Udostępnij teraz w social media:

macOS ma dwa miejsca, w których można uzyskać dostęp do aplikacji; Dock i pasek menu. Pasek menu to świetny sposób na dostęp do ustawień systemowych, takich jak głośność, Siri lub informacje o baterii. Wiele aplikacji znajduje się na pasku menu, ponieważ jest on wszechobecny i zapewnia najłatwiejszy dostęp do aplikacji. To powiedziawszy, możesz zaśmiecać pasek menu zbyt wieloma aplikacjami. Jeśli na pasku menu znajduje się zbyt wiele aplikacji, nie jest to już wygodny sposób na uzyskanie do nich dostępu. Jeśli nic więcej, wygląda na bałagan. Vanilla to aplikacja na macOS, która pozwala ukryć ikony paska menu w mniejszym menu. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu Windows, Vanilla naśladuje zasobnik systemowy za pomocą zwiniętych / ukrytych ikon.

Sprawdź -   Jak skonfigurować serwer multimediów Jellyfin w systemie Linux

Pobierz i uruchom Vanilla. Doda przycisk strzałki do paska menu. Nie ukrywa automatycznie ikon paska menu. Od Ciebie zależy, które ikony chcesz ukryć. Możesz zobaczyć, że przestrzeń na pasku menu po lewej stronie strzałki ma nieco inny kolor. To jest druga „sekcja” paska menu, którą stworzyła Vanilla.

Przytrzymaj klawisz Command, kliknij i przeciągnij ikonę, którą chcesz ukryć, do tej innej sekcji. Puść ikonę, a zostanie ona ukryta. Zostanie wyświetlona mała strzałka na pasku menu obok wszystkich widocznych ikon. Kliknij tę ikonę, aby wyświetlić ikony, które ukryłeś w Vanilla.

Aby ukryć ikony, musisz pozostawić Vanilla działającą. Jeśli wyjdziesz z aplikacji, ikony powrócą. Aplikacja pozwala ukryć ikonę Docka, więc utrzymanie jej działania nie stanowi większego problemu. Vanilla jest bezpłatna, ale ma również wersję pro, która usuwa ikony paska menu, zamiast je ukrywać. Wersja Pro kosztuje 3,99 USD.

Sprawdź -   Jak wyłączyć pasek dotykowy w komputerze MacBook Pro

W przypadku wanilii jest kilka wyjątków. Na przykład nie może ukryć ikony paska menu powiadomień. Ta ikona pozostaje tam, gdzie jest. Wanilia może jednak ukryć większość innych ikon systemowych, więc nie ma zbyt wielu wyjątków.

Jeśli nie chcesz płacić za wersję Pro Vanilla, programista ma alternatywną opcję. Udostępnij aplikację dwóm znajomym, a wersję pro otrzymasz bezpłatnie. Jeśli jesteśmy szczerzy, 3,99 USD nie jest drogie dla aplikacji na Maca, ale miło jest wiedzieć, że istnieje alternatywna waluta, której możesz użyć do aktualizacji.

Pobierz Vanilla