Jak tworzyć skróty Siri na iOS 12

Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji w iOS 12 są skróty Siri. Skróty Siri pozwalają użytkownikom wstępnie zaprogramować polecenia głosowe dla Siri. Na przykład teraz możesz powiedzieć Siri, aby wysłał wiadomość tekstową lub zadzwonił. To jest przykład czegoś, co już możesz zrobić, ale skróty pozwalają być znacznie bardziej szczegółowym poleceniem i wykonać coś bardziej rozbudowanego. Przyjdź na iOS 12, możesz tworzyć skróty do innych aplikacji.

Utwórz skróty Siri

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Siri & Search. Zobaczysz kilka sugestii skrótów na ekranie Siri & Search.

Jeśli dotkniesz Wszystkie skróty, będziesz mógł zobaczyć wszystkie skróty, które możesz obecnie dodać. Obsługa skrótów do aplikacji musi zostać dodana przez odpowiednich twórców aplikacji. Obecnie, ponieważ iOS 12 jest nadal w wersji beta, wszystkie aplikacje, takie jak Wiadomości, Telefon, Zdjęcia i Pogoda, obsługują skróty Siri. Gdy pojawi się na stabilnym kanale, pojawią się aplikacje od programistów, którzy dodali obsługę tej funkcji.

Dodając skrót, nagrywasz polecenie dźwiękowe, aby je wywołać. Na przykład, jeśli chcesz wysłać wiadomość do kontaktu, możesz nagrać pojedynczą frazę, aby wysłać całą wiadomość.

Aby użyć skrótu Siri, wszystko, co musisz zrobić, to wywołać Siri i wypowiedzieć frazę skonfigurowaną dla skrótu.

Skróty dostępne w Siri & Search są oparte na ostatniej aktywności. Jeśli niedawno wysłałeś wiadomość e-mail lub adres do kogoś w wiadomości, pojawi się jako skrót. Oznacza to, że aby utworzyć skrót w obsługiwanej aplikacji, musisz najpierw ręcznie wykonać akcję, do której chcesz utworzyć skrót.

Ta funkcja jest przydatna w przypadku aplikacji takich jak Wiadomości i Telefon. Ma sens, że inne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Whatsapp, Viber i Facebook Messenger, również dodadzą obsługę. Okaże się, jak inne aplikacje, takie jak Facebook, Twitter i Instagram, dodadzą dla niego wsparcie, jeśli w ogóle to zrobią.

Skróty prawdopodobnie będą bardziej przydatne w aplikacjach zwiększających produktywność, a znacznie mniej w aplikacjach społecznościowych. Podobnie nie będzie zbyt przydatny w aplikacjach takich jak Chrome i Dropbox. W tych aplikacjach niewiele można zrobić, które nie wymagają znacznej interwencji użytkownika. Nie możesz dokładnie otworzyć określonej witryny w Chrome bez interakcji z aplikacją, a także nie możesz udostępnić pliku z Dropbox bez uprzedniego wybrania, którą z nich chcesz udostępnić i komu go udostępnić.