Jak tworzyć kopie zapasowe gier Steam w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Steam ma własną funkcję tworzenia kopii zapasowych, która automatycznie zapisuje postęp w grze. To świetna funkcja, ale jeśli wolisz tworzyć kopie zapasowe gier Steam lokalnie lub na dysk zewnętrzny, możesz. Proces jest dość łatwy.

Ta metoda tworzy kopie zapasowe plików gry, w których zapisane są twoje postępy, ale nie są one samą grą. Za każdym razem, gdy przywrócisz kopię zapasową wykonaną tą metodą, będziesz musiał zainstalować grę, jeśli nie jest jeszcze zainstalowana.

Twórz kopie zapasowe gier Steam

Znajdź swój folder Steam. Steam instaluje się domyślnie na dysku C lub dysku Windows, jednak użytkownicy mogą zapisać go w innym miejscu. W tym celu zlokalizuj folder Steam w systemie i przejdź do następującej lokalizacji.

steamappscommon

W folderze Wspólnym znajdziesz folder dla każdej gry zainstalowanej w twoim systemie. Gry, które zostały odinstalowane, nie będą miały po sobie pozostałych folderów. Usunięcie tych plików może, ale nie musi, zwolnić mnóstwo miejsca, jednak po utworzeniu ich kopii zapasowej możesz odinstalować grę, dla której są przeznaczone, i zwolnić znaczną ilość miejsca na dysku.

  Jak zmienić tapetę przy niskim poziomie naładowania baterii w systemie Windows 10

Przywróć gry Steam

Jeśli chcesz przywrócić grę, której kopię zapasową utworzyłeś, po prostu przenieś jej folder z powrotem do folderu wspólnego w Steam. Jeśli odinstalowałeś grę, której dotyczy kopia zapasowa, przywrócenie jej będzie wymagało również pobrania gry.

Najpierw przenieś folder z powrotem do folderu wspólnego. Następnie przejdź do Steam i w obszarze Biblioteka wybierz grę, którą chcesz przywrócić. Zainstaluj go ponownie, a podczas procesu pobierania Steam sprawdzi, czy istnieją pliki. To wtedy wykryje folder gry przeniesiony z powrotem do folderu wspólnego. W niektórych przypadkach pliki w folderze pozwolą na pobranie gry w bardzo krótkim czasie. Różni się w zależności od gry, więc nie zawsze będzie działać w ten sposób.

  Jak włączyć dziennik drukowania w systemie Windows 10

Możesz użyć tej metody, aby przenieść grę z jednego komputera na inny. Przywracanie gier z lokalnej kopii zapasowej i tak jest znacznie szybsze. Pamiętaj jednak, że gdy gra jest pobierana i instalowana przez Steam, pyta, gdzie chcesz ją zainstalować. Dzieje się tak za każdym razem, gdy instalujesz grę, więc podczas procesu instalacji upewnij się, że został znaleziony właściwy folder Steam. Powinien to być ten sam plik, który zawierał pliki gry.

x