Jak ukryć ikonę efektów dźwiękowych w widoku prezentacji programu PowerPoint

Dobra, angażująca prezentacja jest interaktywna i wykorzystuje wszelkiego rodzaju media, zamiast po prostu przesuwać się po slajdzie pełnym tekstu. PowerPoint to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi do prezentacji dostępnych obecnie. Pozwala wstawiać dowolną treść, jaką można sobie wyobrazić. Istnieje również wiele dodatków, które mogą dodawać dowolne funkcje, na przykład możesz użyć dodatku do uruchomienia ankiety na żywo podczas prezentacji. Efekty w programie PowerPoint są świetne i zapewnia prezenterom wizualne wskazówki, które pomogą im podczas prezentacji, takie jak ikony wskazujące efekt dźwiękowy. Jeśli masz ustawione automatyczne odtwarzanie efektów dźwiękowych, możesz chcieć ukryć ikonę efektów dźwiękowych w programie PowerPoint w widoku prezentacji.

Ikona efektu dźwiękowego w widoku prezentacji programu PowerPoint wskazuje, gdzie został dodany efekt dźwiękowy. W widoku prezentacji pomaga prezenterowi zapamiętać, gdzie jest efekt dźwiękowy. Dodatkowo zapewnia również dostęp do elementów sterujących efektem dźwiękowym. Dzięki efektom dźwiękowym możesz ustawić je tak, aby odtwarzały się automatycznie lub na kliknięcie.

Dodaj efekt dźwiękowy

Aby dodać efekt dźwiękowy w PowerPoint, otwórz prezentację i przejdź do slajdu, do którego chcesz dodać efekt. Przejdź do Wstaw> Audio i wybierz plik audio.

Po dodaniu pliku w widoku edycji i widoku prezentacji pojawi się ikona głośnika. Gdy umieścisz kursor nad ikoną, rozwinie się, pokazując elementy sterujące multimediami.

Ukryj ikonę efektów dźwiękowych

Wybierz ikonę głośnika. Po wybraniu elementu multimedialnego w programie PowerPoint na wstążce pojawią się dodatkowe karty. Po wybraniu ikony głośnika dodawane są dwie nowe karty o nazwach Format i Odtwarzanie. Przejdź do zakładki Odtwarzanie. Tutaj zaznacz opcję „Ukryj podczas pokazu”. Ikona efektu dźwiękowego nie będzie się już pojawiać w trybie prezentacji.

Oznacza to, że będziesz musiał kliknąć raz, gdy jesteś na slajdzie, aby odtworzyć efekt dźwiękowy. Alternatywnie możesz ustawić automatyczne odtwarzanie efektu dźwiękowego po dojściu do tego konkretnego slajdu.

Pamiętaj, że wizualne wskazówki, które daje program PowerPoint, mają na celu pomóc Ci w prezentacji. Jeśli jedynym powodem, dla którego chcesz ukryć ikonę efektów dźwiękowych, jest to, że zasłania ona część prezentacji, możesz po prostu przenieść ją w inne miejsce, w którym nadal możesz ją zobaczyć, ale nie zasłania ona tekstu ani obiektów.

x