Jak tymczasowo wyłączyć swoje konto na Instagramie

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz odpocząć od Instagrama? To całkiem rozsądne. Zamiast usuwać aplikację lub profil, spróbuj tymczasowo dezaktywować swoje konto na Instagramie. Kiedy będziesz mógł wrócić za miesiąc, wszystko będzie tak, jak opuściłeś sieć społecznościową.

Jak tymczasowo wyłączyć swoje konto na Instagramie

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie powoduje usunięcie Twojego profilu z sieci społecznościowej na czas, który chcesz usunąć z witryny. Twój adres URL na Instagramie stanie się nieprawidłowy, użytkownicy nie będą mogli Cię znaleźć w wyszukiwaniu, a także nie będą mogli się z Tobą skontaktować. Te funkcje zostaną przywrócone, gdy ponownie aktywujesz swoje konto.

  Jak przesyłać obrazy bezpośrednio na Instagram z poziomu dowolnej aplikacji

Możesz tymczasowo dezaktywować swoje konto na Instagramie bez względu na to, czy jest to konto osobiste, konto twórcy czy konto firmowe.

Co dziwne, nie możesz wyłączyć swojego konta w aplikacji Instagram iPhone lub Android. Zamiast tego musisz skorzystać z witryny Instagram.

Zacznij od otwarcia Witryna Instagram w przeglądarce na komputerze lub smartfonie i zaloguj się na konto, które chcesz wyłączyć.

Następnie przejdź do zakładki Profil i wybierz opcję „Edytuj profil”.

Alternatywnie możesz użyć ten link aby przejść bezpośrednio do ekranu „Edytuj profil”.

Tutaj przewiń w dół i wybierz łącze „Tymczasowo wyłącz moje konto”.

Stuknij w Tymczasowo wyłącz moje konto na Instagramie

Instagram zapyta Cię teraz o powód dezaktywacji konta. Możesz wybrać powód z menu rozwijanego. Jeśli nie chcesz podawać konkretnego powodu, wybierz opcję „Coś jeszcze”.

  Jak tworzyć oszałamiające wizualnie historie na Instagramie

Po dokonaniu wyboru wprowadź swoje hasło do Instagrama.

Wybierz powód i wprowadź swoje hasło na Instagramie

Po raz drugi dotknij niebieskiego przycisku „Tymczasowo wyłącz konto” u dołu ekranu. Instagram po raz trzeci poprosi Cię o potwierdzenie, że chcesz kontynuować. W wyskakującym okienku dotknij przycisku „Tak”.

Stuknij w Tymczasowo wyłącz konto i wybierz Tak na stronie Instagram

Twoje konto na Instagramie zostanie teraz wyłączone i zostaniesz wylogowany z aplikacji Instagram na smartfonie. Aby potwierdzić, możesz spróbować wyszukać swoją nazwę użytkownika na Instagramie. Instagram powie ci, że użytkownik nie istnieje lub że jeszcze nic nie opublikował.

Nie znaleziono strony pokazującej Instagram dla tymczasowo wyłączonego konta Instagram

Jak ponownie aktywować swoje konto na Instagramie

Możesz wrócić i ponownie aktywować wyłączone konto na Instagramie w dowolnym momencie. Wszystko, czego będziesz potrzebować, to nazwa użytkownika i hasło. Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz spróbować je zresetować.

  Pobierz zdjęcia i filmy z Instagrama na swój komputer

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhone lub Android urządzenie lub odwiedź Witryna Instagram.

Tutaj zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła na Instagramie.

Stuknij w Zaloguj się, aby ponownie aktywować wyłączone konto na Instagramie

Twoje konto zostanie natychmiast przywrócone do dawnej świetności. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, po ponownej aktywacji konta zmień hasło na Instagramie.

Nie chcesz wracać? Możesz całkowicie usunąć swoje konto na Instagramie.

x