Jak tworzyć błyskawiczne wykresy za pomocą funkcji Przeglądaj w Arkuszach Google

Udostępnij teraz w social media:

Funkcja Eksploruj w Arkuszach Google pomaga uzyskać wgląd w dane w arkuszach kalkulacyjnych dzięki możliwościom uczenia maszynowego. Przeglądaj automatycznie analizuje wszystko w Arkuszach, aby ułatwić wizualizację danych.

Funkcja Przeglądaj dla Arkuszy eliminuje wiele stresu i zgadywania, gdy masz do czynienia z dużymi zbiorami danych w arkuszu kalkulacyjnym. Po prostu otwórz go i wybierz sugerowany wykres, wykres lub tabelę przestawną do wstawienia do arkusza kalkulacyjnego. Możesz także „poprosić” o utworzenie wykresów, które nie są automatycznie sugerowane.

Aby rozpocząć, uruchom przeglądarkę, przejdź do swojego Strona główna Arkuszy Googlei otwórz plik z kilkoma zestawami danych.

W prawym dolnym rogu kliknij „Eksploruj” lub użyj skrótu klawiaturowego Alt + Shift + X (Windows / ChromeOS) lub Option + Shift + X (macOS), aby otworzyć okienko Eksploruj.

Kliknij

Domyślnie Eksploruj analizuje zestawy danych całego arkusza, ale możesz wyodrębnić określone kolumny lub wiersze, zaznaczając je przed kliknięciem „Eksploruj”.

  Jak sterować Chromecastem za pomocą Google TV za pomocą telefonu

Po otwarciu Eksploratora zobaczysz cztery sekcje: „Odpowiedzi”, „Formatowanie”, „Tabela przestawna” i „Analiza”. W sekcji „Formatowanie” możesz zmienić schemat kolorów arkusza jednym kliknięciem przycisku, a w sekcji „Tabela przestawna” możesz wstawić tabelę przestawną do arkusza kalkulacyjnego. Skoncentrujemy się na „odpowiedziach” i „analizie”.

U góry, w sekcji „Odpowiedzi”, pod polem tekstowym znajduje się kilka sugestii, które omówimy później. Te pytania są tworzone przez sztuczną inteligencję jako opcjonalne pomysły na rozpoczęcie; kliknij łącze, aby wyświetlić podgląd jednego z pytań wymyślonych przez sztuczną inteligencję.

Sugerowane pytania w

Po kliknięciu sugerowanego pytania Eksploruj automatycznie tworzy wykres na podstawie wymienionych kryteriów. W tym przykładzie utworzono wykres kolumnowy, aby pokazać sprzedaż według działów.

Wykres kolumnowy przedstawiający sprzedaż według działów w

Aby wstawić wykres do arkusza kalkulacyjnego, kliknij „Wstaw wykres” u dołu panelu.

Kliknij

Jeśli to nie jest odpowiedni wykres, kliknij strzałkę Wstecz, aby zobaczyć inne dostępne sugestie.

  Jak naprawić brak ładowania serwisu Netflix na telewizorze Sony Smart TV?

Kliknij strzałkę Wstecz, aby powrócić do poprzedniego menu.

Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Analiza. Tutaj znajdziesz gotowe wykresy i statystyki z wcześniej wybranych zestawów danych. Eksploruj analizuje te dane, a następnie wybiera najlepszy sposób wyświetlania ich w postaci wykresu.

Gotowe wykresy w

Aby wyświetlić podgląd wykresu i wstawić go do arkusza kalkulacyjnego, kliknij odpowiednio szkło powiększające lub znak plus (+).

Kliknij lupę, aby wyświetlić podgląd wykresu, lub kliknij znak plus (+), aby wstawić go do arkusza kalkulacyjnego.

Jeśli klikniesz „Więcej”, zobaczysz kilka innych wykresów i wykresów, które nie pasowały do ​​panelu funkcji Eksploruj.

Kliknij

Jeśli żadne z pytań ani gotowych wykresów nie zadziała, możesz wpisać niestandardowe zapytanie w polu tekstowym u góry, aby uzyskać konkretną odpowiedź. Na przykład, jeśli chcemy zobaczyć średnią sprzedaż dla każdego działu w drugim kwartale na wykresie kołowym, możemy wpisać „Średnia wykresu kołowego z drugiego kwartału dla każdego działu” w polu tekstowym i nacisnąć Enter.

Przykład niestandardowego pytania wpisanego w polu tekstowym.

W ten sposób tworzony jest wykres kołowy przedstawiający średnią sprzedaż w drugim kwartale według działów.

Wykres kołowy wygenerowany przez Explore na podstawie przykładowego zapytania.

W zależności od wybranych danych i sposobu ich wyświetlania, Eksploruj może mieć kilka innych wykresów do przeglądania zestawów danych. Możesz kliknąć „Tabela przestawna” lub „Wykres” i wybrać żądany typ wykresu z menu rozwijanego.

  Jak zainstalować uTorrent na Linuksie z Wine

Kliknij

Aby wstawić wykres do arkusza kalkulacyjnego, po prostu kliknij „Wstaw wykres” pod bieżącym zaznaczeniem.

Kliknij

Twój wykres pojawi się następnie w bieżącym arkuszu. Możesz go przenosić i zmieniać jego rozmiar, jak chcesz.

Wykres kołowy w arkuszu kalkulacyjnym.

x