Jak udostępniać i skanować kody QR Spotify dla utworów i stacji radiowych

Usługi strumieniowego przesyłania muzyki umożliwiają udostępnianie utworów, list odtwarzania, a teraz odtwarzania znajomym. Możesz udostępniać to, czego słuchasz, prywatnie lub publicznie w mediach społecznościowych. Większość usług, zwłaszcza tych, które obejmują media, ma solidny system udostępniania. Spotify nie jest inny. Możesz udostępnić aktualnie słuchaną piosenkę w mediach społecznościowych lub udostępnić link do niej za pośrednictwem dowolnej aplikacji do obsługi wiadomości. Jedynym problemem związanym z tą metodą udostępniania jest to, że zmusza ona do korzystania z pośredniczącej aplikacji do udostępniania utworów. Musisz opuścić aplikację Spotify. Spotify rozwiązało ten mały problem. Spotify ma teraz kody QR do udostępniania bieżącej piosenki i / lub radia lub listy odtwarzania. Możesz udostępniać i skanować kody QR Spotify z poziomu aplikacji. Oto jak.

Udostępnij kod QR

Upewnij się, że aplikacja Spotify jest aktualna. Otwórz aplikację i odtwórz utwór lub stację radiową. Dotknij przycisku przepełnienia, aby przejść do opcji ścieżki. Zobaczysz typowe opcje „Zapisz” i „Dodaj do listy odtwarzania”. Kod QR znajduje się na pasku pod okładką albumu utworu. Zasadniczo musisz pokazać ten ekran innemu użytkownikowi Spotify, aby mógł go zeskanować.

W przypadku stacji radiowej stuknij stację radiową, aby wyświetlić jej ekran główny. Stuknij przycisk przepełnienia w prawym górnym rogu. Ponownie, kod QR znajduje się na pasku pod okładką albumu stacji radiowej. Pokaż go znajomemu, aby mógł go zeskanować.

Możesz uzyskać kod QR dla wszystkich list odtwarzania w podobny sposób. Kody QR nie są ograniczone do list odtwarzania generowanych przez Spotify. Możesz uzyskać kod QR dla niestandardowej listy odtwarzania.

Skanuj kody QR Spotify

Otwórz aplikację Spotify i przejdź do zakładki Szukaj. U góry, obok paska wyszukiwania, znajduje się przycisk aparatu. Stuknij, aby uruchomić wbudowany skaner kodów QR aplikacji. Aplikacja będzie potrzebować pozwolenia na dostęp do aparatu. Skieruj aparat na kod QR, aby go zeskanować. Zostaniesz przeniesiony do utworu lub stacji radiowej, w której możesz go odtworzyć.

Podczas skanowania kodów QR Spotify masz możliwość zapisania utworu lub listy odtwarzania, na którą wskazuje, lub odtworzenia go od razu. Piosenka lub radio nie gra od razu. Jeśli zeskanujesz kod QR dla utworu, Spotify pokaże Ci cały album, z którego pochodzi utwór, i da Ci możliwość jego pobrania.

x