Jak tworzyć i wysyłać awatary WhatsApp

Czaty WhatsApp lub ogólnie rozmowy stają się przyjemniejsze, gdy dodasz do tego emotikony i naklejki. WhatsApp oferuje już możliwość wysyłania naklejek na czatach na swojej platformie komunikacyjnej. Ale teraz możesz tworzyć i wysyłać awatary w czatach WhatsApp. WhatsApp dopiero niedawno dodał opcję tworzenia własnych cyfrowych awatarów i udostępniania ich jako naklejek, co jest już dostępne na Facebooku i Instagramie. Więc jeśli podoba Ci się koncepcja Bitmojis i Memojis, dowiedzmy się, jak możesz stworzyć podobny awatar na WhatsApp.

Jak stworzyć awatara WhatsApp (2022)

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak łatwo tworzyć własne awatary WhatsApp, wysyłać je do ludzi jako naklejki, a nawet umieszczać je jako zdjęcie profilowe. Wcześniej przyjrzyjmy się, czym jest funkcja awatarów w WhatsApp.

Co to jest awatar Whatsapp?

Awatary WhatsApp to cyfrowe animowane wersje Ciebie, podobnie jak Apple Memoji i Snapchat Bitmoji. Gigant komunikacyjny daje Ci możliwość stworzenia spersonalizowanego awatara, który będzie jak najbardziej przypominał Ciebie. Możesz stworzyć własnego awatara, dodając kilka elementów, takich jak fryzura, ubrania, mimika, akcesoria i wiele więcej. Dalej w an oficjalny wpis na bloguWhatsApp oświadcza, że ​​wkrótce doda nowe ulepszenia stylu, w tym oświetlenie, cieniowanie, tekstury fryzur i wiele innych.

Jest to podobne do tworzenia awatarów na Instagramie i Facebooku, które zostało niedawno wprowadzone przez Meta. Jednak nie można ich używać zamiennie na trzech platformach społecznościowych pod parasolem Meta. Ponadto musisz zaprojektować każdego awatara indywidualnie, co jest pracochłonnym zadaniem, więc Twoje awatary mogą wyglądać inaczej na Facebooku, Instagramie i WhatsApp. Być może w przyszłości Meta doda obsługę interoperacyjności!

Jak zrobić awatara WhatsApp (przewodnik krok po kroku)

Awatary w WhatsApp są teraz dostępne zarówno dla użytkowników Androida, jak i iPhone’a. Musisz tylko upewnić się, że Twoja aplikacja WhatsApp jest zaktualizowana, aby wykonać kroki tworzenia awatara w aplikacji.

Uwaga: przetestowaliśmy tę funkcję na WhatsApp w wersji 2.22.24.78 na Androida i w wersji 2.22.24.77 na iOS. Użyliśmy iPhone’a, aby pokazać kroki tworzenia awatara w tym samouczku, ale są one prawie takie same na Androidzie.

 • Otwórz WhatsApp i przejdź do „Ustawień” z dolnego paska nawigacyjnego. Następnie dotknij opcji „Awatar” pod swoim imieniem.

 • Teraz na następnej stronie znajdziesz opcję „Utwórz swojego awatara”. Stuknij go, a na ekranie pojawi się strona ze szczegółowymi informacjami na temat awatarów WhatsApp. Tutaj kliknij opcję „Rozpocznij”, aby rozpocząć proces tworzenia awatara.

 • Najpierw pojawia się opcja odcienia skóry. Wybierz ten, który pasuje do twojego i naciśnij przycisk „Dalej” u dołu.

 • Następnie zobaczysz mnóstwo opcji personalizacji swojego awatara. Możesz wybrać różne opcje ulepszania stylu, takie jak stroje, typ sylwetki, kształt/kolor oczu/makijaż, kształt/kolor brwi i inne. Możesz nawet zmienić kształt nosa, kolor ust i ust, kształt twarzy / oznaczenia / linie, zarost i kolor, kolczyki i wiele innych.
 • Możesz wybrać opcje, które najlepiej pasują do Twojej osobowości. Jeśli nie wiesz, którą opcję dostosowywania wybrać, możesz dotknąć ikony lustra (umieszczonej po prawej stronie awatara), aby zobaczyć siebie podczas tworzenia awatara.

 • Gdy jesteś zadowolony, dotknij opcji „Gotowe” w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany.

 • Twój awatar WhatsApp zostanie zaktualizowany i gotowe. Następnie dotknij „Dalej”, aby ponownie przejść do sekcji Avatar w aplikacji.

