01/18/2022

Jak udostępniać swoją lokalizację na żywo w wiadomościach [iOS]

Udostępnij teraz w social media:

iOS 10 przyniósł wiele zmian w aplikacji Wiadomości. Dwie główne zmiany to reakcje na wiadomości i ekosystem aplikacji iMessage. Te zasadniczo duże zmiany sprawiły, że mniejsze zostały przyćmione. iOS 10 dodał zgrabną, małą opcję udostępniania lokalizacji do aplikacji Wiadomości. To sprytna opcja uwzględniająca kontekst, która pojawia się, gdy wpiszesz słowa „Jestem w” lub gdy ktoś zapyta Cię, gdzie jesteś. Oczywiście, aby udostępniać swoją lokalizację na żywo w Wiadomościach, musisz przyznać aplikacji dostęp do swojej bieżącej lokalizacji. Działa to tylko w przypadku iMessages, a nie w przypadku wiadomości tekstowych. Oto, co musisz zrobić.

Włącz lokalizację w wiadomościach

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Prywatność> Usługi lokalizacji. Prawdopodobnie masz już włączone usługi lokalizacyjne na swoim urządzeniu. Stuknij Usługi lokalizacyjne i stuknij „Udostępnij moje położenie”. Włącz opcję Udostępniaj moje położenie na następnym ekranie. Możesz wybrać urządzenie, z którego iPhone będzie udostępniać Twoją lokalizację.

Wróć do ekranu usługi lokalizacyjnej i przewiń listę zainstalowanych aplikacji. Stuknij aplikację Wiadomości i włącz udostępnianie lokalizacji, gdy urządzenie jest używane.

Wyślij aktualną lokalizację w wiadomościach

Aby wysłać swoją aktualną lokalizację, po prostu wpisz „Jestem w” lub „Jestem w”, a na pasku przewidywania pojawi się opcja „Aktualna lokalizacja”. Dotknij, aby udostępnić swoją aktualną lokalizację w wątku rozmowy.

Sprawdź -   Jak naprawić wyświetlanie koloru na pasku zadań wyszarzonym w systemie Windows 10

Za każdym razem, gdy ktoś wyśle ​​Ci wiadomość iMessage z napisem „Gdzie jesteś”, aplikacja Wiadomości automatycznie udostępni jej aktualną lokalizację. Nie będziesz musiał w żaden sposób interweniować. Nie będziesz nawet musiał czytać wiadomości. Zadba o to aplikacja Wiadomości.

Udostępniaj lokalizację na żywo w wiadomościach

Aplikacja Wiadomości umożliwia także udostępnianie swojej lokalizacji na żywo kontaktowi. Możesz udostępniać swoją lokalizację przez godzinę, do końca dnia lub na czas nieokreślony. Aby to zrobić, musisz najpierw włączyć usługę systemu udostępniania lokalizacji.

Otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz kolejno Prywatność> Usługi lokalizacyjne. Przewiń na sam dół ekranu i dotknij „Usługi systemowe”. Włącz „Udostępnij moją lokalizację”.

Sprawdź -   Jak uzyskać precyzyjną kontrolę głośności na iOS

Następnie otwórz aplikację Wiadomości. Wybierz wątek konwersacji dla kontaktu, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację. Dotknij przycisku „i” w prawym górnym rogu wątku rozmowy, a następnie dotknij „Udostępnij moje położenie”. Pojawi się menu z pytaniem, jak długo chcesz udostępniać swoją lokalizację. Twój odbiorca otrzyma powiadomienie, że udostępniasz mu swoją lokalizację.

Twój odbiorca będzie mógł nacisnąć przycisk „i” w Twoim wątku czatu w aplikacji Wiadomości i zobaczyć, gdzie aktualnie jesteś.

x