Jak tymczasowo przełączyć się na tryb ducha w Snapchacie

Snapchat zachęca do dzielenia się każdą chwilą swojego życia. Data wygaśnięcia praktycznie wszystkiego jest jednym z największych czynników motywujących ludzi do interakcji z aplikacją. Wraz z rozwojem aplikacji pojawiają się nowe sposoby udostępniania wydarzeń z życia i znajdowania interesujących historii wokół siebie. Jedną z takich metod było wprowadzenie map. Użytkownicy Snapchata mogą znaleźć innych użytkowników Snapchata i przeglądać ich historie na mapie. Było to trochę problematyczne, więc użytkownicy mieli możliwość włączenia trybu ducha w Snapchacie i pozostania poza mapą. W ostatniej aktualizacji możesz teraz tymczasowo przełączyć się w tryb ducha w Snapchacie. Po upływie tego czasu znów będziesz widoczny na mapie.

Ta nowa funkcja nie zmieni Twojego obecnego stanu widoczności. Jeśli jesteś widoczny na mapie, tak pozostanie. Jeśli jesteś w trybie ducha, po pewnym czasie nie zostaniesz wypchnięty. Jest trwała, chyba że zdecydujesz się to zmienić. Ta nowa funkcja wymaga aktualizacji do najnowszej wersji Snapchata. Jest dostępny na całym świecie, w ciągu 24 godzin.

Tymczasowo przełącz w tryb ducha

Otwórz Snapchata i zsuń palce na ekranie Stories lub na głównym ekranie wyszukiwarki widoku z kamery. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że mam już włączony tryb ducha. Nawet jeśli nie masz włączonego trybu Ghost, po prostu dotknij przycisku koła zębatego w prawym górnym rogu.

Włącz tryb Ghost, a zapyta Cię, jak długo chcesz go włączyć. Jeśli masz już włączony tryb Ghost, wyłącz go, a następnie włącz ponownie. Po włączeniu Snapchat zapyta Cię, jak długo chcesz mieć włączony tryb ducha.

Jeśli chcesz, aby było włączone na czas nieokreślony, wybierz opcję „Do wyłączenia”. Pozostałe dwie opcje pozwalają tymczasowo przejść do trybu ducha w Snapchacie na 3 lub 24 godziny.

Ta funkcja nie pozwala ustawić konkretnego czasu, w którym tryb ducha powinien się wyłączyć. Opcje wygaśnięcia również są ograniczone. Lepiej byłoby po prostu mieć włączony tryb Ghost i wyłączać go tylko wtedy, gdy wymaga tego okazja. Tryb ducha nie wyłącza filtrów opartych na lokalizacji w Snapchacie. Nie odwołuje nawet dostępu do lokalizacji do aplikacji. Po prostu uniemożliwia innym użytkownikom Snapchata znajdowanie Cię lub przeglądanie historii, które mogłeś opublikować w określonej lokalizacji. Nadal możesz tworzyć historie chronione geograficznie w Snapchacie nawet przy włączonym trybie ducha.