Udostępnij teraz w social media:

Mapy Google to jedna z tych aplikacji, których używasz podczas jazdy. Potrafi odczytać wskazówki na głos, więc nie ma potrzeby odrywania rąk od kół. Jeśli jednak spotykasz się gdzieś z przyjaciółmi, możesz zatrzymać się od czasu do czasu, aby powiedzieć im, gdzie jesteś, co nie jest bezpieczne. Lepiej jest, jeśli udostępniasz znajomym swoją lokalizację na żywo w Mapach Google. Będą mogli zobaczyć, gdzie jesteś, bez wysyłania SMS-ów. Co ważniejsze, nie będziesz musiał odpisywać.

Lokalizacja na żywo w Mapach Google to stosunkowo nowa funkcja. Został ogłoszony kilka miesięcy temu i stopniowo wdrażany na całym świecie.

Udostępnij lokalizację na żywo

Otwórz aplikację Mapy Google. Dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu, aby otworzyć szufladę nawigacji. Wybierz „Udostępnij lokalizację” w szufladzie nawigacji.

Możesz udostępniać swoją lokalizację znajomym przez określoną liczbę godzin lub udostępniać ją w nieskończoność, dopóki jej nie wyłączysz. Dotknij opcji „Kontakty”, aby wybrać kontakt, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację, lub dotknij aplikacji do przesyłania wiadomości, aby wysłać łącze śledzenia.

Jeśli kogoś nie ma w kontaktach Google, nadal możesz udostępniać swoją lokalizację na żywo za pomocą linku.

Sprawdź -   Jak usunąć martwe elementy ze starcia w Menedżerze zadań w systemie Windows 10

Wyświetl kontakty, którym udostępniasz swoją lokalizację

Aby wyświetlić kontakty, którym udostępniasz swoją lokalizację na żywo w Mapach Google, dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Z szuflady nawigacji wybierz Ustawienia> Udostępnianie lokalizacji. Zobaczysz listę wszystkich osób, którym udostępniasz swoją lokalizację. Możesz zatrzymać udostępnianie swojej lokalizacji na tym ekranie.

Nie udało się załadować ustawień udostępniania lokalizacji

Gdy udostępniasz swoją lokalizację na żywo w Mapach Google, możesz otrzymać komunikat o błędzie „Nie udało się załadować ustawień udostępniania lokalizacji”. Wydaje się, że jest to znany problem, z którym spotyka się wielu użytkowników. Istnieją dwa możliwe wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje.

Sprawdź -   Jak tworzyć niestandardowe widżety na iPhonie

To jest błąd. Możesz odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Mapy Google, a następnie ponownie spróbować udostępnić swoją lokalizację. Możliwe, że może to rozwiązać problem.

Drugie wyjaśnienie jest takie, że ta funkcja jest ograniczona geograficznie. Sama funkcja została udostępniona użytkownikom na całym świecie, ale nie jest dostępna we wszystkich krajach. Może to być spowodowane ograniczeniami prawnymi dotyczącymi udostępniania Twojej lokalizacji lub być może Mapy Google muszą rozwiązać kilka kwestii, zanim funkcja zostanie udostępniona na całym świecie.

Jeśli chcesz udostępnić swoją lokalizację na żywo, ale Mapy Google nie grają dobrze, możesz zamiast tego udostępnić swoją lokalizację na żywo w Facebook Messenger.