01/18/2022

Jak udostępnić statyczną migawkę kalendarza Google

Udostępnij teraz w social media:

Wcześniej omawialiśmy, jak pokazać swój kalendarz Google na żywo w Outlooku, ale co, jeśli chcesz po prostu udostępnić komuś statyczną migawkę kalendarza? Jest na to też sposób.

Udostępnianie statycznej migawki może być przydatne, jeśli chcesz udostępnić swój Kalendarz Google koledze – lub swojemu kalendarzowi służbowemu, aby móc go zobaczyć – ale zasady Twojej firmy nie pozwalają na synchronizację z aktywnym kalendarzem spoza firmy . Jest to również przydatne, jeśli zamierzasz przez chwilę przebywać w miejscu z przerywanym Wi-Fi i chcesz zobaczyć swój kalendarz, nawet gdy jesteś offline.

Aby udostępnić statyczną migawkę, musisz wyeksportować swój kalendarz i zaimportować go do innego programu kalendarza.

Jak wyeksportować kalendarz Google

Eksportowanie Kalendarza Google jest dość proste, więc zacznij od zalogowania się na swoje konto Google i przejścia do Kalendarza. Gdy już tam będziesz, znajdź kalendarz, który chcesz udostępnić, i najedź na niego, aby wyświetlić trzy kropki.

Kliknij trzy kropki i w wyświetlonym menu kliknij „Ustawienia i udostępnianie”.

Plik

U góry ustawień znajdź przycisk „Eksportuj kalendarz” i kliknij go.

Plik

Spowoduje to pobranie kopii kalendarza do pliku ZIP. W zależności od przeglądarki i ustawień możesz zostać zapytany, czy chcesz otworzyć, czy zapisać plik ZIP. Na razie zapisz plik na swoim komputerze.

Jak zaimportować kalendarz Google

Twój wyeksportowany Kalendarz Google jest w formacie ICS, który jest standardowym otwartym formatem iCalendar, który może otworzyć prawie każda aplikacja kalendarza. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyeksportować plik ICS z pliku ZIP, który wyeksportowałeś wcześniej.

Sprawdź -   Jak utworzyć szablon Prezentacji Google

Importowanie do aplikacji pocztowej, takiej jak Outlook lub Apple Mail

Jeśli chcesz zaimportować kalendarz do aplikacji na komputerze, kliknij dwukrotnie plik ICS. Twoja domyślna aplikacja kalendarza – zwykle Windows Mail lub Outlook na komputerze z systemem Windows; Apple Mail na komputerze Mac – automatycznie otworzy i zaimportuje dane, aby wyświetlić je jako dodatkowy kalendarz.

Zaimportowany kalendarz

Gratulacje, gotowe.

Usunięcie kalendarza, gdy go już nie potrzebujesz, jest również łatwe. Metoda różni się nieco w zależności od aplikacji pocztowej, ale na przykład w programie Outlook kliknij kalendarz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Usuń kalendarz”.

Outlook's

Importowanie do aplikacji internetowej, takiej jak inny kalendarz Google

Jeśli chcesz zaimportować swój kalendarz do aplikacji internetowej, takiej jak inny Kalendarz Google, musisz zaimportować go ręcznie. Zaloguj się na konto Google, do którego chcesz zaimportować kalendarz, i przejdź do Kalendarza.

Sprawdź -   Jak znaleźć numer seryjny urządzenia z Androidem

Na liście kalendarzy po lewej stronie kliknij znak plusa obok „Inne kalendarze”.

Plik

W menu, które się pojawi, kliknij opcję „Importuj”.

Opcja importu

U góry otwieranej strony będziesz mieć możliwość zaimportowania pliku. Wybierz pobrany wcześniej plik ICS, a następnie kliknij przycisk „Importuj”.

Selektor plików i przycisk Importuj

W przeciwieństwie do importowania do aplikacji na komputerze, importowanie do Kalendarza Google spowoduje dodanie wydarzeń z pliku do kalendarza. Oznacza to, że nie możesz po prostu usunąć zaimportowanego kalendarza; jedynym sposobem na usunięcie jest usunięcie wydarzeń pojedynczo.

x