Jak tworzyć i udostępniać kolekcje na Facebooku

Facebook dodał kilka lat temu funkcję zakładek zarówno do swoich aplikacji internetowych, jak i mobilnych. Ta funkcja, znana jako „Zapisane”, umożliwia zapisywanie wszystkiego, od linków, zdjęć, stron po miejsca i wydarzenia. Jest to przydatne, gdy chcesz coś sobie przypomnieć. Po 4 latach funkcja jest wreszcie aktualizowana. Możesz teraz selektywnie grupować elementy z listy Zapisane w kolekcje. Następnie możesz udostępniać kolekcje na Facebooku swoim znajomym i zapraszać ich również do współtworzenia.

Kolekcje na Facebooku

Możesz tworzyć i udostępniać kolekcje na Facebooku zarówno z wersji internetowej na komputery, jak iz aplikacji.

Sieć Facebook

Odwiedź Facebooka iw kolumnie po lewej stronie kliknij Zapisane. Na stronie Zapisane powinien być widoczny przycisk Nowa kolekcja. Kliknij go, nadaj swojej kolekcji nazwę i gotowe.

Po utworzeniu kolekcji wróć do listy Zapisane, a obok każdej pozycji na liście zobaczysz przycisk „Dodaj do kolekcji”. Kliknij go, wybierz kolekcję, do której chcesz dodać element, a zostanie on dodany do kolekcji.

Aby udostępnić kolekcję znajomym i zaprosić ich do dodawania do niej elementów, będziesz musiał przejść do aplikacji na Facebooku. Funkcja współpracy nie została dodana do interfejsu internetowego.

Aplikacja Facebook

Upewnij się, że Twoja aplikacja Facebook jest aktualna. Otwórz aplikację i przejdź do zakładki hamburger. Stuknij Zapisane, a na ekranie Zapisane zobaczysz przycisk Utwórz zbiór. Dotknij go, nazwij swoją kolekcję i możesz zacząć dodawać do niej elementy.

Kolekcje w aplikacji Facebook są znacznie lepiej zaprojektowane w porównaniu do interfejsu internetowego. Możesz dodawać współpracowników ze strony kolekcji, dotykając przycisku Zaproś, a możesz dodawać do niej elementy, dotykając przycisku Dodaj elementy. W aplikacji możesz dodawać elementy z listy zapisanych, a także spoza niej.

Ta funkcja będzie przydatna. Lista Zapisane umożliwia pobieranie stron i postów, które Cię interesują, a Kolekcje umożliwiają współpracę ze znajomymi, jeśli planujesz wydarzenie, np. Lunch.

Z pewnością pokonuje udostępnianie linków i stron w wątku czatu, w którym musisz stale przewijać, aby coś znaleźć. Wydaje się, że nie ma ograniczeń co do liczby znajomych, których możesz zaprosić do kolekcji lub liczby elementów, które można dodać do jednej.