Jak ukryć kursor myszy w aplikacjach na Windows 10

Kursor jest niezbędnym elementem interfejsu użytkownika, który zwykle musi być widoczny przez cały czas, aby można było wchodzić w interakcje z systemem. Istnieją pewne wyjątki od tego; odtwarzacze multimedialne i gry. Gdy oglądasz film, niezależnie od tego, czy znajduje się on w przeglądarce, w dedykowanym odtwarzaczu multimedialnym, czy w aplikacji multimedialnej takiej jak Netflix, kursor nie musi być widoczny. Podobnie, jeśli grasz w grę, kursor jest znowu niepotrzebny. W obu przypadkach ma się ukrywać automatycznie, ale jeśli nie, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Odtwarzacze multimedialne

Jeśli coś oglądasz, a kursor nie zniknie z ekranu, spróbuj dotknąć klawisza kropki na klawiaturze. W wielu przypadkach spowoduje to ukrycie kursora. Jeśli to nie zadziała, użyj skrótu klawiaturowego aplikacji, aby wstrzymać i odtworzyć wideo. Spacji zwykle przypisuje się tę funkcję. Może to również ukryć kursor.

Gry i odtwarzacze multimedialne

Odtwarzacze multimedialne mają kilka sztuczek, za pomocą których można ukryć kursor, ale gry tego nie robią. W grach, w których kursor nie powinien być widoczny, jeśli nadal pokazuje, niewiele można zrobić. Jeśli masz odtwarzacz multimedialny działający w ten sam sposób, musisz użyć tego samego rozwiązania, które działałoby w grze; aplikacja o nazwie AutoHideCursor.

Jest to bezpłatna aplikacja dostępna jako standardowa aplikacja do zainstalowania i jako aplikacja przenośna. Pobieranie którykolwiek z nich chcesz użyć. Uruchom aplikację, a automatycznie ukryje kursor myszy, jeśli nie zostanie poruszony przez 5 sekund. W przypadku gier należy włączyć opcję „Ukryj po naciśnięciu klawisza”. Pozwoli to ukryć kursor, dotykając dowolnego klawisza na klawiaturze. Działanie ukrywania nie będzie podlegać okresowi bezczynności. Stuknięcie innego klawisza go nie odkryje. Tylko przesuwanie kursora będzie.

Jest to oczywiście sposób na zhackowanie kursora w grze. Jeśli nadal masz problemy z ukryciem kursora w określonej grze, możliwe, że uruchomiona jest inna aplikacja i nie można jej ukryć. Sprawdź, które aplikacje są aktywne i zamknij jak najwięcej. Jeśli używasz aplikacji do nagrywania ekranu, może to być odpowiedzialne za utrzymanie widoczności kursora. W takim przypadku poszukaj narzędzia do nagrywania, które nie zmusza kursora do pozostania widocznym lub ma opcję ukrywania / odkrywania go zgodnie z wymaganiami użytkownika.

x