Jak tworzyć efekty 3D w CapCut

Niedawno w filmie TikTok odkryto „hack” polegający na ożywianiu zdjęć i sprawianiu, by wyglądały na trójwymiarowe. Wielu użytkowników zakłada, że ​​ten efekt występuje tylko w smartfonach z wyższej półki, ale to nieprawda. Sekret tkwi w innej aplikacji o nazwie CapCut. Ta aplikacja jest całkowicie darmowa, prosta w użyciu i może pomóc w tworzeniu zapierających dech w piersiach ruchomych zdjęć.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć efekty 3D w CapCut, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić na urządzeniach z Androidem i iPhonach.

Jak tworzyć efekty 3D w CapCut na iPhonie?

Wielu użytkowników iPhone’a natknęło się na trójwymiarowe zdjęcia na TikTok i innych platformach społecznościowych. Ten efekt zdjęcia 3D jest tworzony za pomocą opcji „Zoom 3D” w aplikacji o nazwie CapCut. Oprócz tego aplikacja oferuje wiele opcji edycji wideo. Powodem, dla którego efekt stał się wirusowy w TikTok, jest prawdopodobnie to, że TikTok i CapCut zostały opracowane przez tę samą firmę (ByteDance).

Oczywiście nie musisz mieć profilu TikTok, aby skorzystać z tego niesamowitego efektu. Wszystko, czego potrzebujesz, to iPhone i aplikacja CapCut, którą można pobrać z App Store.

Oto, co musisz zrobić, aby tworzyć efekty 3D w CapCut na swoim iPhonie:

 • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację CapCut z App Store.
 • Uruchom aplikację i dotknij „Nowy projekt”. Jeśli pojawi się monit, zezwól aplikacji na dostęp do galerii.
 • Wybierz zdjęcie, dla którego chcesz użyć efektu, i naciśnij „Dodaj”. Jeśli chcesz, możesz wybrać wiele zdjęć.
 • Wybierz ramki zdjęcia i wybierz „Styl” z dolnego paska.
 • Dotknij „Powiększenie 3D”. Aplikacja zajmie kilka sekund, aby wygenerować efekt.
 • Naciśnij ikonę odtwarzania, aby zobaczyć, jak efekt wygląda na Twoim zdjęciu. Jeśli Ci się spodoba, naciśnij znacznik wyboru w prawym dolnym rogu.
 • Opcjonalnie: CapCut automatycznie dodaje klip na końcu filmu. Jeśli chcesz go usunąć, zaznacz go i naciśnij opcję „Usuń” w prawym dolnym rogu.
 • Jak zrobić trend zdjęć 3D w TikTok za pomocą iPhone’a?

  Trend fotograficzny 3D jest bardzo popularny w TikTok. Zasadniczo jest to wideo składające się z 11 zdjęć 3D, które zmieniają się zgodnie z rytmem „Phonky Town” Playaphonk. Jeśli jesteś nowy w tym świecie, możesz pomyśleć, że tworzenie tego jest skomplikowane, ale pokażemy Ci, że jest to dość proste i szybkie.

  Oto jak zrobić trend zdjęć 3D w TikTok za pomocą iPhone’a:

 • Otwórz aplikację CapCut i naciśnij „Nowy projekt”.
 • Wybierz 11 zdjęć ze swojej galerii i wybierz „Dodaj”. Pamiętaj, że należy je przesyłać w kolejności, w jakiej mają się pojawiać w filmie.
 • Zsynchronizuj zdjęcia z dźwiękiem używanym w trendzie. Pierwsze cztery zdjęcia należy przyciąć do 0,5 sekundy, a pozostałe siedem do 0,3 sekundy. Aby to zrobić, kliknij każde zdjęcie i przeciągnij suwak końca do 0,5 lub 0,3.
 • Dodaj efekt powiększenia 3D do każdego zdjęcia. Aby to zrobić, wybierz pierwsze zdjęcie i wybierz „Styl” z dolnego menu. Wybierz „Zoom 3D” i powtórz to dla pozostałych zdjęć.
 • Dodaj dźwięk podczas upsrc=”https://wilku.top/wp-content/uploads/2022/04/1649173336_339_How-to-Create-3D-Effects-in-CapCut.png” data-recalc-dims=”1″ />
 • Opcjonalnie: Usuń zakończenie CapCut, wybierając klip i naciskając opcję „Usuń” w prawym dolnym rogu.
 • Pamiętaj, że aplikacja CapCut nie jest dostępna na całym świecie. Jeśli nie możesz zainstalować go na swoim iPhonie, spróbuj użyć wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

  Jak tworzyć efekty 3D w CapCut na Androidzie

  CapCut to aplikacja wydana przez ByteDance, pierwotnego twórcę TikTok. Dlatego nic dziwnego, że ta aplikacja jest idealna do tworzenia filmów TikTok i wyznaczania nowych trendów. Wielu wpływowych osób na całym świecie używa CapCut do edycji swoich filmów, ponieważ pasuje do opcji i funkcji TikTok. Aplikacja jest bezpłatna i łatwa w użyciu, nawet jeśli jesteś początkującym.

