Jak ukryć aplikacje za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

W pracy zawsze łatwo jest odpuścić. Otwierasz jeden film na YouTube i wkrótce wpadłeś w króliczą dziurę interesujących filmów, które wydają się nie mieć końca. To powiedziawszy, jeśli masz trochę wolnego czasu w pracy, nie ma nic złego w oglądaniu filmu na YouTube lub dziesięciu. Cokolwiek wybierzesz, będziesz oczywiście potrzebować szybkiego sposobu, aby to ukryć. PrivacyHide to darmowe małe narzędzie, które pozwala ukryć aplikacje za pomocą skrótu klawiaturowego. Musisz wstępnie zaprogramować, które aplikacje ma ukrywać, ale gdy to zrobisz, jest to bezproblemowy proces.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Zastrzeżenie: newsblog.pl nie ponosi odpowiedzialności, jeśli zostaniesz przyłapany na zwalnianiu w pracy i utracie pracy. Spróbuj tego na własne ryzyko.

Ukryj aplikacje za pomocą skrótu klawiaturowego

Pobierz PrivacyHide i zainstaluj. Uruchom aplikację. Na karcie „Aplikacje, które mają być ukryte” wprowadź nazwę aplikacji, którą chcesz ukryć. Kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz plik EXE aplikacji. Kliknij Dodaj, a aplikacja zostanie dodana do listy. Powtórz to dla wszystkich aplikacji, które chcesz ukryć.

Następnie przejdź do zakładki Hotkey i ustaw skrót, którego chcesz używać do ukrywania i odkrywania aplikacji. Domyślny skrót to Alt + 1, ale możesz go zmienić na dowolny inny. Możesz użyć innych klawiszy modyfikujących, w tym klawisza Win i dowolnych innych klawiszy z literami lub cyframi. Gdy skończysz, kliknij OK. Aplikacja zostanie zminimalizowana w zasobniku systemowym.

Aby ukryć aplikacje, po prostu wykonaj skonfigurowany skrót. Spowoduje to ukrycie wszystkich skonfigurowanych aplikacji. Funkcja ukrywania nie tylko minimalizuje aplikacje. Ukrywa także ich ikony na pasku zadań, które wskazują, że aplikacje są uruchomione. Aby je odzyskać, po prostu ponownie wykonaj skrót.

Jeśli chcesz, możesz ukryć ikonę aplikacji w zasobniku systemowym, otwierając aplikację i przechodząc do karty Opcje. W tym miejscu możesz również ustawić uruchamianie aplikacji podczas uruchamiania. Wreszcie istnieje inna opcja, która, jeśli ją włączysz, ukryje każdą aplikację uruchomioną w systemie. Dzięki temu nie musisz ręcznie dodawać każdej aplikacji do listy.

Nie ma funkcji białej listy, która pozwala wykluczyć jedną lub dwie aplikacje z opcji wszystkich aplikacji, które możesz włączyć, więc jeśli masz wiele aplikacji, które chcesz uwzględnić, i tylko kilka, które chcesz pominąć, będzie Poświęć trochę czasu, aby wszystko skonfigurować.

x