Jak udostępnić zdjęcie na żywo jako GIF na Twitterze z iPhone’a lub iPada

W przeszłości, jeśli kiedykolwiek chciałeś tweetować animowane zdjęcie na żywo przechwycone przez iPhone’a lub iPada, musiałeś przekonwertować obraz na GIF. To już przeszłość, jak Twitter dokona konwersji dla ciebie automatycznie!

Zrób zdjęcie na żywo na swoim iPhonie lub iPadzie

Zanim będziesz mógł tweetować Live Photo, musisz włączyć funkcję Live Photo w aplikacji aparatu iPhone’a lub iPada, a następnie zrobić zdjęcie. Jeśli masz już zdjęcie Live Photo, które chcesz udostępnić, możesz przejść do następnej sekcji.

Zacznij od otwarcia aplikacji „Aparat”. Skorzystaj z wyszukiwania Spotlight firmy Apple, jeśli nie możesz znaleźć aplikacji na ekranie głównym.

Aplikacja Apple iPhone Open Camera

Następnie upewnij się, że ikona Live znajdująca się w prawym górnym rogu nie jest przekreślona. Jeśli tak, naciśnij przycisk, aby wyglądał jak na poniższym obrazku (1).

Po włączeniu tej funkcji dotknij przycisku migawki (2), aby zrobić zdjęcie na żywo.

Apple iPhone Włącz Live Photo, a następnie dotknij przycisku migawki

Tweetuj Live Photo jako GIF ze swojego iPhone’a lub iPada

Teraz, gdy masz już swoje Live Photo, czas opublikować je na Twitterze. Chociaż zamierzamy pokazać, jak osadzić i udostępnić GIF jako nowy tweet, możesz również wykonać te kroki, aby wysłać zdjęcie na żywo w „Retweetach z komentarzem”, odpowiedziach i wiadomościach osobistych.

Zacznij od otwarcia aplikacji „Twitter”. Ponownie użyj wyszukiwania Spotlight, aby zlokalizować aplikację społecznościową, jeśli nie jest szybko dostępna.

Apple iPhone Otwórz aplikację Twitter

Na karcie Strona główna dotknij przycisku tworzenia wiadomości. Jego ikona znajduje się w prawym dolnym rogu i przedstawia pióro otoczone niebieskim kółkiem.

Aplikacja Apple iPhone Twitter Stuknij przycisk Utwórz

Następnie znajdź i dotknij swojego Live Photo na pasku szybkiego dostępu. Na miniaturze powinna zostać nałożona ikona na żywo.

Jeśli nie możesz znaleźć zdjęcia na żywo, wybierz przycisk Galeria, a następnie dotknij żądanego obrazu.

Apple iPhone Aplikacja Twitter Dotknij Live Photo lub Wybierz przycisk Galaxy i wybierz Live Photo

Po załadowaniu zdjęcia na żywo do podglądu tweeta dotknij przycisku „GIF” znajdującego się w lewym dolnym rogu miniatury. Live Photo zostanie przekonwertowane na GIF i odtworzone raz. Możesz wybrać przycisk Odtwórz, który pojawia się po zatrzymaniu, aby ponownie zobaczyć animację.

Aplikacja Apple iPhone Twitter Stuknij przycisk GIF

Napisz krótką wiadomość, aby dołączyć do GIF-a, a następnie naciśnij przycisk „Tweetuj”.

Aplikacja Apple iPhone Twitter Dotknij przycisku Tweet