Jak uczynić swój Smarthome łatwiejszym w użyciu dla innych ludzi

Smarthomy to wygoda, która może zautomatyzować Twój dom i zapewnić łatwą kontrolę z dowolnego miejsca. Ale z dziećmi, dalszą rodziną i gośćmi sprawy szybko się komplikują. Oto kilka sposobów na ułatwienie innym osobom korzystania z smarthome.

Smarthomy są tak potężne jak użytkownik

Jeśli masz już zainstalowane inteligentne zamki, plik inteligentny termostat, inteligentne światła i inteligentne wtyczki, jesteś na najlepszej drodze do domu pełnego wygody i zdalnego sterowania. Ale problem często dotyczy ludzi w twoim domu, którzy nie są wystarczająco obeznani z technologią, aby założyć smarthome. Mogą czuć się niepewni, jak włączać i wyłączać urządzenia, a także niezręcznie próbować używać poleceń głosowych. Dzięki kilku prostym krokom możesz ułatwić życie małym dzieciom, dalszej rodzinie, a nawet gościom po raz pierwszy.

Twórz bezpośrednie polecenia głosowe

Jedną z najlepszych rzeczy w smarthome jest mówienie mu, co ma zrobić swoim głosem. Jasne, że można nimi sterować w tradycyjny sposób, ale możliwość rozmawiania z domem i wyłączania światła, włączania telewizora i zmiany termostatu jest bardzo satysfakcjonująca. Jest to jednak prawdą tylko wtedy, gdy działa za pierwszym razem. Jeśli masz problemy z pomyślnym używaniem poleceń głosowych, wszyscy inni będą mieli gorzej. Dlatego należy zgrupować swoje urządzenia i odpowiednio nazwać te grupy oraz same urządzenia.

Jeśli masz w domu małe dzieci, może być konieczna zmiana nazw urządzeń i grup. Staraj się szukać słów z mniejszą liczbą sylab, które są łatwe do wymówienia. Zarówno Asystent Google, jak i Alexa świetnie sobie radzą podczas słuchania pięciolatka i zaskakująco dobrze z trzylatkiem. Ale im trudniej dziecku wypowiedzieć polecenie, tym trudniej będzie je zrozumieć asystentowi głosowemu.

Krótsze i mniej słów to najlepsza opcja i to jedna z zalet prawidłowego grupowania elementów. Mając odpowiednie grupy, mogą powiedzieć „włącz światło” w pokoju zamiast „włącz światło w salonie” lub w kuchni i tak dalej. Członkowie rodziny i goście również skorzystają na tym, ponieważ jest mniej do zapamiętania.

Zapewnij tradycyjne sterowanie, jeśli to możliwe

Dwa inteligentne włączniki światła i trzeci tradycyjny włącznik światłaDwa zewnętrzne przełączniki są inteligentne; środkowy przełącznik jest tradycyjny. Lewy przełącznik jest wyłączony.

Inteligentne żarówki są fantastyczne, ale jeśli inne osoby w Twoim domu niechętnie korzystają z asystentów głosowych, jedynym sposobem na kontrolowanie inteligentnych żarówek jest aplikacja. Nie zawsze jest to dobra opcja, szczególnie dla dzieci lub gości domowych. Inną opcją jest użycie inteligentne włączniki światła zamiast. Wyglądają bardzo podobnie do przełącznika światła i mają tę zaletę, że kontrolują wiele świateł (jeśli przełącznik normalnie by to zrobił) podczas komunikowania się ze smarthome o aktualnym stanie światła (włączony lub wyłączony).

Dzięki inteligentnemu przełącznikowi Twoje światła nigdy nie tracą synchronizacji z aplikacjami i asystentami głosowymi, a każdy, kto niechętnie korzysta z opcji smarthome, może nadal sterować oświetleniem. To samo dotyczy inteligentnych zamków z tradycyjną dziurką od klucza lub opcją kodu PIN. Dzięki kluczowi lub kodowi PIN Twoje dzieci i goście nie będą musieli pobierać aplikacji, aby otworzyć drzwi.

Utwórz pulpit nawigacyjny, jeśli tradycyjne elementy sterujące nie są dostępne

Inteligentny dom, inteligentna koncepcja technologii zdalnego sterowania automatyzacją domu na smartfonie / tablecie współpracującym z aplikacją smarthome

Czasami po prostu nie jest możliwe zapewnienie tradycyjnej opcji sterowania, takiej jak inteligentne paski LED lub inteligentne wtyczki. Asystenci głosowi mogą pomóc, ale jeśli to nie zadziała, najlepszym rozwiązaniem może być zmiana przeznaczenia starego tabletu na pulpit nawigacyjny smarthome. Pulpit nawigacyjny zapewnia ogólny widok możliwych elementów sterujących w domu i jest prosty w użyciu jako przyciski włączania i wyłączania. Jeśli to możliwe, zamontuj tablet gdzieś, aby można go było łatwo znaleźć.

Alternatywnie, plik Google Home Hub, Echo Show, Echo Spot i inne inteligentne wyświetlacze zapewniają inteligentne sterowanie domem na ekranie. Wymagają jednak pewnej nawigacji, aby dostać się do odpowiedniego ekranu, więc dedykowany pulpit nawigacyjny może być bardziej intuicyjną opcją dla gości i dzieci.

Instrukcje publikowania w widocznych miejscach

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zwłaszcza w przypadku gości domowych, czasami pomocne jest posiadanie dobrze napisanych instrukcji w łatwych do znalezienia miejscach. Umieść znaki w powszechnie używanych miejscach, z tym, co powiedzieć do Google Home lub Alexa obok tych urządzeń, na przykład „aby wyłączyć światła, powiedz, że Alexa wyłącz światło” i być może inne pomocne sugestie, takie jak liczniki czasu.

Im bardziej ułatwisz swoim gościom używanie poleceń głosowych, tym wygodniej będą oni sami ich wypróbowywać. Pomocne mogą być sugestie poza areną smarthome, takie jak liczniki czasu i konwersje pomiarów w kuchni. Jeśli chcesz, aby znaki były często widoczne, rozważ coś, co komponuje się z wyglądem Twojego domu, jak tablica kuchenna.

Możesz nawet użyć planów Alexy, aby stworzyć własne umiejętności Alexa, aby ludzie mogli poprosić Alexę o kilka podstawowych instrukcji, które zapewniasz. Amazon zapewnia wbudowane umiejętności, które możesz szybko rozwinąć, aby wydawać instrukcje gościom domowym, opiekunom do dzieci, a nawet opiekunom zwierząt domowych – a nawet są wystarczająco sprytni, aby wydawać różne instrukcje o różnych porach dnia. Ale możesz też ustawić własne umiejętności, aby pomóc ludziom nauczyć się kontrolować swój smarthome.

W przypadku każdej nowej technologii najlepszą rzeczą do zrobienia jest maksymalne obniżenie bariery wejścia. Jeśli sprawisz, że korzystanie z urządzeń smarthome wydaje się mniej onieśmielające, dzieci, rodzina i goście będą mieli więcej odwagi, aby eksperymentować z tym, co działa, a co nie. Często te eksperymenty mogą nauczyć Cię kilku rzeczy o inteligentnych domach, o których nie zdawałeś sobie sprawy, lub pomóc zidentyfikować obszary, które można ulepszyć. Po prostu unikaj przytłaczających ludzi, a powinieneś być na drodze do bardziej użytecznego smarthomu dla wszystkich.