Jak tworzyć GIF-y za pomocą Gboard na iOS

GIF stały się popularne na iOS. iOS 10 dodał ich obsługę w aplikacji Wiadomości, a wiele popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości poszło w ich ślady. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci znaleźć i wysłać najlepszy GIF na każdą sytuację. Nawet Facebook i Twitter mają własne wbudowane wyszukiwanie GIF. Stało się czymś w rodzaju podstawowej funkcji dla aplikacji klawiaturowych innych firm. Gboard Google na iOS nie jest inny. Od jakiegoś czasu obsługuje GIF-y, jednak po ostatniej aktualizacji możesz teraz tworzyć GIF-y za pomocą Gboard na iOS.

GIF-y są tworzone za pomocą przedniego lub tylnego aparatu. Musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję Aplikacja Gboardi musisz włączyć klawiaturę.

Włącz Gboard na iOS

Otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz Ogólne> Klawiatura. Stuknij Klawiatury> Dodaj nową klawiaturę i wybierz Gboard z listy klawiatur.

Twórz GIF-y z Gboard

Gboard współpracuje z aparatem urządzenia, by tworzyć GIF-y. Jeśli masz film lub zestaw zdjęć w rolce z aparatu, nie będziesz w stanie utworzyć z nich GIF-ów. GIF-y utworzone za pomocą Gboard muszą zostać utworzone na żywo.

Otwórz aplikację, która umożliwia dostęp do klawiatury, na przykład aplikację Wiadomości. Przełącz się na klawiaturę Gboard. Na klawiaturze Gboard dotknij przycisku emoji / buźki. Stuknij przycisk „Utwórz GIF”, aby przełączyć się do wyszukiwarki kamer. Dotknij i przytrzymaj przycisk przechwytywania, aby nagrać swój GIF. Trzy paski u góry pokazują, ile czasu pozostało do nagrywania. Podobnie jak w przypadku większości aplikacji do tworzenia GIF-ów, istnieje ograniczenie czasowe dotyczące czasu nagrywania GIF-a.

Po zakończeniu nagrywania GIF-a możesz narysować go i dodać tekst. Nie można edytować długości po nagraniu GIF-a i nie ma możliwości usunięcia klatek. Gdy skończysz, możesz od razu go udostępnić lub zapisać GIF-a w rolce z aparatu. Po dotknięciu przycisku Wyślij plik GIF jest kopiowany do schowka, możesz go następnie wkleić i wysłać w rozmowie. Gboard przechowuje historię tworzonych przez Ciebie GIF-ów.

To fajna funkcja, ale nie jest unikalna dla Gboard. Sporo aplikacji pozwala tworzyć GIF-y z transmisji na żywo z kamery. W rzeczywistości, jeśli masz zdjęcia na żywo na urządzeniu z systemem iOS, możesz je zapisać jako pliki GIF. Google powinien rozważyć dodanie obsługi filmów w rolce z aparatu.