Udostępnij teraz w social media:

Dodatki do przeglądarki Firefox mogą i często dodają ikonę do paska narzędzi. W większości przypadków, gdy dodatek dodaje ikonę do paska narzędzi, robi to, gdy ma elementy menu, do których użytkownik będzie musiał uzyskać dostęp, aby z niego skorzystać. Dodatki, które nie wymagają dodatkowej interakcji z użytkownikiem, w większości przypadków nie dodają się do paska narzędzi. To powiedziawszy, jeśli uważasz, że dodatki wciąż powodują bałagan w przeglądarce, możesz ukryć dodatki Firefox w menu przepełnienia.

Firefox, podobnie jak Chrome, ma menu przepełnienia. Możesz nie wiedzieć o tym, ponieważ dodanie czegoś do niego wymaga kilku kliknięć. To nie przypomina menu z przepełnieniem, które ma Chrome.

Sprawdź -   Jak wyświetlić hasło WiFi w systemie macOS

Menu przepełnienia dodatku do przeglądarki Firefox

Otwórz Firefox i kliknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu. Z menu, które zostanie otwarte, wybierz Dostosuj.

Zobaczysz menu przepełnienia. Wszelkie dodatki, które masz na pasku narzędzi, można przeciągnąć i upuścić w tym menu. W rzeczywistości możesz także dodać własne ikony Firefoksa do menu przepełnienia, jeśli chcesz.

Po dodaniu tylu dodatków, ile potrzebujesz, kliknij Gotowe i wróć do przeglądarki. Gdy w menu przepełnienia znajdują się dodatki, na pasku narzędzi widoczny jest przycisk podwójnej strzałki. Kliknij go, a zobaczysz dodatki, które tam ukryłeś. Możesz kliknąć dodatek i uzyskać dostęp do jego opcji.

Jeśli chcesz usunąć dodatek z menu przepełnienia, musisz wrócić do menu Dostosuj. Po otwarciu menu Curstomize przeciągnij z niego dodatek, który chcesz usunąć, z menu przepełnienia i upuść go na pasku narzędzi.

Sprawdź -   Jak odblokować odblokowanie OEM na Samsung Galaxy S8 / S9 / Note 8

Menu przepełnienia ma na celu zmniejszenie bałaganu, ale doda jedno dodatkowe kliknięcie, gdy tylko chcesz uzyskać dostęp do dodatku.

Menu przepełnienia jest od dawna funkcją Firefoksa. Firefox przeszedł dość zmianę interfejsu użytkownika w ciągu ostatnich kilku wersji i to menu zostało dodane podczas przeprojektowania. Jest trochę niezgrabny, jeśli porównasz go do menu przepełnienia Chrome. Menu przepełnienia Chrome pozwala przeciągać i upuszczać rozszerzenia, aby je dodawać i usuwać. Jest to o wiele łatwiejsze i wymaga mniejszej liczby kliknięć.

Chrome ma nowe menu przepełnienia, a raczej nowe menu rozszerzeń, które można włączyć i przypomina to menu przepełnienia Firefoksa dla dodatków. Działa poprzez przycisk, który musisz kliknąć, aby uzyskać dostęp do rozszerzeń, i musisz przejść przez menu, aby dodać lub usunąć rozszerzenia. Zasadniczo Chrome ma niezgrabną wersję pasującą do przeglądarki Firefox.