Jak tworzyć najważniejsze wydarzenia na Instagramie

Instagram ma nową funkcję o nazwie Najważniejsze wydarzenia. To bardzo przypomina polecane albumy na Facebooku, z wyjątkiem tego, że jest sposobem na uwiecznienie historii z Instagrama poza ich 24-godzinną żywotnością. Jeśli masz historię na Instagramie, z której jesteś szczególnie dumny, możesz dodać ją do swoich najważniejszych wydarzeń. Możesz utworzyć kilka najważniejszych wydarzeń na Instagramie i przypisać im tytuły. Ta funkcja jest udostępniana użytkownikom na całym świecie. Oto jak tworzyć najważniejsze wydarzenia na Instagramie.

Podziel się historią

Aby tworzyć najważniejsze wydarzenia na Instagramie, musisz najpierw utworzyć historię. Jeśli planujesz utworzyć film z najważniejszym wydarzeniem po wygaśnięciu historii, zarchiwizuj go. To kolejna funkcja, która jest wprowadzana obok najważniejszych wydarzeń.

Zarchiwizuj historię na Instagramie

Opcja historii archiwum jest domyślnie włączona. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać obraz do swojej historii, a Instagram go zarchiwizuje. Aby wyświetlić zarchiwizowane obrazy, przejdź do karty profilu i dotknij przycisku strzałki w prawym górnym rogu. Możesz zobaczyć zarówno zarchiwizowane posty, jak i zarchiwizowane historie. Stuknij menu Archiwum, aby wybrać Historie. Możesz wyłączyć archiwizację historii w ustawieniach Instagrama.

Utwórz najważniejsze wydarzenia

Istnieją dwa sposoby tworzenia najważniejszych wydarzeń na Instagramie. Pierwszy i szybki sposób umożliwia dodanie aktualnej historii do najważniejszego wydarzenia. Jeśli chcesz uwzględnić starsze, zarchiwizowane historie w swoich najważniejszych wydarzeniach, będziesz musiał przejść długą drogę.

Aby szybko dodać bieżący obraz z historii do wyróżnienia, dotknij zdjęcia profilowego u góry karty Strona główna, aby wyświetlić swoją historię. Każde zdjęcie ma nowy przycisk „Podświetl”. Dotknij go i wybierz wyróżnienie, do którego chcesz dodać historię.

Aby dodać zarchiwizowane historie do najważniejszych wydarzeń, przejdź do karty Profil i dotknij przycisku strzałki w prawym górnym rogu. Dotknij przycisku więcej opcji iz menu, które zostanie otwarte, wybierz „Utwórz wyróżnienie”. Wybierz zarchiwizowane historie, które chcesz dodać do wyróżnienia.

Nadaj wyróżnieniu nazwę i gotowe. Pojawi się pod Twoim profilem i będzie widoczny dla Ciebie oraz każdego, kto Cię obserwuje.

To druga funkcja, którą Instagram wprowadził w ciągu ostatnich kilku tygodni i która nie wyrywa czegoś ze Snapchata. Aplikacja niedawno dodała funkcję, która pozwala Twoim znajomym dołączyć do Twojego wideo na żywo na Instagramie. Ta funkcja jest już rozszerzona i możesz teraz poprosić o dołączenie do wideo na żywo, zamiast czekać na zaproszenie od znajomego.

x