Jak udostępniać swoją lokalizację na żywo na Facebooku Messenger z przyjaciółmi

Facebook jest na fali w tym miesiącu. Dodał sporo funkcji do aplikacji Facebook i Facebook Messenger. Te funkcje zostały w większości zapożyczone ze Snapchata. Najnowszym dodatkiem do aplikacji Facebook Messenger jest udostępnianie lokalizacji. Udostępnianie lokalizacji było możliwe przez dłuższy czas, więc sama funkcja nie jest nowa. Nowością jest to, że możesz teraz udostępniać swoją lokalizację na żywo w programie Facebook Messenger. Ta nowa funkcja ma pomóc znajomym śledzić Cię w aplikacji bez ciągłego pytania o aktualizację lokalizacji. Możesz udostępniać swoją lokalizację na żywo w programie Facebook Messenger jednemu lub wielu znajomym przez sześćdziesiąt minut.

Otwórz aplikację Facebook Messenger i rozpocznij czat ze znajomym, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację na żywo. Kliknij przycisk przepełnienia obok przycisku mikrofonu. Na ekranie „Więcej” dotknij opcji „Lokalizacja”.

Jeśli nigdy nie udostępniłeś swojej lokalizacji za pomocą Facebook Messenger, aplikacja poprosi o dostęp do Twojej lokalizacji. Otworzy się panel lokalizacji z zaznaczoną aktualną lokalizacją na mapie. Na tej samej mapie zobaczysz przycisk „Udostępnij lokalizację na żywo”. Dotknij go.

Facebook Messenger poprosi o dodatkowe pozwolenie, tj. Dostęp do Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie używasz aplikacji. Gdy nadasz aplikacji dodatkowe uprawnienia, możesz zacząć udostępniać swoją lokalizację na żywo na Facebooku Messenger.

Aplikacja automatycznie przestanie udostępniać Twoją lokalizację po godzinie. Możesz jednak zakończyć udostępnianie swojej lokalizacji na żywo wcześniej. Dotknij opcji „Przestań udostępniać” w wiadomości wysłanej do znajomego, aby wyłączyć udostępnianie lokalizacji na żywo. Aplikacja wyświetla licznik czasu, który informuje, ile czasu pozostało, zanim automatycznie przestanie udostępniać Twoją lokalizację.

Ta funkcja jest użytecznym sposobem informowania znajomych i rodziny o aktualnej pozycji podczas jazdy. Nie będziesz musiał się zatrzymywać i wielokrotnie mówić im, gdzie jesteś, za pomocą wiadomości tekstowej.

Ta cecha ma oczywiście dwie konsekwencje; prywatność i żywotność baterii. Aplikacje Facebooka są notorycznie głodne władzy. Nie wiadomo, ile aplikacja Messenger wyczerpie baterię, jeśli pozwolisz jej na udostępnianie Twojej lokalizacji na żywo przez jedną godzinę. Pomyśl, jak bardzo wyczerpuje aplikacja Pokèmon Go. Jeśli chodzi o prywatność, aplikacja Messenger może teraz uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji, nawet gdy nie używasz aplikacji. To może być dobre, ale nie musi.

Podobna funkcja wkrótce pojawi się w aplikacji Mapy Google. Jeśli nie chcesz udostępniać swojej lokalizacji na żywo w programie Facebook Messenger, możesz poczekać, aż Mapy Google otrzymają tę funkcję. To tylko kwestia dni.

x