Uwaga: możesz wrócić do Ustawienia -> Awatar, aby edytować swojego awatara w dowolnym momencie, jeśli chcesz coś zmienić. Wystarczy dotknąć opcji Edytuj awatar, aby wprowadzić zmiany.

Jak udostępnić swój awatar w czatach WhatsApp

Po utworzeniu awatara WhatsApp możesz łatwo wysyłać je do ludzi jako naklejki. Można to zrobić na dwa sposoby i są one następujące.

 • Najpierw otwórz czat WhatsApp i dotknij ikony „naklejki” na pasku tekstowym na swoim iPhonie. Jeśli chodzi o użytkowników Androida, musisz dotknąć ikony emoji na pasku tekstowym.

 • Zobaczysz teraz ikonę awatara WhatsApp na dole, obok opcji GIF i naklejek. Stuknij ikonę Awatara.

 • Teraz zobaczysz kilka naklejek WhatsApp Avatar opartych na emocjach, takich jak miłość, smutek, złość i nie tylko. Wybierz emocję i wyślij naklejkę, którą lubisz. WhatsApp twierdzi, że tworzy ponad 36 naklejek na podstawie Twojego awatara.

 • Innym sposobem wysyłania awatarów WhatsApp jest przejście do sekcji „Ustawienia -> Awatary”. Następnie wybierz opcję „Przeglądaj naklejki” i wybierz tę, którą chcesz wysłać.

 • Następnie wybierz ikonę „Prześlij dalej” w prawym górnym rogu, aby wysłać naklejkę awatara do żądanego czatu.

Jak zrobić awatar WhatsApp jako swoje zdjęcie profilowe

Oprócz wysyłania naklejek z awatarami do ludzi na zabawną pogawędkę, możesz także ustawić swojego awatara WhatsApp jako swoje zdjęcie profilowe. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, jak to działa:

 • Przejdź do ustawień WhatsApp i ponownie wybierz opcję „Awatar”.

 • Tutaj wystarczy dotknąć opcji „Utwórz zdjęcie profilowe”.

 • Teraz możesz wybrać żądaną pozę awatara, zmienić kolor tła i stuknąć „Gotowe”, gdy będziesz gotowy do zaktualizowania swojego zdjęcia profilowego na WhatsApp. I wreszcie, Twój awatar WhatsApp jest teraz Twoim zdjęciem profilowym!

Jak usunąć swój awatar WhatsApp

Jeśli skończyłeś tworzyć i udostępniać swojego awatara w WhatsApp, możesz go również usunąć. W tym celu wykonaj poniższe czynności:

 • Najpierw przejdź do „Ustawienia -> Awatar” w WhatsApp.

 • Następnie dotknij opcji „Usuń awatara”. Następnie na ekranie pojawi się monit z prośbą o potwierdzenie. Stuknij ponownie przycisk „Usuń”, aby trwale usunąć swojego awatara WhatsApp.

Często zadawane pytania dotyczące awatarów WhatsApp

Czy awatary WhatsApp, Instagram i Facebook są wymienne?

Nie, nie możesz. Chociaż Meta dodała awatary na wszystkich trzech swoich platformach społecznościowych, w tym na Facebooku, Instagramie i WhatsApp, Twój awatar będzie inny na wszystkich z nich. Musisz utworzyć i dostosować swojego awatara na każdej platformie osobno. Nie możesz więc używać swojego awatara z Instagrama na WhatsApp, awatarów WhatsApp na Facebooku i tak dalej.

Czy możesz wysyłać i tworzyć awatary WhatsApp w Internecie?

Nie, awatary WhatsApp są obecnie dostępne tylko na urządzeniach z Androidem i iOS. Nie możesz utworzyć swojego awatara za pomocą aplikacji internetowej WhatsApp.

Gdzie możesz używać awatarów WhatsApp?

Awatary WhatsApp mogą być używane w indywidualnych czatach i grupach, a nawet jako obrazy do wyświetlania.

Twórz naklejki awatara w czatach WhatsApp

Jest to kompletny przewodnik, dzięki któremu możesz tworzyć i wysyłać awatary WhatsApp, aby rozmowy były bardziej spersonalizowane i zabawne. W końcu WhatsApp to platforma do przesyłania wiadomości, z której korzysta ponad 2 miliardy osób do prowadzenia większości rozmów! Jeśli zdecydujesz się stworzyć swojego awatara, daj nam znać o swoich doświadczeniach i czy jest on lepszy niż Snapchat Bitmojis lub Apple Memojis. W międzyczasie sprawdź także nasz przewodnik dotyczący wysyłania wiadomości do siebie w WhatsApp, nowo uruchomionej i przydatnej funkcji.