Jak ukryć aktualizacje z Facebooka na swojej osi czasu przed ich opublikowaniem


Kiedy publikujesz aktualizację na Facebooku, pojawia się ona w kanale aktualności Twoich znajomych, a także na Twojej osi czasu. Każdy, kto Cię obserwuje, zobaczy aktualizację i każdy, kto odwiedzi Twój profil, również ją zobaczy, pod warunkiem, że zezwalają na to Twoje ustawienia prywatności. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między kanałem aktualności a osią czasu, kanał wiadomości zawiera wszystko, co publikujesz. To wiadomości o Tobie, które są dostarczane do Twoich obserwujących. Oś czasu to chronologiczny zbiór ważnych wydarzeń w Twoim życiu. Nie obejmuje to wszystkich twoich postów, ale zwykle obejmuje te, z którymi Twoi znajomi angażują się najczęściej i wszelkie dodane przez Ciebie ważne wydarzenia z życia. Facebook wprowadził teraz funkcję, która pozwala wykluczyć aktualizację z pojawienia się na osi czasu przed jej opublikowaniem. Oto jak to działa.

Przejdź do swojego kanału aktualności na Facebooku i utwórz nową aktualizację. Zobaczysz nową opcję o nazwie „Ukryj na swojej osi czasu” tuż pod obszarem redagowania, ale nad przyciskami zameldowania i czynności. Zaznacz opcję, utwórz aktualizację i opublikuj ją. Wszyscy Twoi znajomi i obserwujący zobaczą aktualizację w swoim kanale aktualności, ale nie pojawi się ona na Twojej osi czasu, niezależnie od tego, czy znajomy, ktoś, kto Cię obserwuje, czy ktoś, z kim nie jesteś połączony, odwiedzi Twój profil.

Prawdopodobnie przyda się to, jeśli publikujesz zdjęcia, których nie chcesz, aby wszyscy mogli zobaczyć zbyt łatwo, ale zawsze możesz użyć list inteligentnych na Facebooku, aby poprawić ich widoczność.

fb-post-feed-timeline

Jeśli chcesz ukryć któreś ze swoich starszych postów na osi czasu, przejdź do strony swojego profilu i poszukaj wpisu. Kliknij przycisk małej strzałki w prawym górnym rogu i wybierz „Ukryj na osi czasu”.

fb-hide-timeline

Wygląda na to, że zmiana została wprowadzona dla użytkowników w ciągu ostatnich kilku dni. Jeśli jeszcze nie widzisz tej opcji, musisz trochę poczekać.