Jak tworzyć niestandardowe frazy zastępujące tekst na iOS

Zastępowanie tekstu to jedna z tych funkcji, które ma większość mobilnych systemów operacyjnych i kilka systemów operacyjnych na komputery stacjonarne. Nie jest to coś oczywistego i powinno być bardziej powszechne na komputerach stacjonarnych. iOS ma również funkcję zastępowania tekstu i możesz tworzyć niestandardowe frazy zastępujące tekst na iOS. Oto jak.

Niestandardowa zamiana tekstu

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne. Przewiń w dół i kliknij Klawiatura. Na ekranie Klawiatura stuknij opcję Zastępowanie tekstu. Ekran zamiany tekstu wyświetli listę wstępnie skonfigurowanych zwrotów zastępujących tekst.

Stuknij przycisk plus w prawym górnym rogu, aby utworzyć niestandardową frazę zastępującą tekst. W polu „Fraza” wprowadź pełną frazę, której chcesz użyć. Na przykład wpisz „Kup mleko i ciasteczka”. W polu skrótu wprowadź frazę skrótu, której chcesz użyć, np. Mc. Stuknij Zapisz u góry i gotowe.

Możesz przetestować frazę w dowolnej aplikacji, która umożliwia wprowadzanie tekstu, na przykład w aplikacji Wiadomości. Wprowadź skrót, który w naszym przykładzie to „mc” i naciśnij klawisz spacji. Po dotknięciu spacji rozwinie się on do pełnej wprowadzonej frazy, tj. Kup ciasteczka i mleko. Zamiana tekstu będzie odpowiadać wielkości liter, w której wpisałeś frazę.

Zastępowanie tekstu to dobry sposób na przyspieszenie pisania, ale można go wykorzystać do zwiększenia produktywności. Na przykład możesz wprowadzić ważne numery telefonów, adresy lub adresy e-mail. iOS może automatycznie sugerować numery telefonów, adresy i e-maile, gdy wykryje te pola wejściowe w polach formularzy zarówno dla aplikacji, jak i stron internetowych. Pomoże Ci to, jeśli musisz wielokrotnie pisać te same informacje, a pole formularza nie jest dostępne.

Biorąc pod uwagę, że istnieją teraz skróty Siri, prawdopodobnie możesz utworzyć skrót, który i tak to uprości. Prosty skrót, który może pobierać informacje zaprogramowane w nim i kopiować je do schowka, może również załatwić sprawę, wykonanie zajmie więcej dotknięć niż zamiana tekstu.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo i wyciek informacji, zastępowanie tekstu jest bezpieczniejsze niż kopiowanie informacji do schowka za pomocą skrótu Siri. Aplikacje nie mogą odczytać tego, co skonfigurowałeś w zamianie tekstu, ale mają dostęp do Twojego schowka. Jeśli używasz macOS, ma zamianę tekstu. To jedyny główny system operacyjny dla komputerów stacjonarnych, który tak robi. Windows 10 pozostaje w tyle pod tym względem. W rzeczywistości jego sprawdzanie pisowni jest nadal złe.