Mac

Jak tymczasowo wstrzymać wiadomości e-mail w Gmailu

Boomerang to bardzo popularne rozszerzenie przeglądarki. Kiedy po raz pierwszy pojawiło się w sklepie internetowym Chrome, było to narzędzie umożliwiające planowanie e-maili w Gmailu. Od tego czasu dodano całą masę nowych funkcji i codziennie ulepszamy. Najnowszą funkcją dodaną przez Boomerang jest funkcja Pauza. Pozwala tymczasowo wstrzymywać wiadomości e-mail w Gmailu i Inbox by Gmail. Możesz ustawić wiadomość wychodzącą, która powiadomi ludzi, że Twoja skrzynka odbiorcza jest wstrzymana, i możesz umieścić na białej liście nadawców, którzy mogą przejść przez pauzę.

Tymczasowo wstrzymaj wiadomości e-mail

Zainstaluj Boomerang w przeglądarce Chrome i pozwól mu połączyć się z Twoim kontem Gmail. Po zainstalowaniu Boomerang doda przycisk „Wstrzymaj” w lewym górnym rogu Gmaila. Znajduje się tuż obok listy rozwijanej Poczta, nad przyciskiem Utwórz w Gmailu. Domyślnie poczta jest wstrzymywana na czas nieokreślony, ale możesz ją wznowić po upływie niestandardowego czasu.

Boomerang jest również dostępny dla przeglądarek Firefox, Safari i Opera.

Niestandardowy okres wstrzymania

Gdy wstrzymujesz wiadomości e-mail w Gmailu za pomocą Boomerang, w Gmailu otwiera się wyskakujące okienko. U dołu włącz opcję „Automatyczne wznowienie”. Kliknij menu obok niego i wybierz, kiedy chcesz wznowić swoją skrzynkę odbiorczą.

Automatyczna odpowiedź na wstrzymaną skrzynkę odbiorczą

Gdy Twoja skrzynka odbiorcza jest wstrzymana, nie otrzymujesz żadnych nowych e-maili. Osoby, które wysyłają Ci e-maile w tym okresie, oczekują, że e-mail dotrze i zostanie przeczytany. Aby sobie z tym poradzić, Boomerang ma automatyczną odpowiedź, która jest wysyłana do każdego, kto do Ciebie e-mail. Możesz utworzyć własną automatyczną odpowiedź. Po prostu kliknij w polu tekstowym Auto-responder i napisz własną wiadomość. Alternatywnie możesz wyłączyć automatyczną odpowiedź, jeśli chcesz.

Biała lista nadawców

Nie wszystkie e-maile można zignorować, nawet jeśli Twoja skrzynka odbiorcza jest wstrzymana. Boomerang umożliwia tworzenie białej listy ważnych wiadomości e-mail, aby nadal trafiały do ​​Twojej skrzynki odbiorczej. Aby umieścić nadawcę na białej liście, włącz „Wyjątki dostarczania” i wprowadź adres e-mail, domenę lub słowo kluczowe. Można użyć opcji białej listy domeny, aby wszystkie wewnętrzne wiadomości e-mail z Twojej firmy były nadal dostarczane.

Można śmiało powiedzieć, że Boomerang pomyślał o każdej funkcji, której użytkownicy mogą potrzebować dzięki funkcji pauzy. Możesz wznowić swoją skrzynkę odbiorczą zgodnie z harmonogramem i upewnić się, że ważne e-maile docierają do Ciebie, a te mniej ważne pozostają na zewnątrz. Wstrzymywanie wiadomości e-mail pozwala skupić się na zadaniu, zamiast martwić się o nie lub tracić czasu na odpowiadanie na nie. Boomerang ma również opcję wewnątrz funkcji Wstrzymaj, która pozwala kontrolować napływ wiadomości e-mail. Nazywa się „Przenieś wiadomości do skrzynki odbiorczej zgodnie z harmonogramem”. Pozwala określić, kiedy e-mail może dotrzeć do Twojej skrzynki odbiorczej. Możesz ustawić wiele razy, aby e-maile docierały w ciągu dnia.

x