Jak tworzyć niestandardowe widżety na iPhonie

Tradycyjnie ekran główny iPhone’a jest postrzegany jako coś, czego nie można dostosowywać. Ale dzięki widżetom ekranu głównego możesz teraz umieścić praktycznie wszystko na ekranie głównym. Oto jak tworzyć niestandardowe widżety na swoim iPhonie.

iOS 14 i nowsze pozwalają umieszczać widżety na ekranie głównym iPhone’a. Dzięki aplikacjom innych firm możesz tworzyć własne widżety. Nie tylko otrzymujesz nową funkcjonalność na ekranie głównym, ale możesz także stworzyć ją w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu.

Korzystając z widżetów, możesz dodawać przypomnienia, kalendarz, zdjęcia, baterię i wiele więcej do ekranu głównego. W tym przewodniku omówimy dwie takie aplikacje.

Widgetsmith udostępnia kilka szablonów, które można dostosować. Jest to łatwa w użyciu aplikacja. Jeśli szukasz czegoś bardziej złożonego, w którym możesz faktycznie tworzyć różne układy w widżecie, wypróbuj aplikację Widgeridoo opartą na blokach.

Twórz niestandardowe widżety na iPhonie za pomocą Widgetsmith

Plik Widgetsmith app pozwala tworzyć widżety do wyświetlania czasu, daty, kalendarza, przypomnień, pogody, statystyk zdrowotnych, pływów, astronomii i zdjęć. Każdy widżet można dostosować w małych, średnich i dużych rozmiarach. Sekcje dotyczące pogody i pływów są częścią płatnej subskrypcji 1,99 USD / miesiąc.

Proces dostosowywania widgetu jest taki sam, więc w tym przykładzie dostosujemy widget dnia i daty za pomocą niestandardowych czcionek i kolorów.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Widgetsmith i przejdź do Ustawienia> Uprawnienia. W tym miejscu nadaj uprawnienia do funkcji, których chcesz używać (aplikacji Przypomnienia, Kalendarz lub Zdjęcia).

Teraz przejdź do zakładki „Moje widżety” i dotknij „Dodaj widżet (rozmiar)” dla rozmiaru widgetu, który chcesz utworzyć. W tym przykładzie utworzymy widżet Medium. Po utworzeniu dotknij widżetu.

Utwórz nowy widget w Widgetsmith

Teraz dotknij podglądu widżetu.

Stuknij Podgląd widżetu w Widgetsmith

Na karcie „Styl” możesz zobaczyć różne style widżetów dat. Wybierz styl tutaj. Idziemy z opcją „Dzień i data”.

Wybierz styl w Widgetsmith

Teraz wybierz opcję „Czcionka”. Wybieramy tutaj „SF Mono”, aby nadać widżetowi wygląd retro.

Wybierz czcionkę w Widgetsmith

Następnie przejdź do sekcji „Odcień koloru” i wybierz kolor akcentujący. Wybieramy tutaj „czerwony”, ale możesz wybierać spośród kilkunastu opcji.

Wybierz kolor odcienia w Widgetsmith

Na koniec przejdź do sekcji „Kolor tła”. Tutaj domyślną opcją jest Czarny. Możesz się tego trzymać, jeśli używasz iPhone’a OLED z czystym czarnym tłem. Dzięki temu widżet będzie wyglądał, jakby unosił się na ekranie. W tym przykładzie wybieramy opcję 90 procent.

Wybierz kolor tła w Widgetsmith

Możesz także przewinąć w dół i wybrać obramowanie. Na razie to pominiemy.

Naciśnij przycisk Wstecz i zmień nazwę widżetu, aby był rozpoznawalny. Idziemy z prostym tytułem „Czerwona randka”. Naciśnij przycisk „Zapisz”, aby zapisać nazwę, a następnie ponownie wybierz „Zapisz”, aby zapisać widżet. Widżet został utworzony.

Zmień nazwę widżetu i dotknij Zapisz

Aby dodać widżet, przejdź do ekranu głównego swojego iPhone’a i naciśnij i przytrzymaj pustą część ekranu, aby przejść do trybu Jiggle. Tutaj dotknij przycisku „+” w lewym górnym rogu.

Stuknij Plus na ekranie głównym iPhone'a

Wybierz aplikację Widgetsmith z listy widżetów.

Wybierz Widgetsmith

Teraz przewiń do widżetu Medium i naciśnij przycisk „Dodaj widżet”.

Stuknij Dodaj widżet

Ponieważ był to ostatnio utworzony widget, powinieneś zobaczyć tutaj widżet Red Date. Jeśli tak nie jest, możesz dotknąć widżetu, aby wyświetlić opcje.

Po dodaniu dotknij widżetu

Tutaj wybierz opcję „Widget”.

Stuknij w Widget z opcji

Z listy wybierz właśnie utworzony widget niestandardowy.

Wybierz widżet do dodania do Widgetsmith

Teraz przesuń palcem w górę z paska głównego lub naciśnij przycisk Początek, aby wyjść z widoku edycji ekranu głównego.

