12/08/2021

Jak tworzyć, edytować i stosować podpisy w programie Microsoft Outlook

Udostępnij teraz w social media:

Outlook umożliwia stosowanie domyślnego podpisu do nowych wiadomości, odpowiedzi i wiadomości przesyłanych dalej – możesz nawet mieć różne podpisy domyślne dla nowych wiadomości i odpowiedzi / wiadomości przesłanych dalej. Możesz także utworzyć dodatkowe podpisy, które możesz zastosować do dowolnej wiadomości w locie. Oto jak działają.

Podpis poczty to przydatny sposób na zawarcie informacji o tym, kim jesteś, co robisz i jak się z tobą skontaktować. W wielu firmach jest to wymóg, a Twój podpis mógł zostać skonfigurowany przed dołączeniem.

Jednak program Outlook nie zapewnia domyślnego podpisu po wyjęciu z pudełka, więc jeśli Twoja firma nie utworzyła go dla Ciebie lub zainstalowałeś program Outlook na komputerze domowym, musisz utworzyć go samodzielnie. Aby to zrobić, kliknij Plik> Opcje> Poczta, a następnie naciśnij przycisk „Podpisy”.

Sprawdź -   Jak przechowywać pliki w chmurze za darmo dzięki Ice Drive w systemie Linux

Otworzy się okno Podpisy i artykuły papiernicze, w którym możesz dodawać, edytować i usuwać podpisy. Aby dodać nowy podpis, kliknij „Nowy”.

Nadaj swojemu podpisowi nazwę, a następnie kliknij „OK”.

Twój nowy podpis zostanie wyświetlony na liście podpisów, a treść podpisu możesz dodać w polu „Edytuj podpis”.

Dostępnych jest pełen zakres narzędzi do formatowania, w tym możliwość wstawiania zdjęć, hiperłączy i wizytówek z kontaktów.

Możesz użyć tych narzędzi formatujących, aby dodać wszelkiego rodzaju informacje, ale w przypadku formalnego podpisu powinieneś prawdopodobnie uwzględnić co najmniej następujące elementy:

Twoje pełne imię
Twój numer telefonu (telefon stacjonarny I komórkowy)
Twój adres email
Witryna Twojej firmy

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu określonego obszaru na ekranie w systemie Windows 10

Jeśli tworzysz podpis dla siebie, to od Ciebie zależy, co w nim umieścisz. Jeśli konfigurujesz podpis dla firmowego adresu e-mail, prawdopodobnie warto sprawdzić, czy jest coś konkretnego, co chcesz dołączyć.

Po skonfigurowaniu podpisu tak, jak chcesz, czas ustawić go jako domyślny. Najpierw wybierz właściwą skrzynkę pocztową (jeśli w programie Outlook skonfigurowano dostęp do więcej niż jednej skrzynki pocztowej), a następnie wybierz podpis dla „Nowych wiadomości” oraz podpis dla „Odpowiedzi / Przekazów”.

Nie musisz też mieć domyślnego podpisu. Jeśli wolisz zacząć bez podpisu, wybierz „(brak)” z dowolnego menu rozwijanego.

Możesz utworzyć dowolną liczbę podpisów w rozsądnym zakresie – bez problemu stworzyliśmy 15 różnych podpisów. Istnieją niepotwierdzone dowody na to, że maksymalna liczba podpisów, których możesz użyć, to 128, ale nie możemy tego zweryfikować i jest mało prawdopodobne, że większość ludzi kiedykolwiek napotkałaby ten problem.

Sprawdź -   Jak naprawić przypięty kafelek aplikacji, ale niewidoczny w menu Start w systemie Windows 10

Podczas tworzenia nowej wiadomości lub odpowiadania na istniejącą wiadomość / przesyłania jej dalej program Outlook zastosuje wybrany przez Ciebie domyślny podpis. Ale możesz wybrać inny, klikając Wiadomość> Podpis, a następnie wybierając ten, który chcesz.

Wybranie nowego podpisu spowoduje zastąpienie podpisu domyślnego. Jeśli wybrano opcję „(brak)” jako domyślną, program Outlook doda podpis u dołu sekcji wiadomości e-mail.

x