  Opcja efektu 3D to tylko jedna z imponujących funkcji, jakie oferuje CapCut. Ta opcja umożliwia sprawienie, by Twoje zdjęcia wyglądały na trójwymiarowe. Oto jak tworzyć efekty 3D w CapCut na telefonie z Androidem:

 • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację CapCut ze Sklepu Play.
 • Otwórz aplikację i naciśnij „Nowy projekt”. Może być konieczne zezwolenie aplikacji na dostęp do galerii. W przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać.
 • Wybierz zdjęcie, które chcesz edytować i wybierz „Dodaj”. Jeśli chcesz, możesz wybrać wiele zdjęć.
 • Dotknij ramek zdjęcia, przewiń dolne menu i wybierz „Styl”.
 • Naciśnij „Zoom 3D”. Poczekaj kilka sekund, aż aplikacja wygeneruje efekt.
 • Wybierz przycisk odtwarzania, aby zobaczyć, jak wygląda efekt. Jeśli jesteś z niego zadowolony, zaznacz znacznik wyboru w prawym dolnym rogu.
 • Wskazówka: CapCut dodaje klip z logo aplikacji do Twojego filmu. Na szczęście możesz go łatwo usunąć, jeśli ci się nie podoba. Po prostu wybierz klip i wybierz „Usuń” na dole.

  Jak zrobić trend zdjęć 3D w TikTok za pomocą Androida?

  Trend fotograficzny 3D jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów TikTok. Na czym polega ten trend? Przekształca Twoje zdjęcia w trójwymiarowe krajobrazy. Jak większość trendów TikTok, ten łączy zdjęcia z muzyką. Większość użytkowników kopiuje swoje zdjęcia do „Phonky Town” firmy Playaphonk.

  Jeśli chcesz podążać za tym trendem, ale nie wiesz jak, pokażemy Ci. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja CapCut i telefon z Androidem. Wykonaj następujące kroki, aby wykonać trend zdjęć 3D na swoim Androidzie:

 • Uruchom aplikację CapCut i wybierz „Nowy projekt”. Jeśli go nie masz, pobierz aplikację ze Sklepu Play.
 • Wybierz 11 zdjęć z telefonu i wybierz „Dodaj”. Zachowaj ostrożność podczas wybierania zdjęć, ponieważ nie możesz później zmienić ich kolejności.
 • Przytnij długość zdjęć, aby dopasować dźwięk. Czas pierwszych czterech zdjęć do 0,5 sekundy, a pozostałych siedmiu do 0,3 sekundy. Zrób to, klikając ramkę każdego zdjęcia i przeciągając suwak końca do 0,5 lub 0,3.
 • Wybierz pierwsze zdjęcie, przewiń dolne menu i dotknij „Styl”. Powtórz kroki dla pozostałych zdjęć.
 • Dodaj dźwięk do swojego filmu podczas upsrc=”https://wilku.top/wp-content/uploads/2022/04/1649173340_600_How-to-Create-3D-Effects-in-CapCut.png” data-recalc-dims= „1”/>
 • Uwaga: CapCut domyślnie dodaje zakończenie do każdego filmu. To zakończenie zawiera logo aplikacji. Jeśli nie chcesz tego w swoim filmie, wybierz klip z zakończeniem i dotknij „Usuń” w prawym dolnym rogu.

  Niestety CapCut nie jest dostępny we wszystkich krajach. Jeśli nie możesz pobrać go ze Sklepu Play, zalecamy korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

  Często zadawane pytania

  Czy mogę używać CapCut na moim komputerze?

  CapCut jest dostępny tylko jako aplikacja mobilna i możesz go zainstalować na swoim Androidzie lub iPhonie. Aplikacja nadal nie ma wersji na komputery. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma możliwości uzyskania dostępu do aplikacji na komputerze. Możesz używać emulatorów, takich jak BlueStacks, do uruchamiania aplikacji na komputerze z systemem Windows lub Mac.

  Czy CapCut jest zawsze darmowy?

  Wszystkie funkcje CapCut są całkowicie bezpłatne. Aplikacja nie oferuje wersji płatnej. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do niektórych funkcji, przyczyną może być Twój region. W takich przypadkach spróbuj użyć wirtualnej sieci prywatnej (VPN) i wybierz lokalizację, w której dostępne są wszystkie funkcje.

  Podążaj za trendem

  Trend fotograficzny 3D jest jednym z najpopularniejszych trendów TikTok. Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, trend ten jest łatwy do wykreowania, jeśli masz odpowiednie narzędzia. CapCut i smartfon to wszystko, czego potrzebujesz, aby w kilka minut stworzyć ciekawe filmy.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się korzystać z efektu 3D w CapCut i że udało Ci się nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.

  Publikujesz filmy TikTok, czy po prostu je oglądasz? Jaki jest twój ulubiony i najmniej ulubiony trend TikTok? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.