Widgetsmith Date Widget

I to wszystko, właśnie utworzyłeś i dodałeś niesamowicie wyglądający widżet do ekranu głównego iPhone’a. Możesz wrócić do aplikacji Widgetsmith, aby utworzyć więcej widżetów.

Twórz niestandardowe widżety na iPhonie za pomocą Widgeridoo

Chociaż Watchsmith świetnie nadaje się do tworzenia prostych niestandardowych widżetów, możesz zrobić naprawdę złożone rzeczy Widgeridoo. Najlepszą rzeczą w Widgeridoo jest to, że pozwala na umieszczenie wielu typów danych w jednym widgecie. Budujesz widżet za pomocą bloków, takich jak Lego.

Darmowa wersja Widgeridoo umożliwia podgląd widżetów. Ale aby dostosować i dodać widżety do ekranu głównego, musisz przejść na plan Pro 3,99 USD (jest to jednorazowy zakup).

Na przykład możesz utworzyć widżet, który pokazuje datę, codzienne kroki, zbliżające się spotkania i żywotność baterii iPhone’a, a wszystko to w jednym widgecie. Ponadto Widgeridoo obsługuje pobieranie adresów URL JSON, więc możesz wyświetlać kanały informacyjne również w widżetach.

Po otwarciu aplikacji Widgeridoo znajdziesz zbiór gotowych widżetów. Rozpoczynając pracę z aplikacją, zalecamy dostosowanie widżetu „Dzisiaj”. Dotknij widżetu „Dzisiaj”, aby go wybrać.

Wybierz Szablon Dzisiaj z Widgeridoo

Możesz wyświetlić podgląd widżetu w małym, średnim lub dużym rozmiarze. Na razie trzymajmy się średniej wielkości. Dotknij przycisku „Edytuj”, aby dostosować widżet.

Stuknij przycisk Edytuj w widżecie Widgeridoo

Gdy przejdziesz do widoku edycji, zauważysz, że widget rozszerzył się do dużego rozmiaru. Znajdziesz puste bloki z ikonami „+”. To tutaj jest najlepsza lub najbardziej frustrująca część Widgeridoo, w zależności od tego, jak na to spojrzysz.

Ta funkcja układu zapewnia dużą swobodę. Możesz dodać dowolny zestaw danych do dowolnego wiersza lub kolumny. Możesz nadal tworzyć więcej wierszy / kolumn. Ale Widgeridoo automatycznie dostosowuje układ do różnych rozmiarów, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Gotowe”, aby zobaczyć podgląd.

Naciśnij przycisk „+”, aby zobaczyć wszystkie zestawy danych.

Dotknij przycisku plusa, aby dodać blok

Wybierz typ danych do dodania do bloku. W tym przykładzie wybieramy „Odległość dzisiaj”.

Wybierz typ danych dla bloku

Po wybraniu jednego z nich zobaczysz podgląd w samym widżecie. Możesz nacisnąć i przytrzymać blok, aby przeciągnąć go w inne miejsce.

Stuknij blok, aby zobaczyć opcje dostosowywania.

Stuknij w blok, aby go dostosować

W tym miejscu możesz zmienić wyrównanie, czcionkę, kolor tła i kolor pierwszego planu.

Dostosuj blok w Widgeridoo

Dotknij i przytrzymaj blok, aby wyświetlić opcje. Stąd możesz usunąć blok lub zastąpić go czymś innym.

Stuknij opcję Usuń, aby usunąć blok

Po dostosowaniu widżetu dotknij przycisku „Gotowe”.

Dotknij przycisku Gotowe, aby zapisać widżet

Teraz, gdy widżet jest gotowy, czas dodać go do ekranu głównego. Na ekranie głównym iPhone’a dotknij i przytrzymaj pustą część, aby przejść do trybu Jiggle. Następnie dotknij przycisku „+” w lewym górnym rogu ekranu.

Stuknij Plus na ekranie głównym iPhone'a

Przewiń w dół i wybierz aplikację „Widgeridoo”.

Wybierz Widgeridoo z listy

Przełącz na średni rozmiar (lub rozmiar utworzonego widżetu) i naciśnij przycisk „Dodaj widżet”.

Stuknij Dodaj widżet

Po dodaniu widżetu Widgeridoo do ekranu głównego dotknij go.

Po dodaniu dotknij widżetu Widgeridoo

Kliknij przycisk „Wybierz” w sekcji Wybrany widżet.

Stuknij przycisk Wybierz z opcji widżetu

Tutaj wybierz widżet, który dostosowałeś.

Wybierz Widget Dzisiaj z Widgeridoo

Zobaczysz teraz dostosowany widżet na ekranie głównym. Przesuń palcem w górę na pasku głównym lub naciśnij przycisk Początek, aby wyjść z trybu edycji.

Widgeridoo Today Widget

Możesz wrócić i dostosować jeden z pozostałych szablonów widżetów.

Teraz, gdy wiesz, jak tworzyć niestandardowe widżety, tworzyć wiele widżetów i układać je jeden na drugim!

x