Jak udostępnić swój kod profilu Facebook Messenger

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli używasz Snapchata, prawdopodobnie znasz Snapcodes. Każdy użytkownik otrzymuje kod Snapcode, który po zeskanowaniu za pomocą aplikacji Snapchat umożliwia szybkie dodanie. Podobna funkcja istnieje w Facebook Messenger. Każdy użytkownik ma kod profilu Messengera, który pozwala innym użytkownikom szybko dodawać go do Messengera. Dodanie kogoś na Messengerze nie powoduje automatycznego dodania ich do listy znajomych na Facebooku, jednak możesz uzyskać link do ich profilu na ekranie kodu.

Udostępnij kod profilu Facebook Messenger

Twój kod profilu komunikatora jest widoczny tylko w aplikacjach mobilnych. Nie możesz uzyskać do niego dostępu z Messengera w przeglądarce. Aby udostępnić kod, musisz mieć zainstalowaną aplikację.

  Jak dodać Facebook Messenger do Pidgin w systemie Windows 10

Istnieją dwa sposoby udostępniania tego; osobiście lub poprzez zrzut ekranu. Jeśli udostępniasz go osobiście, druga osoba będzie musiała go od razu zeskanować za pomocą aplikacji Messenger. Za pomocą zrzutu ekranu lub obrazu możesz wysłać zdjęcie do znajomego, który będzie mógł go zeskanować, kiedy tylko zechce.

Aby wyświetlić kod profilu komunikatora, otwórz aplikację Messenger i dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu obok paska wyszukiwania. Okrąg wokół zdjęcia profilowego to kod. Możesz też przejść do zakładki Osoby i dotknąć opcji Skanuj kod u góry. Skaner ma drugą kartę, która umożliwia przeglądanie kodu i udostępnianie go jako obrazu.

  Jak przeszukiwać wiadomości w Facebook Messengerze

Zeskanuj kod profilu Facebook Messenger

Otwórz aplikację Messenger i przejdź do karty Osoby. Dotknij opcji Skanuj kod u góry. Po otwarciu aparatu masz dwie opcje; zeskanuj kod na żywo lub zeskanuj kod z rolki aparatu.

Jeśli masz kod na żywo, tj. W formie fizycznej lub znajomy ma otwarty na swoim urządzeniu, skieruj na niego aparat, a on zeskanuje kod. Skanowanie kodu spowoduje automatyczne dodanie osoby do Messengera.

Aby zeskanować kod z rolki aparatu, dotknij ikony zdjęcia w lewym dolnym rogu wyszukiwarki widoku aparatu i wybierz obraz z kodem profilu Messengera. Aplikacja potrzebuje trochę więcej czasu na zeskanowanie kodu z obrazu i nie powinno być nic poza kodem na tym obrazie. Nie jest to najinteligentniejszy skaner, więc ma problemy z wyciągnięciem kodu ze wszystkiego innego.

  Co się stanie, jeśli zablokujesz kogoś na Facebooku?

Po zeskanowaniu osoba zostanie dodana na Messengerze. Możesz wysyłać im wiadomości, ale muszą zaakceptować Twoją prośbę o dodanie lub Twoje wiadomości trafią do żądań wiadomości lub przefiltrowanej skrzynki odbiorczej.

x