Udostępnij teraz w social media:

macOS Catalina ma nową powłokę; zsh. Nie jesteś automatycznie przełączany na to, ale za każdym razem, gdy otwierasz Terminal, widzisz komunikat z informacją: „Domyślną powłoką interaktywną jest teraz zsh. Aby zaktualizować swoje konto do korzystania z zsh, uruchom polecenie chsh -s / bin / zsh '. Nie musisz go używać, a jeśli przełączyłeś się na zsh, bardzo łatwo jest wrócić do bash. Jeśli przełączyłeś się z powrotem na bash, prawdopodobnie ponownie widzisz ten komunikat. Oto, jak możesz to ukryć.

Ukryj „domyślną powłoką interaktywną jest teraz zsh”

Aby ukryć wiadomość po przełączeniu się na bash, będziesz musiał edytować swój profil bash. Aby to zrobić, otwórz aplikację TextEditor lub dowolny inny wybrany edytor tekstu.

Sprawdź -   Jak włączyć nowy projekt Gmaila

Przejdź do Plik> Otwórz i wybierz folder domowy z kolumny po lewej stronie. Użyj Command + Shift +. skrót klawiaturowy, aby pokazać ukryte pliki, jeśli nie są one jeszcze ustawione do pokazywania. Poszukaj pliku .bash_profile i otwórz go w wybranym edytorze tekstu.

Plik .bash_profile może być pusty lub nie. To zależy od zmian wprowadzonych w profilu. Niezależnie od tego, dodaj następujący wiersz do pliku i zapisz zmianę.

export BASH_SILENCE_DEPRECATION_WARNING=1

Terminal nie będzie już wyświetlał komunikatu „Domyślną powłoką interaktywną jest teraz zsh. Aby zaktualizować swoje konto do korzystania z zsh, uruchom wiadomość chsh -s / bin / zsh 'na górze.

Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek przegapisz tę wiadomość, ale aby ją odzyskać, musisz otworzyć plik .bash_profile i usunąć wiersz, który dodałeś powyżej. Zapisz zmianę, a wiadomość pojawi się ponownie.

Sprawdź -   Jak zasubskrybować kalendarze na komputerze Mac

Komunikat pojawia się i pozostaje, jeśli używasz powłoki innej niż zsh. Może to być denerwujące, ale jest konieczne, ponieważ Apple chce, abyś wiedział, że istnieje nowa domyślna powłoka, na którą powinieneś się przełączyć. Jeśli zdecydowanie sprzeciwiasz się używaniu nowej powłoki, wiadomość z pewnością stanie się irytująca. To nie jest coś, do czego ktoś jest przyzwyczajony.

Jeśli obawiasz się przejścia na zsh, sprawdź, co ma do zaoferowania. Jeśli już, to jest lepsze, a przynajmniej przejście z bash do zsh nie jest tak bolesne. Zsh oferuje więcej możliwości dostosowywania, a jego funkcja automatycznego uzupełniania jest inteligentniejsza. Różnice są niewielkie, ale istnieją i mogą okazać się świetne, gdy zaczniesz ich używać. Ma również kilka poleceń, których bash nie ma, więc jeśli nic innego, na pewno chcesz sprawdzić zsh.

Sprawdź -   Jak utworzyć wstępne ustawienie ukrywania slajdów w programie PowerPoint