Jak tymczasowo włączyć tryb Nie przeszkadzać na iPhonie

Tryb Nie przeszkadzać na iPhonie to świetny sposób na spokój ducha. Chociaż możesz zaplanować to każdej nocy, są chwile, kiedy możesz chcieć tymczasowo włączyć tryb Nie przeszkadzać.

Tryb Nie przeszkadzać automatycznie wycisza wszystkie połączenia i powiadomienia. Ale jeśli ktoś dzwoni wielokrotnie, może zostać przepuszczony, podobnie jak Twoje ulubione z aplikacji Telefon.

Możesz sterować trybem Nie przeszkadzać bezpośrednio z Centrum sterowania na swoim iPhonie. Apple dodało nową, dostosowywaną funkcję Nie przeszkadzać w iOS 12.

Na iPhonie przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu. Jeśli masz starszego iPhone’a z przyciskiem Początek, przesuń palcem w górę od dołu wyświetlacza.

Przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania na iPhonie

Tutaj, w Centrum sterowania, znajdź ikonę Nie przeszkadzać (półksiężyc). Stuknięcie ikony włącza lub wyłącza tryb Nie przeszkadzać. Zamiast tego dotknij i przytrzymaj przycisk Nie przeszkadzać, aż pojawi się menu.

Stuknij i przytrzymaj ikonę Nie przeszkadzać

Tutaj zobaczysz kilka opcji do wyboru:

Przez 1 godzinę: Ta opcja automatycznie wyłącza tryb Nie przeszkadzać po 1 godzinie.
Do dzisiejszego wieczoru: wieczorem tryb Nie przeszkadzać zostanie wyłączony.
Dopóki nie opuszczę tej lokacji: tryb Nie przeszkadzać wyłącza się, gdy opuścisz lokalizację. Przydatne, jeśli zapominasz o ręcznym wyłączaniu trybu Nie przeszkadzać po wyjściu z biura lub spotkania.
Do końca tego wydarzenia: jeśli masz wydarzenie w swojej aplikacji Kalendarz, zobaczysz tę opcję. Tryb Nie przeszkadzać wyłączy się po zakończeniu wydarzenia.

Wybierz czas Nie przeszkadzać z wyskakującego okienka

Jeśli nie skonfigurowałeś funkcji Nie przeszkadzać do automatycznego włączania w nocy, możesz dotknąć przycisku Zaplanuj, aby ją ustawić i skonfigurować opcje trybu Nie przeszkadzać.

Wybierz jedną z opcji, a następnie wróć do Centrum sterowania. Zobaczysz ikonę półksiężyca na pasku stanu i powiadomienie na ekranie blokady informujące, że tryb Nie przeszkadzać jest włączony.

Powiadomienie o trybie Nie przeszkadzać jest aktywne

Jeśli chcesz w dowolnym momencie wyłączyć tryb Nie przeszkadzać, po prostu wróć do Centrum sterowania na swoim iPhonie i ponownie dotknij ikony „Nie przeszkadzać”.

Apple nie ma filtru selektywnego dla trybu Nie przeszkadzać. Ale jeśli chcesz, aby członkowie Twojej najbliższej rodziny zawsze się z Tobą kontaktowali, bez względu na wszystko, możesz skorzystać z funkcji Emergency Bypass, aby umożliwić im ominięcie trybu Nie przeszkadzać.