rogu ekranu. Na karcie naklejek dotknij „Sonda”, aby utworzyć nową ankietę na Instagramie.

2. Dzięki najnowszej aktualizacji nie jesteś ograniczony do dwóch odpowiedzi i możesz dodać wiele opcji do ankiety. Po dodaniu wymaganej opcji dotknij „Gotowe” w prawym górnym rogu. Następnie dotknij przycisku „Twoja historia”, aby dodać ankietę do swojej relacji na Instagramie. Twoi widzowie mogą następnie dotknąć odpowiedniej opcji, aby zagłosować w Twojej ankiecie.

Sprawdź i udostępnij wyniki ankiety w relacjach na Instagramie

1. Aby sprawdzić i udostępnić wyniki ankiety jako osobną historię, wystarczy otworzyć Historię na Instagramie z ankietą i przesunąć palcem w górę. W wyskakującym menu dotknij „Udostępnij wyniki”, aby wyświetlić wyniki jako nową historię.

2. W interfejsie tworzenia historii możesz dodać dodatkowy tekst, naklejki i nie tylko. Gdy będziesz zadowolony, kliknij przycisk „Twoja historia”, aby udostępnić wyniki.

Twórz ankiety na Instagramie w DM (Android i iOS)

Zanim przyjrzymy się krokom tworzenia i udostępniania ankiet w czatach na Instagramie, należy wspomnieć, że opcja ankiety jest dostępna tylko w czatach grupowych, a nie w indywidualnych czatach. Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak to działa:

1. Otwórz dowolny czat grupowy na Instagramie i dotknij ikony naklejki w prawym dolnym rogu okna czatu. W wyskakującym okienku dotknij „Sonda”, aby utworzyć nową ankietę na Instagramie w DM.

2. Zobaczysz teraz pola tekstowe, w których możesz dodać pytanie ankiety i opcje, które można z nim połączyć. Naciśnij przycisk „Utwórz ankietę” po dodaniu wszystkich odpowiednich opcji, aby udostępnić ankietę. Po opublikowaniu ankiety każdy uczestnik rozmowy grupowej może dotknąć przycisku „Głosuj”, aby oddać swój głos. Możesz na to również głosować.

3. Zobaczysz opcje ankiety w wyskakującym oknie. Wybierz ten, który wolisz i naciśnij przycisk „Prześlij”, aby zagłosować w ankiecie. Warto wspomnieć, że możesz głosować na wiele opcji, a każdy na czacie może dodać więcej opcji do ankiety.

4. Aby wyświetlić głosy respondentów, wystarczy dotknąć opcji ankiety. Zobaczysz listę członków, którzy głosowali na określoną opcję.

Alternatywa dla ankiet na Instagramie: ankiety Go

Jeśli chcesz tworzyć anonimowe ankiety na Instagramie, możesz skorzystać z usługi innej firmy o nazwie Polls Go. Pozwala tworzyć ankiety i udostępniać link do tego samego w Stories lub DM, aby uzyskać odpowiedzi. Oto jak to działa:

1. Aby utworzyć nową ankietę w Polls Go, odwiedź witrynę, nazwij ankietę i dotknij „Rozpocznij”. Na następnej stronie dotknij „Dodaj własne pytanie”, aby rozpocząć nową ankietę.

2. Powinieneś teraz dodać pytanie i odpowiedzi w polach tekstowych. Gdy będziesz zadowolony, dotknij „Zakończ dodawanie pytań” i skopiuj link za pomocą przycisku „Kopiuj link” na następnej stronie.

3. Następnie możesz wkleić link do czatu grupowego i poprosić członków o głosowanie. Odpowiedź jest anonimowa, dlatego inni nie będą wiedzieć, na co głosowałeś.

Pomysły na ankiety na Instagramie

Możesz także kreatywnie wykorzystać ankiety na Instagramie, aby nawiązać kontakt z odbiorcami. Oto kilka pomysłów na ankiety na Instagramie, aby zacząć:

Możesz użyć ankiety na Instagramie, aby stworzyć ankiety „Czy wolisz”, aby poznać opinię swoich odbiorców. Na przykład możesz utworzyć pytanie typu „Czy wolisz podróżować w przeszłość czy w przyszłość?”, przy czym przeszłość i przyszłość to dwie opcje.

Jak sama nazwa wskazuje, możesz użyć funkcji ankiet na Instagramie, aby zapytać swoich obserwujących o ich preferencje. Na przykład możesz utworzyć ankietę na Instagramie z pytaniem „Jaka jest twoja ulubiona pogoda?” i dodaj pory roku w ankiecie.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz użyć ankiet na Instagramie, aby przeanalizować zainteresowania nadchodzącymi produktami. To tak proste, jak utworzenie nowej ankiety, wylistowanie produktów, które planujesz wprowadzić, i poproszenie obserwatorów o głosowanie na ich ulubiony produkt.

Często Zadawane Pytania

P: Czy mogę tworzyć ankiety na Instagramie na prywatnych DM?

Nie, oficjalna naklejka z ankietami na Instagramie jest obecnie ograniczona do czatów grupowych. Możesz jednak korzystać z witryn takich jak Polls Go lub Opinion Stage, aby tworzyć niestandardowe ankiety i udostępniać link w DM. Innym obejściem jest utworzenie czatu grupowego z trzema członkami i usunięcie trzeciego członka.

P: Czy ankiety na Instagramie są wielokrotnego wyboru?

Tak, możesz głosować na wiele opcji w ankietach na Instagramie. Co więcej, każdy może w tej chwili dodać opcje do ankiety.

P: Czy ankiety na Instagramie są anonimowe?

Nie, ankiety na Instagramie nie są anonimowe, a każdy w grupie może zobaczyć wyniki ankiety i na kogo głosowałeś.

Ankieta dla znajomych i obserwujących z ankietami na Instagramie

Instagram był do tej pory jedną z niewielu aplikacji społecznościowych bez wszechstronnej opcji ankiety. Ale w końcu przerobiono opcję ankiety, a także rozszerzono ją na grupowe DM. W rzeczywistości aktualizacja pojawia się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Snapchat dodał opcję tworzenia ankiet w aplikacji. Chociaż dobrze jest widzieć, jak Instagram pracuje nad ulepszeniem opcji ankiety, firma wciąż musi pracować nad ulepszeniem tej funkcji o dodatki, takie jak anonimowe ankiety i limity opcji, żeby wymienić tylko kilka. Na razie będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, czy platforma należąca do Meta planuje w przyszłości wprowadzić te ulepszenia do ankiet na Instagramie. Co myślisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.