Udostępnij teraz w social media:

Emotikony przekazują emocje i reakcje, gdy słowa po prostu nie mogą tego znieść Do wyboru są setki emotikonów, ale co by było, gdybyś mógł je połączyć i stworzyć nowe? Dokładnie to potrafi Gboard.

Funkcja Gboard nazywa się „Kuchnia Emoji” i jest dostępna tylko na Androida. Jest szansa, że ​​trafi na iPhone’a i iPada później, ale Google jeszcze nie potwierdziło dostępności.

Ta funkcja pozwala wybrać pary emoji i zmiksować je razem. Sugeruje również losowe pary z zabawnymi i dziwacznymi wynikami.

Najpierw potrzebujesz telefonu lub tabletu z Androidem i Aplikacja klawiatury Gboard. Musisz też ustawić Gboard jako domyślną klawiaturę.

Sprawdź -   Jak udostępniać foldery dysku iCloud na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac

Następnie przejdź do aplikacji, która umożliwia udostępnianie obrazów. Funkcja Emoji Kitchen nie obsługuje wszystkich aplikacji (takich jak Slack), ale zazwyczaj działa z komunikatorami i aplikacjami społecznościowymi, takimi jak Twitter i Facebook.

Przy otwartej klawiaturze stuknij ikonę Emoji po lewej stronie spacji.

Jeśli aplikacja obsługuje Emoji Kitchen, u góry klawiatury zobaczysz puste płótno.

Płótno kuchenne Emoji.

Wybierz pierwszy emoji, który chcesz umieścić w mash-upie. Kilka z nich zostanie automatycznie wygenerowanych i pojawi się w sekcji Kuchnia Emoji.

Wybierz pierwszy emoji, który chcesz umieścić w mash-upie.

Wybierz drugi emoji, a Twoje niestandardowe połączenie pojawi się po lewej stronie górnej sekcji, a więcej sugestii po prawej. Jeśli dwukrotnie wybierzesz ten sam emoji, otrzymasz „zintensyfikowaną” wersję.

Sprawdź -   Jak włączyć tryb ciemny Facebooka

Wybierz drugi emoji, a Twoje niestandardowe połączenie pojawi się w lewym górnym rogu.

Wybierz mash-up, którego chcesz użyć, a pojawi się on w polu tekstowym, abyś mógł go udostępnić.

Wybierz swój mash-up.

Kreacje Emoji Kitchen w rzeczywistości nie są emoji; to „naklejki” stworzone przez Gboard. Dlatego udostępnianie mash-upu jest tym samym, co udostępnianie obrazu.

Emotikony pająka łączą się w rozmowie tekstowej.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zachowanie Emoji Kitchen zależy od używanej aplikacji. To, co widzisz, może nie być dokładnie takie samo jak na powyższych obrazach, jeśli aplikacja nie obsługuje tych funkcji.

Jest mnóstwo szalonych mash-upów, które możesz stworzyć za pomocą Gboard. Baw się dobrze i zobacz, co możesz wymyślić!