Jak udostępnić tarczę zegarka Apple Watch

Jedną z najlepszych części posiadania zegarka Apple Watch jest możliwość dostosowania własnej tarczy zegarka za pomocą różnych kolorów, zdjęć i komplikacji. Możesz udostępniać te projekty znajomym, rodzinie i całemu światu. Oto jak.

Jak udostępnić tarczę zegarka Apple Watch

Najlepszym sposobem na udostępnienie tarczy zegarka Apple Watch jest użycie aplikacji Watch na telefonie iPhone. Pamiętaj, że aby to zadziałało, musisz mieć zainstalowany system iOS 14 lub nowszy na swoim iPhonie oraz system watchOS 7 lub nowszy.

Uruchom aplikację Watch na swoim iPhonie i dotknij twarzy, którą chcesz udostępnić. Teraz dotknij przycisku „Udostępnij” w prawym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić listę lokalizacji, w których możesz udostępniać. Należą do nich AirDrop, Wiadomości, Poczta, usługi czatu innych firm, takie jak WhatsApp, aplikacje do robienia notatek i usługi przechowywania w chmurze.

Kiedy eksportujesz tarczę zegarka, Twój iPhone wysyła plik z rozszerzeniem .watchface do wybranego przez Ciebie miejsca docelowego. Dzięki temu możesz udostępniać tarczę zegarka praktycznie każdej usłudze, która umożliwia przesyłanie lub wysyłanie plików, co ułatwia udostępnianie Twojej twarzy innym osobom. Rozmiar pliku .watchface wynosi około 400 kb.

Możesz także udostępniać swoją twarz bezpośrednio z Apple Watch. Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj tarczę zegarka, aż zobaczysz jej nazwę u góry ekranu i przycisk „Edytuj” pod nią. Stuknij w przycisk „Udostępnij” w lewym dolnym rogu ekranu.

Udostępnianie tarczy zegarka Apple Watch w aplikacji Wiadomości iPhone'a

Otworzy się nowa rozmowa w Wiadomościach. Możesz dodać kontakt i wiadomość, a następnie nacisnąć „Wyślij”, aby udostępnić swoją tarczę zegarka. Nie ma możliwości wysłania tarczy zegarka do innych aplikacji przy użyciu tej metody.

Odbieranie i usuwanie tarczy zegarka

Gdy wyślesz tarczę zegarka w Wiadomościach, odbiorca zobaczy podgląd twarzy w oknie rozmowy. Jeśli udostępniasz łącze do pliku, nie będzie to działać tak samo. Po dotknięciu łącza aplikacja Watch otworzy się i wyświetli szczegółowy podgląd twarzy.

Odbiorca może następnie dotknąć „Dodaj do moich twarzy”, aby dodać twarz do swojego urządzenia. Twarz można następnie wybrać na Apple Watch, przesuwając długo w lewo i w prawo lub dotykając i przytrzymując twarz, aż pojawi się jej nazwa, a następnie przewijając listę dostępnych twarzy.

Dodaj tarczę zegarka Apple Watch do twarzy

Twarze można usuwać za pomocą aplikacji Watch, używając przycisku „Edytuj” lub dotykając i przytrzymując tarczę zegarka Apple Watch, a następnie przesuwając twarz w górę (tak, jakbyś zabijał aplikację na swoim iPhonie).

Wysłanie tarczy zegarka do kogoś innego nie wpłynie na ich bieżącą listę twarzy, nawet jeśli mają już tarczę zegarka, która używa podobnego projektu (na przykład Infograf). Żadne dane osobowe, takie jak wydarzenia w kalendarzu, lokalizacje pogodowe lub dane dotyczące aktywności, nie zostaną dołączone do twarzy.

Wyselekcjonowane tarcze zegarka w App Store

Apple obiecuje, że w App Store pojawi się wyselekcjonowany wybór tarcz zegarka, co ułatwi instalację. Jednak od premiery watchOS 7 we wrześniu 2020 r. Nie były one jeszcze dostępne w App Store.

Uważaj na aplikacje obiecujące zainstalować tysiące tarcz zegarka na Twoim urządzeniu, ponieważ są to głównie statyczne obrazy, których można używać jako zwykłego tła zegarka.

Jeśli naprawdę chcesz spersonalizować swój zegarek Apple Watch, dowiedz się, jak tworzyć własne, naprawdę osobiste projekty, korzystając z własnych zdjęć i albumów.

x